اهمیت سئو در طراحی سایت

اهمیت سئو در طراحی سایت

موفقیت در طراحی سایت مبتنی بر اصولی است که سئو یکی از مهم ترین آن ها به شمار می آید. تکنیک ها و استراتژی هایی که با بهینه کردن محتوا های موجود در سایت موجب افزایش ترافیک سایت با کمک موتور های جست و جو می شوند، فلسفه اصلی سئو وب سایت را تشکیل می دهد.

همانطور که می دانید، وب سایت به منزله ویترین و نمایش دهنده ماهیت هر کسب و کار یا برند است و طراحی سایت مناسب، یکی از مهم ترین شاخصه های موفقیت در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محسوب می شود.

موفقیت در طراحی سایت مبتنی بر اصولی است که سئو یکی از مهم ترین آن ها به شمار می آید. تکنیک ها و استراتژی هایی که با بهینه کردن محتوا های موجود در سایت موجب افزایش ترافیک سایت با کمک موتور های جست و جو می شوند، فلسفه اصلی سئو وب سایت را تشکیل می دهد.

طراحی سایت به بهره گیری از اصول و تکنیک های سئو، این امکان را برای صاحبان کسب و کار فراهم می کند تا با رسیدن به رتبه های بالاتر در موتور های جست و جو، بازدید کنندگان بیشتری را در فضای وب سایت خود پذیرا باشند و شانس خود را در بدست آوردن مشتری و سود آوری به میزان قابل توجهی بالا ببرند.

تولید محتوا با رعایت اصول سئو

بار ها به این نکته اشاره شده است که محتوا اصلی ترین فاکتور در دیجیتال مارکتینگ وابسته به طراحی سایت می باشد. تولید محتوا های مناسب با رعایت اصول سئو، علاوه بر آنکه ماهیتی مناسب به وب سایت شما اضافه می کند، شانس پیدا شدن مطلب از مطالب سایت شما را نیز در هنگام جست و جوی کاربران افزایش می دهد.

به عبارت دیگر، تولید محتوا بر اساس تکنیک های سئو هم کیفیت مطلب را افزایش می دهد و هم قدنی بسیار موثر در دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی  تولید محتوا از حرف تا عمل

تعیین کلمات کلیدی و استفاده به اندازه آنها در متن، انتخاب تیتر و زیرتیتر های مناسب، انتخاب کلمه کلیدی اصلی و به کار بردن آن در تمام پاراگراف ها و نیز رعایت تقسیم بندی مناسب وب سایت برای منظم کردن محتوا های تولیدی، از جمله مواردی است که باید در تولید محتوا و طراحی سایت رعایت شود.

اهمیت URL در طراحی سایت

URL یک نشانی اینترنتی است که موقعیت وب سایت شما را در فضای اینترنت مشخص می کند. اهمیت این کد در آن است که موتور های جست و جو مانند گوگل، به وجود کلمات کلیدی یا کلمه اصلی مرتبط با محتوا در URL علاقه دارند و هنگام نمایش نتایج، این ویژگی طراحی سایت را در اولویت قرار می دهند.

به عنوان مثال یک URL با مشخصه marketing-seo-2019.html موقعیت نمایشی به مراتب بهتری نسبت به مشخصه page3.html خواهد داشت چرا که در روند طراحی سایت، کلمه کلیدی محتوای صفحه مربوطه که قاعدتا مرتبط با سئو و مارکتینگ می باشد، در نشانی URL درج شده است.

 

طراحی سایت

طراحی سایت با لینک های ارزشمند

لینک دهی و سئو رابطه تنگاتنگی با هم دارند. استفاده از کلمات کلیدی با قابلیت لینک دهی به صفحاتی از درون وب سایت شما و وب سایت های مورد اعتماد دیگر، اصلی است که در صورت توجه به آن در طراحی سایت می تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود.

طراحی سایت هایی که استفاده از لینک و بک لینک در آن ها به میزان مناسب تعریف شده است، از سوی گوگل و سایر موتور های جست و جو به عنوان سند معتبر بودن و ارزشمندی وب سایت تلقی می شود. لینک دهی یکی از بهترین ترفند ها برای سئو سایت های تازه تاسیس و عامل شناخته شدن سایت توسط گوگل می باشد.

مطلب پیشنهادی  چگونه تولید محتوا عالی داشته باشیم؟

ارزش دامنه سایت

دامنه یکی دیگر از فاکتور های موثر در سئو است که در طراحی سایت باید رعایت شود. علت این امر آن است که موتور های جست و جو سابقه دامنه و به عبارتی سابقه وب سایت را به دقت مورد سنجش قرار می دهند.

توجه کنید که نمی توان گوگل را با استفاده از شناسه های جعلی فریب داد. پس بهتر است اگر دامنه جدیدی خریداری کرده و نام تجاری خود را به تازگی ثبت کرده اید، در پی استفاده از سایر اصول سئو و طراحی سایت باشید و شناسایی توسط دامنه ارزشمند را به زمان های بعد موکول کنید.

طراحی سایت با توجه به سرعت بارگذاری

سرعت سایت نیز یکی از مواردی است که جایگاه قرارگیری شما را در لیست یافته های موتور های جست و جو تعیین می کند. مدت زمانی که طول می کشد تا یک صفحه بارگذاری شود، هم بستگی به نحوه طراحی سایت و اصول برنامه نویسی مربوط به آن دارد و هم مرتبط با محتوا های موجود در صفحه می باشد که باید توسط سئو سایت بهینه شود.

اگر زمان لازم برای بارگذاری وب سایت شما بیش از حد استاندارد باشد، نه تنها بسیاری از بازدیدکنندگان از وب سایت خود را دل زده خواهید کرد، بلکه رتبه وب سایت شما در نمایش موتور های جست و جو نیز پایین تر آمده و شانس به دست آوردن بازدیدکنندگان جدید را هم از دست خواهید داد. پیشنهاد می شود قبل از اقدام برای طراحی سایت حتما در مورد اصول سئو و نحوه رتبه بندی وب سایت ها در نمایش موتور های جست و جو تحقیق کنید و طراحی سایت خود را به موسسات معتبر و کاربلد بسپارید.