پایه گذاری فعالیت استارت آپ

پایه گذاری فعالیت استارت آپ

دیجیتال مارکتینگ پایه و اساس کار استارت آپ را تعیین می کند. شما برای راه اندازی استارت آپ خود به فضای مناسب، برند سازی، تبلیغات، دریافت مجوز و تشکیل تیم کاری نیاز خواهید داشت.

پس از طراحی ایده استارت آپ و اطمینان از سود آوری و معقولیت کسب و کار مورد نظر، اقدام برای شروع به فعالیت متشکل از قدم های مستحکمی است که پایه و اساس کار استارت آپ را تعیین می کنند.

شما برای راه اندازی استارت آپ خود به فضای مناسب، برند سازی، تبلیغات، دریافت مجوز و تشکیل تیم کاری نیاز خواهید داشت که در این مطلب به کم و کیف آن اشاره خواهد شد.

فضایی برای شروع استارت آپ

این فضا می تواند یک شرکت خصوصی، یک کارخانه، تولیدی، کارگاه  و یا یک محیط اینترنتی باشد.

بسیاری از کسب و کار هایی که در قالب استارت آپ شروع به فعالیت می کنند می تواند در مراحل آغازین و یا حتی کل مراحل کار، از فضا های اینترنتی مثل شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و یا ایمیل مارکتینگ استفاده کنند.

با این وجود ایجاد یک محیط حقیقی برای مراحل بعدی استارت آپ می تواند تاثیر بسزایی در جلب اعتماد مشتریان و مراجعه حضوری آن ها داشته باشد.

برندینگ استارت آپ

برند سازی و مطرح کردن استارت آپ در سطوح عمومی، معمولا با انتخاب یک نام تجاری و تعریفی خلاصه از نوع کسب و کار آغاز می شود.

انتخاب نام تجاری مناسب یکی از فاکتور های بسیار مهم در پروسه برندینگ است چرا که مخاطبان در ابتدا به تیتر و اسم کاری شما نگاه می کنند. در واقع، نام تجاری یک تیتر است که باید توانایی ایجاد ذهنیتی متناسب با استارت آپ در نظر مخاطبان داشته باشد.

مطلب پیشنهادی  اصول مهم برای ساختن تیم استارت‌آپ

پس از انتخاب نام تجاری استارت آپ، باید بر اساس اهدافی که از قبل تعیین کردید، به دنبال قرار گیری در مسیر تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ قدم بردارید. انتخاب علامت تجاری، راه اندازی وب سایت با دامین مرتبط و شروع به فعالیت بازاریابی و جذب مشتری قدم های بعدی شما تلقی می شوند.

کار های اداری و دریافت مجوز

به طور کلی و فارغ از به نوع استارت آپ و تعریف کاری آن، اخذ مجوز و ثبت قانونی کار همواره لازم الاجرا است.

پس از انتخاب ساختار کلی کسب و کار، تعیین فضای فعالیت و انتخاب نام برند، باید اقدام به ثبت استارت آپ و دریافت مجوز کار کنید.

هر استارت آپ تازه تاسیس بر اساس حوزه فعالیت، نیاز به مجوز های اختصاصی دارد و مراحل اداری مختلفی را باید طی کند.

بهترین روش دریافت اطلاعات درباره مراحل اداری، بررسی کسب و کار های مرتبط و تحقیق مستقیم از طریق مراجع کاری مختص به فعالیت شما است.

دیجیتال مارکتینگمارکتینگ و شروع به کار استارت آپ

پس از اخذ مجوز، شما رسما اجازه کار دریافت کرده اید و وارد بازار شده اید. از این پس برای شروع به کار و سود آوری، نیاز به مطالعه درباره فنون کسب و کار و جذب مشتری خواهید داشت.

در ابتدای هر کار، انجام فعالیت های مارکتینگ تاثیر بسیار زیادی دارد. چرا که از همین ابتدا بازخورد های قابل توجهی به شما ارائه می دهد و مسیر را برایتان مشخص می کند.

اصول دیجیتال مارکتینگ را در استارت آپ خود پیاده کنید و با صبر و حوصله، قدم به قدم در راه موفقیت جلو روید.

بهتر است آینده نگر باشید و هزینه ها را به سرمایه گذاری بلند مدت تبدیل کنید تا همزمان با گذر زمان و پیشرفت های حاصله در حوزه های گوناگون، به سود مالی دست یابید.

مطلب پیشنهادی  مزیت های طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار

نظم در امور مالی استارت آپ

حسابداری و تنظیم امور مالی، یکی از فاکتور های بسیار مهم در موفقیت استارت آپ محسوب می شود. از ابتدا یک سیستم حسابداری کارآمد طراحی کنید و برنامه های مالی خود را حساب شده جلو ببرید.

با کمک سیستم حسابداری، نه تنها شما را در مدیریت هزینه های یاری می کند، بلکه در بلند مدت به عنوان سیستم آماری عمل کرده و اطلاعاتی دقیق از چگونگی دستیابی به سود و یا زیان های مقطعی به شما ارائه می دهد.

با در نظر گرفتن اهمیت حسابداری، استخدام یک حسابدار متخصص و یا تدوین یک تیم حسابداری کاملا معقول تلقی می شود. اما این اقدامات تا حد زیادی بستگی به نوع استارت آپ و بودجه شما دارد. اگر در ابتدای کار توانایی مالی برای استخدام حسابدار را ندارید، می توانید خودتان با یادگیری اصول حسابداری و استفاده از نرم افزار های حسابداری، این مسئولیت را بر عهده بگیرید.

انتخاب تیم موفق

حال که پایه های فعالیت استارت آپ خود را بنا نهاده اید، نوبت به انتخاب نیروی همکار و ساخت تیم برای کسب و کار می باشد.

آنچه موفقیت شما را در بلند مدت تضمین می کند، انتخاب تیم کاربلد، هماهنگ و متشکل از افراد قابل اطمینانی است که سود شخصی را در گرو سود کلی کار و استارت آپ بدانند.

حتی اگر نوعی از استارت آپ را انتخاب کرده اید که نیاز به استخدام نیروی دائم ندارد و به صورت پیمانکاری اداره می شود، برای انتخاب پیمانکاران مناسب نیاز به مشورت و بررسی دقیق دارید. در این راستا، انتخاب یک وکیل معتمد می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.