سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی چیست؟

در مقالات قبل به طور مفصل در مورد سئو صحبت کردیم. امروز و در این مقاله قصد داریم مفهوم سئو داخلی را شرح دهیم تا به طور کامل با آن آشنا شوید. سئو داخلی یا On-Page SEO به معنای بهینه سازی سایت و کدنویسی آن است که برای رسیدن به نتیجه دلخواه در موتورهای جستجو به کار می رود.

سئو داخلی

اگر شما دارای وب سایت یا وبلاگ باشید، حتما با این کلمه برخورد کرده و شنیده اید. به طور کلی تمام کارها و اقداماتی که درون سایت برای بهبود جایگاه سایت در موتورهای جستجو و همچنین افزایش بازدید سایت انجام می شود را سئو داخلی می نامند. مهمترین این اقدامات شامل سئو محتوا، کلمات کلیدی، بهبود کدنویسی، لینک سازی داخلی و افزایش سرعت سایت است که در ادامه هر کدام را به صورت خلاصه شرح خواهیم داد.

سئو محتوا

محتوا از مهمترین و اصلی ترین پایه های سئوی داخلی است. قطعا یک محتوای خوب به جایگاه واقعی خود خواهد رسید. موتور جستجوی گوگل همیشه سعی می کند محتواهایی را در صفحات اول خود نمایش دهد که فکر می کند برای کاربران مفید است. پس اگر شما نکات و تکنیک های ساخت محتوای یونیک و سئو شده را می دانید، نباید نگران جایگاه خود در گوگل و بین کاربران باشید. چون بعد از مدتی نتیجه زحمات خود را خواهید دید. با توجه به الگوریتم های جدید گوگل سعی کنید متن شما حداقل ۸۰۰ کلمه باشد و به هیچ عنوان کپی نباشد. همچنین بهتر است محتوای تولیدی با کیفیت باشد و از تولید محتوا به شکل سطحی و ضعیف خودداری نمایید.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی نقش مهمی در سئو داخلی دارند. انتخاب کلمه کلیدی مناسب کار سختی نیست. اما باید توجه داشته باشید تا در بین ده ها کلمه ای که در ذهن دارید، بهترین ها را انتخاب کنید. کلمات کلیدی باید کاملا به محتوا مربوط باشند و از به کار بردن در تعداد بالا نیز خودداری کنید. به طور متوسط یک کلمه کلیدی اصلی در متن ۸۰۰ کلمه ای، باید حدود ۸ تا ۱۵ بار تکرار شود و کمتر و بیشتر از این مقدار می تواند به سئوی داخلی سایت شما ضرر وارد کند. در گذشته برای یک متن ۳۰۰ کلمه ای نزدیک به ۱۰۰ کلمه کلیدی بکار می بردند که بیشتر از نصف آن ها نامربوط و تکراری بود. با همین روش نیز در گوگل پیشرفت چشمگیری داشتند و به صفحات اول گوگل ارتقا پیدا می کردند. اما بعد از بروزسانی های گوگل و هوشمند شدن این موتور جستجو، آن دوران به پایان رسید و در حال حاضر گوگل با اینگونه سایت ها به شدت برخورد می کند.

مطلب پیشنهادی  طراحی سایت و تأثیر آن بر رونق کسب و کار

بهبود کدنویسی سایت

کدنویسی صحیح و اصولی باعث می شود تا ربات های گوگل بتوانند به راحتی و بدون مشکل مطالب سایت شما را ایندکس کنند. اما اگر کدهای سایت شما دارای مشکل باشند، گوگل نیز نمره منفی برای سایت شما در نظر گرفته و همچنین محتوا و پست های شما را به طور کامل ایندکس نخواهد کرد. سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس کاملا کدنویسی خوبی دارند، اما از آن جایی که قالب سایت نیز بسیار مهم است؛ حتما از قالب هایی استفاده کنید که به طراح آن اطمینان داشته باشید. تا حد امکان نیز سعی کنید از قالب های رایگان کمتر استفاده کرده و بیشتر از قالب های نیمه اختصاصی که قیمت زیادی هم ندارند بهره ببرید.

لینک سازی داخلی

در بحث لینک سازی به دو مورد برخورد می کنیم. لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی. لینک سازی خارجی یا همان بک لینک جزء سئو داخلی محسوب نمی شود و به همین دلیل در این مقاله به آن نمی پردازیم. لینک سازی داخلی به معنای لینک دادن کلمات کلیدی به دیگر صفحات سایت است. سعی کنید اگر در حال نوشتن مطلبی در سایت هستید که برخی از کلمات آن را در مقالات دیگر به کار بردید، حتما به آن صفحات لینک بدهید. در مورد تعداد لینک های داخلی نظر خاصی وجود ندارد و طبق تجربه در هر محتوای ۸۰۰ کلمه ای بهتر است بین ۳ تا ۵ لینک داخلی ایجاد کنید.

افزایش سرعت سایت

سرعت سایت هم از نظر گوگل و هم از نظر کاربران بسیار مهم است. گوگل نیز یکی از مهمترین فاکتورهای خود را سرعت بارگذاری سایت اعلام کرده است که می توانید رتبه وب سایت خود را در آدرس https://developers.google.com/speed چک کنید تا از رتبه ای که گوگل به سایت شما می دهد باخبر شوید. سعی کنید از تصاویر و گرافیک های کمتر و بهینه در سایت خود استفاده کنید و صفحه اصلی سایت را تا حد امکان سبک نگه دارید تا سرعت بارگذاری بالاتری را تجربه کنید.

مطلب پیشنهادی  انواع تبلیغات در سایت
سئو
سئو

این مقاله نیز در همین جا به پایان رسید. سئو داخلی و خارجی هر دو به یک اندازه مهم هستند که باید حتما و تا جایی که می توانید آن ها را رعایت کرده و به کار ببرید. اگر در رابطه با این مقاله سوال و پرسشی دارید می توانید در قسمت نظرات مطرح کرده تا در اسرع وقت پاسخگوی شما دوستان و همراهان عزیز باشیم.