فاکتور های موفقیت در استارت آپ

فاکتور های موفقیت در استارت آپ

آنچه موفقیت استارت آپ را در بلند مدت تضمین می کند، استفاده از فاکتور هایی است که اثر بخشی آن ها طبق آزمون و خطا ها و تجربیات پیشین اثبات شده است.

بهره گیری از اصول و شاخص های موفقیت در کنار خلاقیت و دیجیتال مارکتینگ ، می تواند منجر به ظهور کسب و کاری سود آور و مفید باشد که از تمام رقبا پیشی گرفته و مشتریان را نیز راضی نگه می دارد.

هر کسب و کار و استارت آپ جدیدی برای دستیابی به موفقیت لازم است در کنار خلاقیت، از روش های اصولی و اثبات شده ای پیروی کند.

چالش های پیش روی رسیدن به نتایج دلخواه، تنها با برنامه ریزی های منطقی و پایه گذاری درست قابل پیش بینی و پیشگیری هستند.

آنچه موفقیت استارت آپ را در بلند مدت تضمین می کند، استفاده از فاکتور هایی است که اثر بخشی آن ها طبق آزمون و خطا ها و تجربیات پیشین اثبات شده است.

بهره گیری از اصول و شاخص های موفقیت در کنار خلاقیت، می تواند منجر به ظهور کسب و کاری سود آور و مفید باشد که از تمام رقبا پیشی گرفته و مشتریان را نیز راضی نگه می دارد.

در این مطلب به بیان چند فاکتور موثر در دستیابی به موفقیت در استارت آپ و دیجیتال مارکتینگ می پردازیم.

اهمیت ایده در استارت آپ

اهمیت ایده استارت آپ چندان نیاز به توضیح ندارد چرا که تمام افرادی که قصد راه اندازی یک کسب و کار نوین را دارند، کاملا آگاه هستند که ایده اولیه ماهیت کار است و موفقیت در استارت آپ، بیش از هر فاکتور دیگر به ایده و فرضیه اصلی مربوط می شود.

توجه کنید که دنیای کسب و کار، دنیای رقابت است و موفقیت در این رقابت وابسته به اهداف شما از استارت آپ مورد نظرتان و قدم برداشتن صحیح در مسیر پیش برد این اهداف است.

مطلب پیشنهادی  آشنایی با سئو و دیجیتال مارکتینگ در موتور های جست و جو

لازم به ذکر است که ایده استارت آپ لزوما نباید یک فرضیه نجومی و کاملا جدید باشد! اتفاقا استارت آپ هایی موفق عمل می کنند که یک ایده هوشمندانه را با فاکتور خلاقیت در هم می آمیزند و نتیجه ای متفاوت از تجربیات ناموفق قبلی ارائه می دهند.

به بیان بهتر، شما می توانید با بررسی و تحقیق درباره ایده های استارت آپ به عنوان مواد اولیه، گزینه یا گزینه هایی را انتخاب کنید. آن ها را با هم ترکیب کنید، به آن ها شکل دهید، ترکیباتی بیافزایید و در نهایت یک تصویر زیبا و منحصر به فرد خلق کنید.

دیجیتال مارکتینگ

نیرو های همکار

کسب موفقیت در استارت آپ، معمولا مبتنی بر کار گروهی و استفاده از استعداد ها و تجربیات افراد گروه است. حتی اگر نوع کسب و کار شما و اداره آن فردی تلقی می شود و چندان به استخدام نیروهای کاری ثابت نیاز ندارد، در نظر گرفتن گزینه های مشورتی و کارمندان مستعد و قابل اعتماد موقت لازم و ضروری است.

به طور کلی بیان این نکته ضروری است که شاید ایده استارت آپ و تمام مراحل پیشرفت ایده را به تنهایی طی کرده باشید اما، معمولا نمی توان تمام مسیر را تنها و بدون دریافت کمک های تخصصی طی کرد. به همین دلیل پیشنهاد می شود که با توجه به نیاز و خلاء  های موجود، با افراد دارای صلاحیت همکاری کنید.

دیجیتال مارکتینگ و استفاده از شبکه های اجتماعی

به جرات می توان گفت که دیگر بدون استفاده از اصول دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی، نمی توان به جذب تعداد بالای مشتری و بازاریابی موفق امیدوار بود.

بهتر است با استفاده از یکی از ساده ترین و کاربردی ترین روش های دیجیتال مارکتینگ که فعالیت در شبکه های اجتماعی می باشد، فعالیت بازاریابی استارت آپ خود را شروع کنید و به مرور زمان از اصول دیگر این صنعت نیز بهره بگیرید.

مطلب پیشنهادی  تفاوت اصلی بین بازاریابی محتوا و کپی رایتینگ در چیست؟

یکی از مزایای برجسته فعالیت در شبکه های اجتماعی خصوصا در اوایل کار استارت آپ، قابلیت اطلاع رسانی و ارتباط مستقیم با مخاطبان است که فرصت تاثیر گذاری شما بر روی مخاطبان را فراهم می کند.

همچنین در ابتدای فعالیت استارت آپ که احتمالا بودجه های کلانی برای انجام امور تبلیغاتی در دست ندارید، یک گوشی هوشمند و صرف زمان کافی، می تواند برای شما سود آور باشد و بازار کسب و کار شما را در شبکه های اجتماعی رونق بخشد.

توجه به آمار فروش استارت آپ

موفقیت در استارت آپ، وابسته به بررسی نتایج و آمار مربوط به جذب مشتریان و فروش است. این آمار اطلاعات دقیقی از میزان سود آوری کار شما در بازه های زمانی مختلف ارائه می دهد که قابل پیگیری و اعمال تغییر است.

از سوی دیگر، دوام استارت آپ و ارائه خدمات از سوی شما، در گرو فروش است و بدون فروش عملا هر فعالیتی بیهوده تلقی می شود. البته توجه کنید که هر استارت آپ و کسب و کار تازه ای نیاز به زمان دارد تا جا بیفتد. این زمان می تواند در ابتدا سودی در بر نداشته باشد و حتی نیاز به سرمایه گذاری های کوچک و بزرگ در این مسیر احساس شود.

یکی از چالش هایی که بسیاری از ایده پردازان استارت آپ با آن مواجه می شوند، صرف تمام وقت و انرژی بر روی تولید ایده ها و محتوا های جدید و غفلت از آمار فروش است.

نباید بالانس بین نوآوری و نتایج حاصل از نوآوری های پیشین یا استارت آپ را از دست دهید چرا که این امر منجر به بروز نقصان در کسب و کار شما خواهد شد.