ارتباط بهینه با مخاطبان در شبکه های اجتماعی

ارتباط بهینه با مخاطبان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از ابزار های بسیار مناسب در دنیای دیجیتال مارکتینگ محسوب می شوند. بازاریابان و صاحبان کسب و کار ها می توانند با بهره گیری از امکانات فراوان موجود در شبکه های اجتماعی، به انجام بازاریابی دیجیتال پرداخته و سودآوری برند خود را افزایش دهند. در این مطلب به ارائه راه کار هایی برای ارتباط گیری مناسب با مخاطبان در فضای شبکه های اجتماعی می پردازیم.

شبکه های اجتماعی یکی از ابزار های بسیار مناسب در دنیای دیجیتال مارکتینگ محسوب می شوند. بازاریابان و صاحبان کسب و کار ها می توانند با بهره گیری از امکانات فراوان موجود در شبکه های اجتماعی، به انجام بازاریابی دیجیتال پرداخته و سودآوری برند خود را افزایش دهند. یکی از اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ با استفاده از شبکه های اجتماعی، ارتباط گیری مناسب و بهینه با مخاطبان بالقوه است که تاثیر بسزایی در درصد تبدیل مخاطبان به مشتریان و ترغیب آن ها برای استفاده از محصولات مرتبط با کسب و کار شما دارد.

در این مطلب به ارائه راه کار هایی برای ارتباط گیری مناسب با مخاطبان در فضای شبکه های اجتماعی می پردازیم.

اهمیت پاسخگویی در شبکه های اجتماعی

از جمله مزایای شاخص دیجیتال مارکتینگ در شبکه های اجتماعی، دریافت سریع و مستقیم نظرات و بازخورد های مخاطبان است که اطلاعات قابل توجهی مبنی بر نتایج استراتژی های بازاریابی دیجیتال در اختیار قرار می دهد. دنبال کنندگان شما در شبکه های اجتماعی به طرق گوناگون می توانند با شما در ارتباط باشند و نقطه نظرات خود را با شما در میان بگذارند. برنامه ریزی برای تعامل با مخاطبان و پاسخ به موقع به نظرات و سوالات افراد، یکی از عوامل موفقیت در دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود.

هنگامی که مخاطبان سوالی مطرح می کنند و یا نظری را در مورد محتوا های موجود در صفحه شما بیان می کنند، باید در کمترین زمان ممکن، دقیق و بسیار هوشمندانه به آن ها پاسخ دهید.
پاسخگویی به موقع و مناسب در شبکه های اجتماعی، نه تنها به جلب رضایت مخاطبان کمک می کند، بلکه منجر به اعتمادسازی شده و این ذهنیت را در ذهن مخاطبان از بین می برد که صفحه شما صرفا با قصد تبلیغات فعالیت کرده و هیچ ارزشی برای نظر مخاطبان قائل نیست.

مطلب پیشنهادی  مشاوره تبلیغاتی با رویکرد دیجیتال مارکتینگ

ایجاد انگیزه و علاقه در مخاطبان

"<yoastmark

تجربه ثابت کرده است که افراد در شبکه های اجتماعی بیشتر از صفحاتی استقبال می کنند که به هر نحو بتوانند در آن فعالیت کرده و خودی نشان دهند.
استفاده از این حس غریزی در دیجیتال مارکتینگ، منجر به ارائه روش هایی شده است که با ایجاد انگیزه فعالیت در مخاطبان و ارزش گذاری به فعالیت آن ها در شبکه های اجتماعی، مخاطبان را ناخودآگاه به مشتری و حتی بازاریاب تبدیل می کند.

به عنوان مثال، می توانید از مخاطبانتان درخواست کنید که با محصول مورد نظر شما عکس گرفته و آن را برای شما ارسال کنند تا در صفحه خود قرار دهید. و یا از آن ها بخواهید تا با دعوت دوستان خود به دنبال کردن شما در شبکه های اجتماعی، شانس خود را برای برنده شدن در یک قرعه کشی افزایش دهند.

علاوه بر آن می توانید پیدا کردن یک تیتر تبلیغاتی موفق و یا تولید محتوا را به مخاطبان بسپارید و برای بهترین تیتر مطرح شده، جایزه تعیین کنید. این نوع ترفند ها برای بازاریابی دیجیتال و موفقیت در دیجیتال مارکتینگ با استفاده از شبکه های اجتماعی، بسیار سود آور و موثر عمل می کند.

از سوی دیگر توجه به این نکته ضروری است که کاربران شبکه های اجتماعی بیشتر به دنبال سرگرمی و دنبال کردن صفحه هایی هستند که اقدام به تولید محتوا های مفرح و جذاب می کند.
در همین راستا می توانید با تولید محتوا های طنز، ساخت ویدیو کلیپ های کوتاه و جذاب، و یا ایجاد نظر سنجی و مسابقه خلاقانه، علاوه بر سرگرم کردن مخاطبان به تبلیغ و بازاریابی غیر مستقیم بپردازید.

مطلب پیشنهادی  اصول طراحی سایت

صداقت در شبکه های اجتماعی

کاربرای در شبکه های اجتماعی، بسیار هوشمندانه در این فضا فعالیت می کنند و هر گونه عدم صداقت و یا نقض حقوق را به سرعت تشخیص داده و نسبت به آن عکس العمل نشان می دهند.
بهتر است برای اعتماد سازی و جذب مشتریان دائمی، تمام تکنیک ها و استراتژی های دیجیتال مارکتینگ را در بستری از صداقت و شفاف سازی برای مخاطبان پرورش دهید.
اطلاعات دقیقی در رابطه با نحوه فعالیت و اهداف کسب و کارتان به مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی ارائه کنید. آن ها را در جریان کم و کیف تخصص های کاریتان قرار داده و این احساس را برایشان ایجاد کنید که جزوی از تیم همکار شما بوده و نقش مهمی در تمام فعالیت های شما دارند.

علاوه بر آن، همانطور که می دانید تولید محتوا نقشی بسیار حیاتی در دیجیتال مارکتینگ دارد. به همین جهت محتوا هایی که در شبکه های اجتماعی تولید و منتشر می کنید، باید هوشمندانه و حرفه ای تنظیم شوند تا اعتماد مخاطبان را جلب کرده و ذهنیتی مناسب در آن ها ایجاد کند.

از تولید محتوا های بی ارزش و تکراری بپرهیزید. چرا که حس اتلاف وقت را در مخاطبان ایجاد کرده و آن ها را به سرعت نسبت به کیفیت کاری شما دلسرد می کند. همچنین، به دنبال تولید محتوا هایی که مستقیما و صرفا حاوی تبلیغات هستند نروید. این نوع تولید محتوا کلاس کاری شما را پایین آورده و موجب سلب اعتماد مشتریان از شما می شود.