از صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ

در مقاله حاضر می خواهیم به بررسی دیجیتال مارکتینگ و به صورت کلی از صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ بپردازیم. چند سالی است که پیشرفت تکنولوژی بر دنیای تجارت نیز تاثیر گذاشته و پدیده ای به نام دیجیتال مارکتینگ را بوجود آورده است. شاید بتوان عبارت بازاریابی اینترنتی را به عنوان ساده ترین تعریف از دیجیتال مارکتینگ عنوان کرد. به بیان کامل تر، تبلیغات دیجیتال به مجموعه ای از روش های بازاریابی در فضای مجازی گفته می شود که برای بازاریابی و تبلیغ یک محصول استفاده می شوند. این محصولات ممکن است کالاهای دیجیتالی یا فیزیکی باشند.
دیجیتال مارکتینگ یکی از به روزترین روش های بهبود کسب و کار و جذب مشتری است که اگر با علم و تجربه کافی همراه باشد، می تواند به فروش بیشتر یک کالا و رونق یک کسب و کار منجر شود. بازاریابی دیجیتال صرفا مختص کسب و کارهای اینترنتی نیست و مدیران کارخانه ها و شرکت ها، ناشرین، شرکت های خدماتی و… می توانند برای افزایش مشتریان خود، در کنار سایر روش های بازاریابی، از دیجیتال مارکتینگ نیز استفاده کنند.

معایب فقدان استراتژی دیجیتال مارکتینگ

تفاوتی ندارد که شما صاحب یک کسب و کار قدیمی هستید یا به تازگی تجارت خود را راه اندازی نموده اید. دنیای امروز به سرعت در حال پیشرفت است و گسترش استفاده از ابزارهایی نظیر موبایل، تبلت و رایانه، هر نوع کسب و کاری را به سوی دنیای دیجیتال سوق می دهد. در این میان مدیرانی که برای دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود طرح ریزی مناسبی دارند به سرعت رشد کرده و در مقابل شرکت هایی که در زمینه بازاریابی اینترنتی دارای ضعف هستند، دچار مشکلات فراوانی خواهند شد. در ادامه چند مورد از دلایل نیاز به داشتن استراتژی مناسب برای دیجیتال مارکتینگ را به طور مختصر بیان خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی  اصول و نیازمندی‌های اولیه در طراحی سایت

  1.  بدست آوردن دل مشتریان
    دیجیتال مارکتینگ و ارائه کالا و خدمات در وب سایت می تواند برای حرفه شما مشتریان فراوانی به ارمغان آورد. تنها کافی است با برنامه ریزی صحیح و استفاده از ابزارهای مناسب از خواسته های مشتریان اینترنتی آگاه شوید و این اطلاعات را در جلب رضایت مشتری استفاده کنید.
  2. وفاداری مشتری
    اگر دقیق و با برنامه مشخص مراحل دیجیتال مارکتینگ را دنبال کنید، نه تنها مشتریان قدیمی خود را حفظ خواهید کرد، بلکه مشتریان جدیدی نیز بدست خواهید آورد که به دلیل رضایت از محصولات و خدمات هرگز به سمت شرکت های رغیبتان نخواهند رفت.
  3. تخصیص بودجه
    بسیاری از شرکت ها برای رشد و توسعه در همه زمینه های تبلیغاتی از جمله دیجیتال مارکتینگ فعالیت داشته و بودجه قابل توجهی را به بازاریابی اختصاص می دهند. با این وجود نتیجه مطلوبی بدست نمی آورند. اما با بهره گیری از دانش افراد باتجربه در حوزه تبلیغات اینترنتی می توانید با صرف هزینه کمترو در زمان کوتاه تر به نتایج مطلوب دست پیدا نمایید.

و…بنابراین با بهره گیری از پست الکترونیکی، طراحی وب سایت با محیط کاربر پسند و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو مخصوصا گوگل، بازاریابی و تولید محتوا براساس نیازهای مشتریان و استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی گوناگون که ابزارهای اصلی دیجیتال مارکتینگ هستند، می توانید جای خود را در دنیای دیجیتال باز کنید و با اندکی صبر به بالاترین میزان فروش نسبت به سایر شرکت های فعال در حوزه کاری خود دست یابید.