انتخاب کارمندان در استارت‌آپ

انتخاب کارمندان در استارت‌آپ

همان‌گونه که انتخاب ایده مناسب و تعیین اهداف برای راه‌اندازی یک استارت‌آپ موفق ضروری می‌باشد، انتخاب تیم همکار نیز از جمله نکات مهمی است که تأثیر بسزایی در آینده استارت‌آپ و موفقیت آن در دنیای کسب و کار دارد.
استارت‌آپ‌ها هر روز به سمت پیشرفت و بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های بازار و نیز اصول دیجیتال مارکتینگ برای دستیابی به گستره وسیعی از مخاطبان بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان سودآور قدم برمی‌دارند. در این میان گزینش کارمندان توانا با ویژگی‌های منحصر به فرد، شاخصی برای پیشی گرفتن استارت‌آپ شما از رقبا می‌باشد.
از سوی دیگر، با توجه به استراتژی‌های هر استارت‌آپ و اهدافی که صاحبان کسب و کار برای آن تعریف می‌کنند، تمام کارمندان باید به گونه‌ای انتخاب شوند که از همان ابتدای کار همدلی و حرکت رو به جلو در زیر چتر ایده و اهداف را رعایت کنند.
کارآفرینان باید پیش از استخدام نیروهای همکار خود، ریسک‌های دائمی استارت‌آپ را برای آنها شرح دهند و تنها به سمت همکاری با آن دسته افرادی بروند که توانایی رویارویی با چالش‌ها و شکست‌های احتمالی را داشته باشند.

ویژگی‌های کارمندان موفق در استارت‌آپ

همان‌طور که گفته شد، توانایی تحمل شکست و حفظ انگیزه برای جبران اشتباهات احتمالی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای انتخاب نیروی همکار در استارت‌آپ محسوب می‌شود.
به دنبال شاخص‌های تمایز در بین افراد باشید و کارمندان خود را براساس ویژگی‌هایی انتخاب کنید که توانایی برخورد صحیح آنها با پیش‌آمدهای احتمالی را تا حد بالایی تضمین کند. در این میان، ریسک‌پذیری و استقبال از چالش‌ها شاخصه‌هایی هستند که می‌توان کارمندان را بر اساس آن گزینش کرد.
با وجود اهمیت سابقه کار و تجربه‌های پیشین افراد، انتخاب کارمندان با توجه به تجربه‌های کاری موفق آنها چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.
استارت‌آپ‌ها خصوصاً آنهایی که به تازگی راه‌اندازی شده و به دنبال تثبیت جایگاه خود در بازار هستند، علاوه بر آنکه به نیروهای همکار باتجربه نیاز دارند، به افراد باانگیزه و تازه‌کار با ایده‌های خلاقانه و توانایی بالای رویارویی با چالش‌ها نیز نیازمند هستند.
تلفیق استفاده از نیروهای باتجربه و نیروهای جوان و باانگیزه، در بسیاری موارد کلید موفقیت در استارت‌آپ محسوب می‌شود و تقسیم کار مناسب در میان این کارمندان، می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی را در پی داشته باشد.
از سوی دیگر، با وجود آنکه کارمندان مجرب و احتمالاً مسن‌تر عموماً حساب شده و بر طبق اصول رایج عمل می‌کنند، تقویت حس ریسک‌پذیری در آنها از ملزومات استارت‌آپ می‌باشد. چرا که هر کسب و کار تازه تأسیسی لاجرم با چالش‌های متفاوتی روبه‌رو خواهد شد که نیازمند بهره‌گیری از تجربیات نیروهای باسابقه در کنار ریسک‌پذیری آنها برای ارائه راه‌حل‌های جدید می‌باشد.

مطلب پیشنهادی  پادکست شماره چهار دیجیتال مارکتینگ - پیدا کردن منابع اطلاعات

اهمیت فاکتور خلاقیت در کارمندان

شرکت‌ها و کسب و کارهای قدیمی عمدتاً از پروسه‌ها و اصول رایج استفاده می‌کنند و موفقیت و ماندگاری خود را مدیون اصولگرایی حرفه‌ای می‌دانند. اما استارت‌آپ‌ها برای دستیابی به موفقیت و پیروزی در برابر رقبا، مستلزم ریسک‌پذیری، خلاقیت و استفاده از شیوه‌های نوین هستند.
اهمیت به فاکتور خلاقیت در روند انتخاب کارمندان برای استارت‌آپ، یکی از نکاتی است که کارفرمایان و صاحبان استارت‌آپ باید توجه ویژه به آن داشته باشند. به بیان بهتر، بررسی پیشینه کاری و در اولویت قرار دادن متقاضیانی که سابقه نوآوری و فعالیت‌های خلاقانه را دارند، می‌تواند روشی مناسب برای انتخاب کارمندان باشد.
بیان این نکته ضروری است که قابلیت ریسک‌پذیری و مواجهه با چالش‌ها، رابطه تنگاتنگی با خلاقیت افراد دارد. به همین دلیل انتخاب کارمندان از میان افرادی که جسورتر و ریسک‌پذیرتر هستند، می‌تواند خلاقیت در مسیر اجرایی‌سازی استارت‌آپ را نیز در پی داشته باشد.

انعطاف‌پذیری افراد در استارت‌آپ

انعطاف‌پذیری و پرورش چند بعدی بودن کارمندان، جزء بایدهای فعالیت استارت‌آپ محسوب می‌شود. زیرا معمولاً افراد در کسب و کارهای تازه، باید بتوانند پذیرای نقش‌های مختلفی و یادگیری مهارت‌های متنوع باشند.
در مصاحبه‌های کاری و امتیازدهی به متقاضیان، حتماً به شخصیت اجتماعی و کاری آنها توجه کنید. یک استارت‌آپ برای دستیابی به موفقیت، در کنار تخصص نیازمند کارمندانی است که شخصیت انعطاف‌پذیر، چند بعدی و علاقه‌مند به یادگیری داشته باشند.
توجه کنید که سؤالات شما در حین مصاحبه کاری، علاوه بر آنکه سابقه خلاقیت، ریسک‌پذیری و اطلاعاتی مربوط به هویت کاری افراد در گذشته را نمایان می‌کند، می‌تواند پیش‌بینی از آینده شغلی آنان نیز ارائه دهد.
پس سعی کنید افرادی را برای همکاری در استارت‌آپ خود برگزینید که در کنار توانمندی‌های کنونی، قابلیت یادگیری و اجرای مهارت‌های جدید را نیز داشته باشند.