باشگاه مشتریان چیست و چه تاثیری در بازاریابی دیجیتال دارد

باشگاه مشتریان چیست و چه تاثیری در بازاریابی دیجیتال دارد

باشگاه مشتریان چیست و چه تاثیری در بازاریابی دیجیتال دارد ؟ یکی از ابزار های نوین در در دنیای دیجیتال مارکتینگ و کمپین اینترنتی، راه اندازی باشگاه مشتریان است که با هدف جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود، به رونغ کسب و کار ها می پردازد.
باشگاه مشتریان در واقع فضایی است که با ارائه تمهیدات ویژه به مشتریان وفادار، به طور غیر مستقیم به بازاریابی پرداخته و دیجیتال مارکتینگ هوشمند و کاربردی را اجرایی می کند.

یکی از ابزار های نوین در در دنیای دیجیتال مارکتینگ و کمپین اینترنتی، راه اندازی باشگاه مشتریان است که با هدف جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود، به رونغ کسب و کار ها از طریق بازاریابی دیجیتال می پردازد.

باشگاه مشتریان در واقع فضایی است که با ارائه تمهیدات ویژه به مشتریان وفادار و ترغیب آن ها برای استفاده بیشتر از محصولات، به طور غیر مستقیم به انجام تبلیغات و بازاریابی پرداخته و دیجیتال مارکتینگ هوشمند و کاربردی را اجرایی می کند.

در این مطلب به بیان اهداف و راه کار های موفقیت در بازاریابی دیجیتال از طریق راه اندازی باشگاه مشتریان می پردازیم.

هدف اصلی باشگاه مشتریان

راه اندازی باشگاه مشتریان و توسعه آن در میان مخاطبان و مصرف کنندگان، عمدتا با هدف دیجیتال مارکتینگ غیر مستقیم و تبلیغات مبتنی بر امتیاز دهی به مشتریان وفادار انجام می شود.
این شیوه هوشمندانه با بررسی رفتار و عملکرد مشتریان و شناسایی اولویت های انگیزشی برای جذب مشتریان جدید، یک روش رقابتی در دیجیتال مارکتینگ است که با ارائه خدمات ویژه به مشتریان ویژه، زمینه ترغیب مخاطبان برای قرار گرفتن در زمره اعضای باشگاه مشتریان وفادار را تامین می کند.

از سوی دیگر، با توجه به صرفه اقتصادی حفظ مشتریان موجود نسبت به جذب مشتریان جدید، باشگاه مشتریان یک راه کار بهینه برای تضمین فروش و سود آوری است که از لزوم صرف هزینه های رایج در سایر ابزار های بازاریابی دیجیتال پیشگیری کرده و گستره مخاطبان را محدود و متمرکز می کند. باشگاه مشتریان همچنین می تواند نارضایتی های موجود در میان مشتریان را به میزان قابل توجهی کاسته و بازگشت آنان به چرخه اقتصادی فروش را با روش هایی همچون تخفیف های جذاب، برگزاری جشنواره فروش ویژه، اهدای هدایای نفیس و غیره، سبب شود.

مطلب پیشنهادی  برنامه‌نویسی اختصاصی وب سایت چیست؟

امروزه عمده فعالیت باشگاه مشتریان در قالب کمپین اینترنتی و از طریق طراحی سایت یا شبکه های اجتماعی انجام می شود که خود از مزایای دیجیتال مارکتینگ بوده و کاملا کم هزینه و بصرفه تلقی می شود.

طراحی سایت برای فعالیت باشگاه مشتریان

همانطور که می دانید، طراحی سایت مناسب یکی از ابزار های بسیار موفق بازاریابی دیجیتال و کمپین اینترنتی است که فرصت های بسیاری را برای انجام فعالیت های دیجیتال مارکتینگ فراهم می کند. اضافه کردن بخش باشگاه مشتریان در طراحی سایت، ایده ای کاربردی و سودمند است که به میزان قابل توجهی از منافع اقتصادی کسب و کار حمایت می کند.

  • به طبع معیار های شناسایی مشتریان برتر در باشگاه مشتریان بسته به صلاحدید مدیران و بازاریابان متفاوت است. اما در نظر گرفتن فاکتور بازاریابی از طرف مشتریان به روش هایی مانند دعوت از دوستان برای عضویت در سایت، یک ایده سودآور در راستای بهبود دیجیتال مارکتینگ و موفقیت کمپین اینترنتی است که می تواند بسیار موثر باشد.
  • شیوه کار در باشگاه مشتریان یک وب سایت معمولا به این صورت است که یک پروفایل شخصی در اختیار مشتریان قرار گرفته و زمینه فعالیت های گوناگون از جمله بازاریابی دیجیتال از طرف خود مشتریان نیز در این پروفایل لحاظ می شود.
  • در همین راستا می توان لینکی به عنوان لینک دعوت در پروفایل اعضای باشگاه مشتریان در نظر گرفت تا اعضا با ارسال این لینک به سایرین، زمینه افزایش اعتبار خود در باشگاه و جذب مشتریان جدید برای کسب و کار را فراهم کنند.
  • همچنین در نظر گرفتن تخفیف های ویژه برای اعضای فعال باشگاه مشتریان و نیز مشتریان جدیدی که از طریق این اعضا وارد سایت می شوند، روشی بسیار کاربردی در بازاریابی دیجیتال مبتنی بر طراحی سایت و حمایت از مشتری وی باشد.
مطلب پیشنهادی  اصول تدوین برنامه بازاریابی دیجیتال

پروفایل اعضا در باشگاه مشتریان

تنظیم پروفایل مناسب و کاربردی برای اعضای باشگاه مشتریان، از جمله نکات مهم در طراحی سایت می باشد که نقش بسزایی در دیجیتال مارکتینگ با استفاده از این روش دارد.از جمله بخش های پیشنهادی برای طراحی پروفایل اعضای باشگاه مشتریان، می توان به محلی برای درج اطلاعات شخصی مشتری، سابقه فعالیت مشتری نظیر سفارشاتی که تا کنون داده است، محلی برای بررسی سابقه بازاریابی دیجیتال از طریق ارسال لینک عضویت به دیگران و نمایشگر امتیازات، اشاره کرد.

توجه به این نکته ضروری است که ویژگی های ظاهری در طراحی سایت خصوصا در قسمت ویژه ای همچون باشگاه مشتریان، تاثیر بسزایی در کاربری آن توسط مشتریان و امور بازاریابی دیجیتال دارد.
طراحی سایت و طراحی باشگاه مشتریان باید به گونه ای صورت گیرد که مشتری به فعالیت بیشتر و کسب امتیاز بیشتر مشتاق شود و از سوی دیگر در حین فعالیت در پروفایل شخصی خود، احساس امنیت و شادابی داشته باشد.

همچنین اضافه کردن یک تالار گفت و گو اختصاصی برای اعضای باشگاه مشتریان، فاکتور سرگرمی و ارتباطات جمعی میان مشتریان را نیز که یکی از اصول کاربردی برای افزایش انگیزه دیجیتال مارکتینگ است، در بر گرفته و جذابیت کاربری باشگاه مشتریان را افزایش می دهد. در پایان بیان این نکته ضروری است که موفقیت راه کار های تبلیغاتی و کمپین اینترنتی، علاوه بر تمام مطالب ذکر شده در خصوص راه اندازی باشگاه مشتریان، در گرو مشتری مداری و بیش از هر چیز ارائه محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب است.