هزینه طراحی سایت چقدر است؟

هزینه طراحی سایت چقدر است؟

در دنیای امروز، داشتن کسب و کار در دنیای اینترنت بسیار مهم است و اگر فرد یا شرکتی وب سایت نداشته باشد از بسیاری از رقبای خود عقب خواهد افتاد. برای داشتن یک وب سایت خوب، شما باید به یک طراح حرفه ای مراجعه کنید. اگر می خواهید در مورد هزینه های طراحی سایت بیشتر بدانید؛ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

طراحی سایت به سه شکل مختلف انجام می شود که عبارتند از طراحی اختصاصی، استفاده از سیستم متن باز و طراحی نیمه اختصاصی که هر کدام را به طور خلاصه توضیح می دهیم.

طراحی سایت اختصاصی

در این نوع از طراحی سایت؛ طراح از پایه و به طور کامل برای شما کدنویسی و طراحی می کند. این نوع از طراحی کاملا اختصاصی و مخصوص سفارش شما انجام می گیرد. با توجه به امکاناتی که از طراح درخواست می کنید و قدرت تیم طراحی سایت؛ اجرای این پروژه بین سه تا شش ماه زمان می برد. از مزایای طراحی اختصاصی می توان به سفارشی سازی تمام امکانات دلخواه اشاره کرد. همچنین اگر تیم طراحی سایت حرفه ای باشند، امنیت سایت بسیار بالا خواهد بود. بزرگترین عیب این روش نیز هزینه بالای آن خواهد بود. با توجه به امکانات درخواستی؛ معمولا بین ۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه طراحی خواهد شد. از معایب دیگر این روش می توان به محدود بودن تغییرات در آن اشاره کرد. در این نوع طراحی شما کاملا به تیم طراح وابسته هستید و در صورتی که به طراح دسترسی نداشته باشید؛ تقریبا کاری از دست خودتان بر نخواهد آمد. پس سعی کنید اگر طراحی سایت کاملا اختصاصی نیاز داشتید؛ حتما کار را به شرکت های بزرگ و خوشنام بسپارید.

مطلب پیشنهادی  چگونه تولید محتوا عالی داشته باشیم؟

طراحی سایت آماده و متن باز

خوشبختانه با وجود سیستم های مدیریت محتوای قدرتمند و متن بازی مانند جوملا و وردپرس؛ هر کسی می تواند با کمترین هزینه یک وب سایت کامل و حرفه ای داشته باشد. اگر خودتان کمی با اینترنت و رایانه آشنایی داشته باشد؛ طراحی این وب سایت هیچ هزینه ای برای شما ندارد و شما فقط هزینه هاست و دامین را پرداخت می کنید. همچنین در صورتی که قصد دارید این کار را به دیگران بسپارید؛ می توانید با هزینه ای بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان؛ یک سایت کامل وردپرس یا جوملا تحویل بگیرید. بزرگترین مزیت این نوع طراحی سایت در کنار هزینه بسیار پایین آن؛ دسترسی به هزاران متخصص و طراح است که در بیشتر مواقع به صورت رایگان مشکلات سایت شما را حل می کنند. عیب آن را نیز می توان در این نکته جستجو کرد که در برخی مواقع و برای امکانات خیلی خاص؛ نمی توان وردپرس و جوملا را سفارشی سازی کرد و حتما نیاز به یک طراحی اختصاصی دارید. البته این مورد بسیار محدود است و تقریبا تمام نیازهای شما با این سیستم ها رفع خواهد شد.

طراحی سایت نیمه اختصاصی

این بخش را می توان به دو قسمت تقسیم کرد. گاهی ممکن است شرکت های بزرگ، سیستم های مدیریت محتوای سایت اختصاصی ایجاد کنند و آن را به صدها و هزاران نفر بفروشند. و یا اینکه وردپرس و جوملا تغییرات زیادی ایجاد کرده و به عنوان سیستم های سفارشی سازی شده به فروش برسانند. هر دوی این موارد را می توان طراحی سایت نیمه اختصاصی نامید. هزینه های طراحی سایت در این مورد نیز متفاوت است. معمولا هزینه ای بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان باید پرداخت کنید. در این مورد نیز سعی کنید کار را به هر کسی نسپارید و آینده سایت خود را به خاطر قیمت کمتر به خطر نیاندازید.

مطلب پیشنهادی  بهینه‌سازی وب سایت چیست و چگونه انجام می‌شود؟

کدام مورد برای من مفید است

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که از بین موارد گفته شده کدام یک برای شما مفیدتر است. جواب این سوال فقط پیش شما است! شما باید با توجه به کسب و کار خود و امکاناتی که نیاز دارید، نوع طراحی سایت خود را انتخاب کنید. اما اگر بخواهیم به طور عام و کلی پیشنهاد کنیم؛ توصیه می کنیم شرکت های کوچک و افراد که به دنبال سایت های شخصی و فروشگاهی هستند از طراحی سایت متن باز استفاده کنند که هزینه های بسیار پایین و در حد رایگان دارد. شرکت های متوسط و فروشگاه های اینترنتی که دارای کالاهای زیادی هستند، بهتر است از سایت نیمه اختصاصی استفاده کنند تا یک پشتیبان مطمئن برای سایت و فروشگاه خود داشته باشند. در نهایت شرکت های بزرگ و استارت اپ هایی که نیاز به امکانات خیلی خاص دارند، بهتر است از طراحی کاملا اختصاصی استفاده کنند. البته همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم؛ حتما

طراحی سایت
طراحی سایت

خود را به شرکت های کاملا معتبر بسپارید تا از امنیت و پشتیبانی آن مطمئن باشید.

با توجه به مطالب ذکر شده به این نتیجه رسیدیم که هزینه های طراحی سایت با توجه به نوع طراحی متفاوت است و نمی توان یک مورد را به همه تعمیم داد. در صورتی که در این مورد سوالی داشتید در قسمت نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.