هزینه سئو سایت چقدر است؟

هزینه سئو سایت چقدر است؟

خیلی از افراد از ما این سوال را می پرسند که هزینه سئو سایت چقدر است؟ و یا این که باید چقدر صبر کنیم تا سایت ما به صفحه و یا رتبه یک گوگل برسد؟ در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم تا شما نیز از سردرگمی نجات یابید.

سئو سایت مبحث بسیار پیچیده ای است و ده ها فاکتور مختلف در آن دخیل هستند که باید بهینه شوند. فرض کنید شما یک سایت دانلود نرم افزار تازه تاسیس دارید و قصد دارید با کلمه کلیدی “دانلود” به صفحه اول گوگل بیایید. طبیعتا رقابت در این کلمه کلیدی به شدت بالاست و سایت های بسیار قدرتمندی در این زمینه وجود دارند که رقابت با آن ها نیاز به سرمایه و هزینه بالایی دارد. پس نمی شود برای تمام سایت های یک نسخه یکسان پیچید. اما سعی می کنیم به طور خلاصه فاکتورهای مهم در سئو را بررسی کنیم تا بتوانید به یک نتیجه گیری کلی دست یابید.

کلمه کلیدی

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر کردیم، کلمه کلیدی بسیار مهم است. شما باید با توجه به سایت، بودجه و رقابت پذیری آن کلمه کلیدی برنامه ریزی کنید. اگر شما یک سایت موزیک دارید و تصمیم شما بر این است که با کلمه کلیدی دانلود آهنگ به صفحه اول گوگل برسید، باید چیزی حدود ۳ تا ۵ میلیون تومان به همراه ۶ تا ۱۲ ماه زمان هزینه کنید تا به صفحه اول گوگل برسید. این در صورتی است که بقیه رقبا هیچ کاری انجام ندهند که قطعا بیکار نخواهند نشست. پس برای شروع شما باید با استفاده از ابزارهای آنلاین، کلمه کلیدی خوبی را انتخاب کنید که هم جستجوی زیادی داشته باشد و هم رقابت در آن سنگین نباشد. به طور مثال برای سایت های موزیک، کلمه کلیدی “دانلود آهنگ شاد ۹۸” در مدت زمان کمتری به صفحه اول گوگل خواهد آمد.

مطلب پیشنهادی  سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

پس لیستی از کلمات کلیدی را تهیه کنید و آن ها را بررسی کنید. سپس سه کلمه کلیدی را مشخص کنید و به متخصص و مشاور سئو سایت پیشنهاد دهید تا بررسی کرده و یکی را به کمک هم تعیین و انتخاب کنید.

رقبا را دست کم نگیرید

برخی از زمینه ها سایت های بسیار قدرتمندی وجود دارد که کاملا عاقلانه است وارد آن حوزه خاص نشوید. به طور مثال در زمینه دانلود نرم افزار، سایت هایی مثل پی سی دانلود، سافت۹۸، پی سی ورلد و … وجود دارند که رقابت با آن ها نیاز به یک تیم خبره و صرف هزینه های هنگفتی دارد. پس بهتر است قبل از شروع تحقیق کنید و وارد حوزه ای با شدت رقابت کمتر شوید. اگر هم موضوعی مثل دانلود را قبلا شروع کرده و به آن علاقه دارید، به بحث قبل رجوع کنید و به دنبال یک کلمه کلیدی طولانی، اما مناسب بگردید.

زمان رسیدن به صفحه اول گوگل

به طور کلی نمی توان زمان خاصی را برای سئو سایت مشخص کرد. در موضوعات با رقابت متوسط، به شرط رعایت همه نکات سئو، چیزی حدود ۶ تا ۹ ماه طول خواهد کشید تا سایت شما در صفحه اول گوگل نمایش داده شود. باز هم تاکید می کنیم موضوع سایت، کلمه کلیدی انتخابی و قدرت رقبا در این بین بسیار مهم هستند.

محتوای سایت

محتوا نیز بسیار مهم است. اگر شما یک تیم تخصصصی تولید محتوا برای سایت داشته باشید، قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت. محتوا در سئو از اهمیت بالایی برخوردار است و وقتی یک متخصص سئو، سایت شما را آنالیز کند و متوجه شود از محتوای با کیفیتی بهره می برید، قطعا خوشحال خواهد شد و کار سبک تری را پیش خواهد برد. پس حتما تمام اصول سئو در تولید محتوا را رعایت نمایید تا هزینه کمتری برای دیگر قسمت ها پرداخت کنید.

مطلب پیشنهادی  سئو کلاه سفید چیست؟

عمر سایت و دامنه

هر چقدر سایت شما قدیمی تر باشد، زودتر نتیجه می گیرید. گوگل به سایت های جدید کمی فرصت خودنمایی می دهد و ممکن است در کلمات کلیدی خاصی و در مدت محدودی آن ها را در صفحه اول نمایش دهد اما بعد آن ها را به جایگاه واقعی برمی گرداند. در مورد سن دامنه نیز هنوز اختلاف نظراتی وجود دارد که آیا بر سئو تاثیری دارد یا نه. اما طبق تجربه شخصی ما کمی تاثیر دارد، به شرطی که موضوع سایتی که دامنه بر آن پارک شده بود، تغییری نکرده باشد.

وضعیت فعلی سایت

آوردن سایت با یک کلمه کلیدی خاص از صفحه بیست به صفحه ۵ گوگل، کار بسیار آسانی است و می توان در یک ماه آن را انجام داد. اما تغییر رتبه سایت از صفحه دوم به صفحه اول بسیار مشکل است و در این صفحات رقابت فشرده و زیاد است. اگر وضعیت سئو فعلی سایت شما خوب باشد، طبیعتا هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

همانطور که دیدید، نمی توان هزینه دقیقی را برای سئو مشخص کرد. شما می توانید با ارسال آدرس سایت + کلمه کلیدی دلخواه، بررسی سایت خود را به ما بسپارید تا هزینه حدودی سئو آن را به شما اعلام کنیم.