اهمیت سئو خارجی در وب سایت

اهمیت سئو خارجی در وب سایت

اگر با ما همراه بوده باشید، در مقاله قبلی در مورد تعریف سئو داخلی و اهمیت آن در موتورهای جستجو صحبت کردیم. در این مقاله نیز قصد داریم در مورد سئو خارجی یا Off-page Seo و اهمیت آن در وب سایت و موتورهای جستجو صحبت کنیم تا شما مخاطبان عزیز با آن آشنا شوید.

سئو خارجی یا Off-page Seo چیست؟

به طور کلی مبحث سئو خارجی به گرفتن لینک از سایت های دیگر مربوط می شود. به بیان دیگر تمام اقداماتی که در شبکه های اجتماعی و دیگر سایت ها انجام می دهیم تا دیگران به وب سایت ما لینک دهند را سئو خارجی می نامیم.

اهمیت سئو خارجی برای وب سایت

چرا سئو خارجی برای سایت ما مفید و مهم است؟ موتورهای جستجو مخصوصا گوگل؛ با توجه به لینک های خارجی یک سایت، به آن رتبه می دهند و همچنان بک لینک ها جایگاه ویژه ای نزد گوگل دارند. وقتی یک سایت به شما لینک می دهد، گوگل متوجه می شود که سایت شما نزد دیگران محبوب است و همین محبوبیت باعث شده تا دیگران لینک شما در وب سایت های خود قرار دهند. هر چند به گفته مدیران ارشد گوگل اهمیت بک لینک بسیار کاهش یافته و مثل قبل نیست؛ اما اگر یک جستجوی ساده داشته باشید متوجه خواهید شد که همچنان وب سایت هایی که بک لینک بیشتری دارند در صفحات بالاتر گوگل نمایش داده می شوند. پس اگر به رتبه های اول گوگل فکر می کنید، در کنار سئو داخلی به سئو خارجی نیز نگاه ویژه ای داشته باشید.

لینک سازی یا خرید بک لینک

متاسفانه در کشور ما باب شده است تا خرید بک لینک را با سئو یکسان می دانند و از نظر برخی افراد، سئو به معنای خرید بک لینک است. اما گوگل در رابطه با این موضوع به شدت اخطار داده است که با سایت هایی که اقدام به خرید بک لینک می کنند برخورد کرده و آن ها را جریمه می کند. خرید بک لینک جزء روش های کلاه سیاه سئو محسوب می شود. البته می توان در تعداد کم و در سایت های با کیفیت اقدام به خرید بک لینک کرد تا گوگل متوجه تقلبی بودن آن نشود. اما بهتر است این کار با تحقیق و ترجیحا توسط افراد متخصص در سئو انجام شود تا خدایی نکرده سایت پنالتی نشود.

مطلب پیشنهادی  تولید محتوا از حرف تا عمل

موارد مهم در خرید بک لینک

اگر تصمیم گرفته اید تا خودتان اقدام به خرید بک لینک نمایید باید به چند نکته بسیار مهم توجه کنید. اول این که بهتر است از سایت هایی لینک خریداری کنید که تا حدودی با موضوع سایت شما یکسان باشند. مثلا اگر شما فروشگاه آنلاین موبایل دارید، بهتر است از سایت های فناوری بک لینک تهیه کنید. مورد دوم قدرت و اعتبار دامنه است. حتما قبل از سفارش بک لینک، اعتبار دامنه سایت مورد نظر را چک کنید تا اتوریتی بالایی داشته باشد. مورد سوم که بسیار هم مهم است، سایت های اسپم هستند. گوگل وقتی متوجه تخلف سایت ها می شود آن ها را به عنوان اسپم می شناسد. اگر شما نیز از این سایت ها بک لینک خریداری کنید، احتمال این که از نظر گوگل اسپم شناخته شوید زیاد است و هیچوقت این ریسک را نکنید. مورد آخری که باید ذکر کنیم تعداد بک لینک ها است. اولا سعی کنید به تعداد محدود و در زمان های مختلف اقدام به خرید بک لینک کنید. ثانیا اگر قصد داشتید تا از سایتی لینک سفارش دهید حتما مطمئن شوید که سایت مربوطه اقدام به فروش بک لینک به تعداد انبوه نداشته باشد. چون این کار باعث رساندن ضرر به سایت شما خواهد شد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، گوگل پلاس، لینکدین و … نزد گوگل بسیار محبوب هستند و اگر با اکانت وب سایت در این شبکه های حضور فعال داشته باشیم، قطعا گامی مهم در سئو خارجی سایت برداشته ایم و گوگل نیز وب سایت ما را نزد کاربران محبوب می داند و به آن رتبه بالایی خواهد داد.

مطلب پیشنهادی  هزینه سئو سایت چقدر است؟
سئو
سئو

توصیه ما

در بحث سئو خارجی بهتر است کم کم و آهسته پیش بروید و هیچگاه عجله نداشته باشید. در شبکه های اجتماعی با مخاطبان خود تعامل داشته باشید و فعالانه حضور داشته باشید. به طور مثال سعی کنید هر روز در شبکه لیندکین، پستی از سایت خود به اشتراک بگذارید و منبع آن را به سایت خود لینک دهید. البته مهم است که مطلب منتشر شده جذاب و غیر تکراری باشد تا کاربران ترغیب شوند روی لینک شما کلیک کرده و وارد سایت شوند. در بحث لینک سازی هم پیشنهاد می کنیم با تولید محتوای یونیک و جذاب، باعث شوید تا دیگران مطالب شما را در سایت و وبلاگ خود به اشتراک بگذارند و با این روش لینک سازی طبیعی و ارزشمندی داشته باشید. چون این نوع لینک سازی از نظر گوگل بسیار پسندیده است و شاید زمان آن کمی طولانی تر باشد، اما مطمئن باشید دارای ثبات و ادامه دار خواهد بود و هنگامی که جایگاه خوبی در گوگل پیدا کنید، همیشه در آن مکان خواهید ماند.