روش های بازاریابی در شبکه های اجتماعی

روش های بازاریابی در شبکه های اجتماعی

یکی از اجزای اصلی دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. در این روش از بازاریابی، دسترسی مستقیم به مخاطبان به مراتب بیشتر از روش هایی مانند بهینه سازی تولید محتوا برای نمایش در موتور های جست و جو یا سئو مطرح است چرا که یک ارتباط مشخص و قابل ردیابی بین صفحه مجازی، محتوا ها و بازدید کنندگان از محتوا برقرار می شود

یکی از اجزای اصلی دیجیتال مارکتینگ SSM یا Social Media Marketing به معنای بازاریابی در شبکه های اجتماعی است.
در این روش از بازاریابی، دسترسی مستقیم به مخاطبان به مراتب بیشتر از روش هایی مانند بهینه سازی تولید محتوا برای نمایش در موتور های جست و جو یا سئو، مطرح است چرا که یک ارتباط مشخص و قابل ردیابی بین صفحه مجازی، محتوا ها و بازدید کنندگان از محتوا برقرار می شود.
به عبارت دیگر، پیچیدگی بازاریابی در شبکه های اجتماعی نسبت به سایر روش ها بیشتر است زیرا آمار هایی از قبیل تعداد دنبال کننده، تعداد محتوا ها، تعداد لایک یا پسند ها و غیره، به وضوح مشخص است و یک خود تنظیمی مثبت و یا منفی را می تواند به دنبال داشته باشد.
در این مطلب به بیان روش های موثر در افزایش بازدید کننده و نیز افزایش سود آوری از طریق شبکه های اجتماعی می پردازیم.
تولید محتوا و پست های تاثیر گذار
محتوا و پست هایی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید ماهیت و علت وجود صفحه ی شما را تعیین می کنند و در صورتی که جذاب بوده و مورد پسند بازدید کنندگان قرار گیرد، می تواند به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم موجب تبلیغ و بازاریابی شود.
استفاده از عکس ها، فیلم ها، ویدیو کلیپ های اختصاصی و اینفوگرافیک، در کنار محتوا های متنی می تواند بیشترین تاثیر را بر روی مخاطبان بر جای بگذارد.
علاوه بر آن، استفاده از محتوا های آموزشی یا محتوا هایی که به هر نحو از فاکتور نوآوری بهرمند هستند، هم مورد پسند مخاطبان صفحه شما قرار می گیرد و هم توسط خود آن ها مجددا به اشتراک گذاشته می شوند. این به اشتراک گذاری می تواند در مدت کوتاه تعداد بازدید کنندگان و مشتریان شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
ارزیابی مداوم فعالیت ها در شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی مختلف این امکان را برای شما فراهم کرده اند که به طور مستقیم شاهد بازخورد مخاطبان بوده و هر گونه فعالیت آن ها در صفحه خودتان را ارزیابی کنید.
ارزیابی مداوم نظرات مشتریان، تعداد بازدید کنندگان، درصد تبدیل مخاطبان به مشتری و میزان به اشتراک گذاری مطالب صفحه شما توسط بازدید کنندگان، می تواند اطلاعات ارزشمند و موثری را در راستای بهبود دیجیتال مارکتینگ در اختیار شما قرار دهد.
با بررسی تغییرات رخ داده در شبکه های اجتماعی به صورت هفتگی، می توان درصد موفقیت استراتژی های بازاریابی دیجیتال را سنجید و با توجه به نتایج آن رویکرد جدید را انتخاب کرد. زمان بندی و نظم در ارزیابی ها بسیار موثر است چرا که در صورت نیاز به اعمال تغییر، موجب نتایج به موقع و متمرکز می شود.
از سوی دیگر با بررسی و آنالیز بازخورد ها، می توانید با سلایق و نیاز های مخاطبان خود آشنا شوید و هدف گیری های موفقی داشته باشید.
تبلیغات غیر مستقیم
هیچگاه فراموش نکنید که فلسفه وجودی شبکه های اجتماعی برقراری ارتباطات اجتماعی بین افراد بوده و محلی صرفا برای بازاریابی و تبلیغات نمی باشد. اگر بیش از اندازه و کلیشه ای اقدام به تبلیغات کنید، در زمانی کوتاه با بازخورد های منفی مواجه شده و در صورت ادامه این روش نه چندان موفق، مجبور به قبول شکست در امر بازاریابی خواهید شد.
بهترین روش بازاریابی در شبکه های اجتماعی، حضور به عنوان یک کاربر عادی است که با پست های جذاب و کاربردی مخاطبان زیادی را جذب کرده و هر از گاهی محصول یا کسب و کار موفقی را به آن ها معرفی می کند.
روش مذکور نه تنها از دل زدگی و بازخورد های منفی مخاطبان جلوگیری می کند، بلکه به واسطه اعتماد سازی و مقبولیت، موجب اعتماد افراد به شما و استقبال از تبلیغات به عنوان یک پیشنهاد مفید می شود.

مطلب پیشنهادی  انتخاب کارمندان در استارت‌آپ

دیجیتال مارکتینگتبدیل شبکه های اجتماعی مجازی به یک دنیای واقعی!

با وجود فواید فراوان دیجیتال مارکتینگ در شبکه های اجتماعی، استفاده از روش های سنتی در کنار مدرنیته بازاریابی دیجیتال می تواند نتایج شگفت انگیزی داشته باشد.
خصوصا در کشور ما، مشتریان کماکان از ارتباطات کلامی و حتی دیدار های رو در رو استقبال می کنند و این ارتباط مستقیم حس مهم بودن و ارزشمندی را به آن ها انتقال می دهد.
خارج از دنیای مجازی از هر فرصتی برای برقراری مکالمه تلفنی با مخاطبان شبکه های اجتماعی خود و یا برگزاری میتینگ ها استفاده کنید. این مکالمات و دیدار ها فرصتی بی نظیر برای شما فراهم می کنند تا علاوه بر بهره گیری از مزایای دیجیتال مارکتینگ در دنیای مجازی، مستقیما به بازاریابی و تبلیغات بپردازید.
ارتباطات مستقیم دنیای مجازی را به واقعیت تبدیل کرده و حس اعتماد بیشتری به مشتریان القا می کند.

مشتریان خود را به بازاریاب تبدیل کنید!

یکی از هوشمندانه ترین ترفند های دیجیتال مارکتینگ در شبکه های اجتماعی، ترغیب مخاطبان و مشتریان به همکاری با شما در امر بازاریابی می باشد و روش های متعددی برای این کار وجود دارد.
از مخاطبانتان بخواهید با محصولات شما عکس بگیرند، عکس آن ها را منتشر کنید و به بهترین عکس جایزه دهید! این استراتژی خود به تنهایی یک دیجیتال مارکتینگ کامل را در بر می گیرد. چرا که مخاطبان از یک سو خود به خرید محصول شما و تولید محتوا می پردازند و از سوی دیگر برای برنده شدن در این مسابقه برای شما تبلیغ می کنند و بر تعداد مخاطبان شما می افزایند.
پی نوشت: شبکه های اجتماعی از فرصت های کشف شده و کشف نشده بسیاری برخوردارند. با کمی خلاقیت و نوآوری، می توانید به سود های کلان دست یابید.