چرا به سراغ تبلیغات در شبکه های اجتماعی برویم

این روز ها کمتر کسی پیدا می شود که عضو حداقل یک شبکه اجتماعی نباشد و از امکانات فضا های مجازی استفاده نکند. همین فراگیری اینترنت و شبکه های مجازی سبب شده است تا شاهد روند رو به رشد استفاده از تبلیغات در شبکه های اجتماعی باشیم.
سهولت تولید محتوای تبلیغاتی و انتشار آن در شبکه های اجتماعی گوناگون، ارتباط مداوم مشتریان با صاحبان کسب و کار و نیز قابلیت های بالقوه دیجیتال مارکتینگ در جذب مشتری، از جمله مواردی است که بر محبوبیت و کاربرد تبلیغات در شبکه های مجازی افزوده است.
اگر شما نیز به دنبال تبلیغات در شبکه های اجتماعی هستید، نکات مطرح شده در این نوشتار می تواند در راستای پیشرفت و کسب بازخورد مناسب به شما کمک کند.

ابزار تبلیغات در شبکه های مجازی

همانطور که می دانید، راه های متنوعی برای مارکتینگ و بازاریابی در شبکه های اجتماعی وجود دارد. تولید محتوای متنی، بهره گیری از هنر عکاسی، ساخت ویدیو های آموزشی و استفاده از افراد معروف با نام اینفلوانسر ها، از جمله گزینه های پرکاربرد هستند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم می توانند برای معرفی محصول و تبلیغات برگزیده شوند.
کلیپ ها و ویدیو ها همواره تاثیر بسزایی در اذهان عمومی و افزایش احتمال موفقیت یک پروژه بازاریابی داشته اند. استفاده از تکنیک ساخت ویدیو ها از دیرباز در زمره ابزار های پرطرفدار به شمار می رفتند و امروزه نیز با گسترش دیجیتال مارکتینگ با بهره گیری از شبکه های اجتماعی، رونغ دوباره یافته اند.
قابلیت انتشار آسان تصاویر و ویدیو ها در شبکه های اجتماعی سبب شده است تا در صورت جلب رضایت مشتریان و یا تحت تاثیر قرار دادن آن ها، یک روند تصاعدی در افزایش تعداد مخاطبان ایجاد شود.
یک ویدیوی موفق تبلیغاتی مخصوصا اگر در بر گیرنده محتوای جدید و یا آموزنده باشد، می تواند در کمترین زمان ممکن دست به دست چرخیده و به بیشترین تعداد مخاطب دست یابد. این فراگیری تقریبا از هیچ روش دیگری جز تدوین برنامه تبلیغات در شبکه های مجازی میسر نمی شود.
تولید نوشتار محتوا های متنی نیز یکی دیگر از شیوه های رایج تبلیغات در شبکه های اجتماعی است که با به کارگیری نویسنده های مجرب و موفق می تواند ضریب تبدیل بالایی را به ارمغان آورد. توجه کنید که خلاقیت و در نظر گرفتن خصوصیات گروه مخاطبان هدف، عاملی بسیار مهم و تاثیر گذار محسوب می شوند.
همچنین در سال های اخیر استفاده از ویدیو ها و محتوا های طنز، موفقیت های شایانی در تبلیغات به همراه داشته است. افراد بسیاری با حداقل امکانات و تنها با استفاده از استعداد های خود توانسته اند خود را به عنوان کمدین در شبکه های اجتماعی مطرح کنند و به کسب درآمد از طریق تبلیغات در شبکه های اجتماعی پر بازدید خود بپردازند.

مطلب پیشنهادی  اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای مخاطبان و مشتریان

شبکه های اجتماعیمزایای بهره گیری از تبلیغات در شبکه های اجتماعی

با وجود گسترش روز افزون صنعت دیجیتال مارکتینگ و استفاده بازاریابان و صاحبان کسب و کار از شبکه های اجتماعی، هنوز افرادی هستند که در مقابل این روش نوین تبلیغات مقاومت می کنند و راه های را در اولویت قرار می دهند. توجه به این نکات کلی به چنین افرادی پیشنهاد می شود.
– هزینه: تبلیغات در شبکه های اجتماعی در مقایسه با سایر روش های رایج تبلیغات، بسیار به صرفه و کم هزینه محسوب می شود. حذف ابزار هایی مانند کاغذ و بنر و نیز حذف هزینه های مربوط به چاپ و نشر تبلیغات، به حداقل رساندن نیاز به نیروی انسانی، عدم نیاز به تجهیزات حرفه ای برای تولید محتوا های تصویری و نیز حذف واسطه ها، از جمله مواردی است که هزینه تبلیغات در شبکه های اجتماعی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
– گستردگی مخاطبان: امروزه تقریبا تمام اقشار جامعه به شبکه های اجتماعی دسترسی دارند و ارتباط گیری با آنان از این طریق، بسیار آسان و کاربردی است. تبلیغات در شبکه های مجازی، گستره وسیعی از افراد را مورد خطاب قرار می دهد که طبیعتا احتمال بازخورد مثبت و جذب مشتری را تا حد زیادی افزایش می دهد.
– هدفمندی تبلیغات: شبکه های اجتماعی به شما کمک خواهند کرد که به سادگی با جامعه هدف خود آشنا شده و مخاطبان خود را به صورت انخاب شده بر گزینید. تبلیغات در شبکه های اجتماعی مورد نظر شما، می تواند در بر گیرنده اجتماع خاصی از مشتریان متناسب با محصول و یا هر آن چیزی باشد که قصد ارائه آن را دارید. انتخاب دقیق و هدفمند گروه مخاطبان سبب می شود، تا با شناسایی نیاز و رویکرد آنان، بهره و سود کاری خود را به مراتب افزایش دهید.
– ارتباطات و تعاملات گسترده: مهمترین ویژگی شبکه های اجتماعی، امکان برقراری ارتباط بین کاربران است. مارکتینگ و جذب مشتری در این فضا نیز با بهره گیری از قابلیت ارتباط مستقیم بین افراد، تا حد زیادی تحت تاثیر قرار گرفته و موفق عمل کرده است. امروزه با استفاده از روش تبلیغات در شبکه های اجتماعی، مسیر ارتباط و تعامل بین فروشنده و خریدار همواره باز و دو طرفه است. بازخورد ها مستقیما به دست ارائه دهندگان خدمات می رسد و هر گونه اطلاعیه یا خبری از طرف متولیان کسب و کار، در کمترین زمان ممکن به مشتریان ابلاغ می شود. این شیوه ارتباطی آسان، درک متقابل را افزایش داده و موجب افزایش رضایت دو طرف معامله می شود.