سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

احتمالا تا به امروز در مورد سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چیزهای شنیده و یا خوانده­اید. این دو اصطلاحاتی هستند که متخصصان روی روش های سئو گذاشته تا وبمستران و مدیران سایت ها را به نتایج آن حساس کنند. اگر نمی دانید این دو اصطلاح به چه معناست تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.سئو کلاه سفید

به زبان ساده اگر بخواهیم شرح دهیم، تمام اقداماتی که برای بهبود سایت خود انجام می دهید و این کارها از نظر گوگل کاملا پذیرفته شده باشد را سئو کلاه سفید می­نامیم. بهینه سازی صفحات سایت، ارائه محتوای با کیفیت، افزایش سرعت بارگذاری سایت، فعالیت در شبکه های اجتماعی و همچنین لینک سازی طبیعی، همگی جزء روش های کلاه سفید دسته بندی می شوند.

موتور جستجوی گوگل همواره به فکر راحتی کاربران خود است و دوست دارد سایت هایی را در صفحات اول خود نمایش دهد که برای کاربران مفیدتر است. به همین خاطر هوش مصنوعی گوگل، سایت هایی که بک لینک های زیادی دارد و مطالب آن در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود را بین کاربران محبوب می داند و به آن ها توجه بیشتری خواهد کرد. بک لینک زیاد که به آن اشاره کردیم به معنای لینک های کاملا طبیعی است و خرید بک لینک آن هم به صورت انبوه، جزء روش کلاه سیاه سئو محسوب می شود.

سئو کلاه سیاه

در مقابل تکنیک کلاه سفید، سئو کلاه سیاه قرار می گیرد. این اصطلاح در مواردی به کار می رود که کاربر از روش های غیرمعمول برای محبوب کردن سایت خود نزد گوگل استفاده نماید. روش هایی مانند خرید بک لینک، کلمات کلیدی زیاد و نامربوط، نظرات اسپم، پنهان کردن متن و … که تمامی این موارد از نظر گوگل تخلف محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی  چگونه سایت خود را سئو کنیم؟

از آن جایی که گوگل فقط یک هوش مصنوعی است، گاهی کمی طول می کشد تا فرق بک لینک خریداری شده با بک لینک طبیعی را تشخیص دهد. به همین جهت ممکن است افرادی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند، برای مدتی در نتایج اولیه گوگل نمایش داده شوند، اما گوگل به محضی که متوجه تخلف آن ها شود، سایت را از نتایج خود حذف و جریمه خواهد کرد. سایت جریمه شده توسط گوگل به سختی به حالت قبل خود برمی­گردد و حتی گاهی اوقات مجبور خواهید بود قید آن سایت را به طور کامل بزنید و از ابتدا روی یک دامین و هاست جدید شروع به کار کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

چرا از تکنیک کلاه سیاه سئو استفاده می کنند؟

دو گروه از افراد از این تکنیک استفاده می کنند. اول گروهی که سایت موقت دارند و فقط قصد دارند مدت زمان کوتاه در نتایج اول گوگل باشند و دیگر مهم نیست که برای همیشه در صفحه اول باشند یا نه، مانند سایت هایی که فقط برای فروش محصولات فصلی راه اندازی می شوند. گروه دوم متاسفانه افرادی هستند که از سئو سررشته ای ندارند و فقط سایت خود را به دست افرادی می سپارند تا برای آن ها بهینه کند. در این مورد فردی که سئو سایت را بر عهده گرفته است، ممکن است برای این که نشان دهد می تواند سایت را در مدت زمان بسیار کمی به صفحات اول گوگل بیاورد از این تکنیک استفاده می کند. برای همین ما همیشه پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید سئو سایت خود را به دست دیگران بسپارید، حتما از پیشینه و نمونه کارهای آن فرد یا شرکت اطمینان حاصل کنید و همچنین خودتان تا حدودی مقالات مربوط به سئو را مطالعه کنید تا یک آشنایی اولیه با روش های سئو داشته باشید.

مطلب پیشنهادی  تولید محتوا را چگونه آغاز کنیم

سئو کلاه خاکستری

همیشه در بین سفید و سیاه، یک رنگ خاکستری وجود دارد که بحث سئو نیز از آن مستثنی نیست. کلاه خاکستری به روش هایی گفته می شود که اگر گوگل متوجه شود، قطعا سایت را جریمه خواهد کرد، اما سئوکار با روش هایی که یاد گرفته است سعی می کند گوگل را به نحوی گول بزند!

تکنیک های کلاه خاکستری شامل خرید سایت های هم موضوع، خرید بک لینک های مرتبط و به تعداد کم، ساخت صفحات شبکه های اجتماعی جعلی و کامنت گذاری در سایت های مرتبط می باشد. اگر فرد سئوکار بسیار حرفه ای باشد، گوگل به سختی متوجه این موارد خواهد شد. به همین خاطر ما توصیه می کنیم این روش را به کار نگیرید، مگر این که واقعا در سئو یک فرد حرفه ای و بروز باشید.

فکر کنم به طور کامل با این سه تکنیک آشنا شده باشید. همیشه به یاد داشته باشید بهترین روش، همان روش کلاه سفید خواهد بود. شاید کمی طول بکشد تا گوگل متوجه زحمات شما شود، اما مطمئن خواهید بود که بعد از گذشت مدت زمانی، به صفحات اول گوگل خواهید رفت و محبوبیت دائمی نزد گوگل پیدا می نمایید. همیشه با کاربران سایت خود در ارتباط باشید و پاسخ کامنت های آن ها را بدهید، در شبکه های اجتماعی فعال باشید و وب سایت خود را مانند عضوی از خانواده­تان بدانید. مطمئن باشید اگر درست و اصولی پیش بروید نتیجه تمام زحمات خود را خواهید گرفت.