چرا شما به مشاوره تبلیغات نیاز دارید

چرا شما به مشاوره تبلیغات نیاز دارید

اگر صاحب کسب و کار آفلاین یا آنلاین باشید، حتما متوجه نیاز یک متخصص و کارشناس تبلیغاتی را در کنار خود حس کرده اید. صاحب کسب و کار به تنهایی نمی تواند تمام کارها را انجام دهد و باید تفویض اختیار کند. ما به شما می گوییم که چرا به مشاوره تبلیغات نیاز دارید.

ضرورت مشاوره تبلیغات

آیا برای شروع کمپین های تبلیغاتی ما نیاز به مشاوره تبلیغات داریم؟ جواب این سوال مثبت است. فردی که سال ها در زمینه تبلیغات و بازاریابی تجربه و علم کسب کرده است، بهتر از ما بازار را می شناسد و می تواند کسب و کار ما را رونق ببخشد. البته بدیهی است که نمی توان به هر کسی اعتماد کرد و مشاور قابل اعتماد و با تجربه را باید با دقت انتخاب نمود. مشاوره تبلیغات یک مبحث کاملا تخصصی است و از عهده هر کسی برنمی آید. یک مشاور خوب می تواند سودآوری کسب و کار شما را به شدت افزایش دهد و اگر در انتخاب مشاور اشتباه کنید، تمام هزینه های تبلیغاتی شما از بین خواهد رفت.

مشاور خوب کیست؟

وقتی بحث مشاوره تبلیغات در میان باشد، تمام افرادی که یکبار تراکت پخش کرده باشند در مورد تبلیغات اظهار نظر می کنند! پس سعی کنید به سخنان هر کسی گوش ندهید و فقط مشاور خوب و امین در کنار خود داشته باشید. حالا حتما از خود می پرسید مشاور خوب کیست؟ مشاور خوب و زبده کسی است که به علم تبلیغات و بازاریابی اشراف کامل داشته و در برگزاری کمپین های تبلیغاتی متعدد، تجربه عالی داشته باشد. همچنین ترجیحا دارای نمونه کارهای قوی باشد و تا حدودی به حوزه کسب و کار شما آشنایی نسبی داشته باشد.

مطلب پیشنهادی  انتخاب ابزار مناسب برای کمپین اینترنتی

خلاقیت نیز از موارد مهم است. یک مشاور تبلیغاتی باید قدرت خلاقیت بالایی داشته باشد و بتواند کمپین های تبلیغاتی خلاقانه ای را تهیه و برنامه ریزی کند.

هزینه مشاوره تبلیغات

هر کاری هزینه دارد و نمی توان هیچ کار و اقدامی را رایگان دانست. حتی نوشیدن یک لیوان آب نیز هزینه دارد. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که هزینه مشاوره تبلیغات در چه حدود است؟ جواب این سوال کمی مشکل است و بستگی به نوع کسب و کار شما دارد. شما ابتدا باید چک لیستی از داشته ها و خواسته های خود را آماده کنید و آن ها را به مشاور تقدیم کنید. چک لیست شما می تواند شامل این موارد باشد:

نام و نوع کسب و کار

مقدار بودجه تبلیغات و بازاریابی سالانه

هدف شما از اجرای کمپین

مقدار اختیاراتی که در اختیار مشاور تبلیغات قرار می دهید

میزان علم و تجربه مشاوری که برای کسب و کار خود در نظر گرفتید

تعداد نفراتی که به شما مشاوره تبلیغات خواهند داد

و …

تمام موارد ذکر شده باعث می شود تا هزینه های مشاوره متفاوت باشد و نتوان رقم خاصی برای این کار ارائه کرد.

مشاور موقت یا دائم

شما به دو صورت می توانید برای کسب و کار خود مشاور داشته باشید. نخست به صورت موقت و مثلا یک ساله مشاوره و کمپین های تبلیغاتی خود را به افراد برون از سازمان خود بسپارید. دوم یک نفر را به صورت دائم استخدام کنید تا در کسب و کار شما حضور یابد و از مشاوره های او استفاده نمایید. هر کدام از این دو مورد ذکر شده مزایا و معایب خودش را دارد. فردی که از بیرون وارد سازمان شما می شود خیلی با اهداف و پایه های کسب و کار شما آشنایی ندارد؛ در عوض می تواند دید برون سازمانی از شما و مشتریان احتمالی شما داشته باشد. همچنین فردی را که به صورت دائم استخدام می کنید می تواند تمام ریز و درشت کسب و کار شما را بشناسد و در کمپین های خود آن ها را لحاظ کند. اما از طرفی چون بیشتر وقت خود را درون سازمان می گذراند، نمی تواند دید برون سازمانی کاملی داشته باشد.

مطلب پیشنهادی  سئو کلاه سیاه چیست؟

شما باید با توجه به ماهیت و هدفی که در کسب و کار خود دارید، مشاور خود را انتخاب کنید. همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، مشاوره تبلیغات کار تخصصی است و به هیچ وجه قصد این را نداشته باشید که خودتان و یا افراد غیرمتخصص این کار را انجام دهند. شاید این کار در ظاهر باعث کاهش هزینه های شما شود، اما با نابودی هزینه های تبلیغات، باعث ضرر و زیان به کسب و کار شما خواهد شد.

مشاوره تبلیغات
مشاوره تبلیغات

سخن آخر

نقش مشاوره تبلیغات در پیشبرد اهداف شرکت بسیار مهم است. می توان با یک برنامه ریزی درست و داشتن مشاورهای حرفه ای، کسب و کارها را به رشد بالا رساند. سعی داریم تا در مقالات بعدی به این حوزه و موضوع بیشتر بپردازیم.امیدواریم این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. اگر در مورد این مطلب سوال و یا پیشنهادی دارید خوشحال می شویم که از قسمت نظرات یا فرم تماس با ما در ارتباط بگذارید. سعی می کنیم در کمترین زمان ممکن به سوالات شما کاربران و مخاطبان عزیز پاسخ دهیم.