فوت و فن ایمیل مارکتینگ -بخش دوم

فوت و فن ایمیل مارکتینگ -بخش دوم

اگر ما را دنبال کرده باشید حتما به یاد دارید که در مقاله قبلی به موضوع فوت و فن و تکنیک های موفقیت در ایمیل مارکتینگ پرداختیم. در این مقاله، نکات دیگری را بازگو خواهیم کرد تا بتوانید در این ابزار دیجیتال مارکتینگ موفق تر عمل کنید و نرخ بازگشت سرمایه بالاتری را تجربه کنید.

نسبت متن و عکس را رعایت کنید

وقتی یک ایمیل به مخاطبان خود می فرستید، چقدر از تصاویر استفاده می کنید؟ به نظر شما در یک ایمیل باید از چند تصویر استفاده کرد؟ قطعا جواب مشخصی نمی شود داد. زیرا موضوع ایمیل و نوع مخاطبین بسیار مهم هستند. به طور مثال شما قصد دارید تا ایمیلی با عنوان ده مکان دیدنی ایران را برای لیست مخاطبان ایمیلی خود ارسال کنید. قطعا باید ایمیل شما حاوی حداقل ۱۰ تصویر باشد. اما اگر بخواهیم در مورد موضوعات عمومی و به طور کلی رعایت تعداد تصاویر در ایمیل مارکتینگ صحبت کنیم، بهتر است به طور متوسط برای هر ۲۰۰ کلمه از یک تصویر استفاده کنید. در مورد محتوا و بازاریابی محتوا در دیجیتال مارکتینگ، این عدد یک تصویر برای ۳۰۰ کلمه بود.

مخاطبان موبایلی را جدی بگیرید

در این مورد نمی توان آمار دقیقی ارائه داد. اما خود شما هم می توانی نگاهی به دور و بر خود بیاندازید تا به این نتیجه برسید که بسیاری از افراد، ایمیل های خود را با تلفن همراه چک می کنند. پس در ایمیل مارکتینگ باید به این موضوع نگاه ویژه ای داشته باشید تا محتوای ایمیل شما به راحتی و بدون هیچ مشکلی در تلفن های همراه باز شود. برای اطمینان از این موضوع می توانید یک ایمیل تست برای خود ارسال کنید و آن را با تلفن همراه باز کنید تا مطمئن شوید که تمامی محتویات و تصاویر ایمیل به خوبی خوانده می شود.

مطلب پیشنهادی  اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای مخاطبان و مشتریان

لطفا مخاطب را اذیت نکنید!

اگر شما عضو یک خبرنامه ایمیلی باشید که مطالب بسیار عالی برای شما ارسال می کند و این مطالب را روزانه سه بار می فرستد، آیا باز هم ایمیل های آن سایت را مطالعه می کنید و یا در اولین فرصت دکمه لغو عضویت را فشار می دهید؟ قطعا تعداد بالای ارسال ایمیل امر درستی نیست و یکی از نکات مهم در ایمیل مارکتینگ، حفظ علاقه مشتری و مخاطب به ایمیل های دریافتی است. هر چقدر هم که جذاب و یونیک باشید باز هم نباید بیشتر از دو ایمیل در هفته ارسال کنید. مطمئن باشید اگر همین دو ایمیل به خوبی تنظیم شده باشد، شما به هدف خود خواهید رسید.

زمان مشخص کنید

یک نکته مهم که در دیجیتال مارکتینگ کمتر به آن پرداخته می شود مشخص کردن زمان محدود است. در ایمیل مارکتینگ نیز این نکته کاملا صادق است. هر زمان که برای مشتری خود کد تخفیف می فرستید، حتما زمان مشخصی را برای آن تعیین کنید. این کار باعث می شود بعد از این که مخاطب شما ایمیل را باز کرد متوجه می شود برای استفاده از کوپن تخفیف زمان زیادی ندارد. همین موضوع کاربر را مجاب می کند تا هر وقت ایمیل شما را در اینباکس خود دید، ناخودآگاه آن را باز کند تا اگر کد تخفیفی در آن وجود داشت از دست نرود.

از ایمیل های یک طرفه استفاده نکنید

حتما برای شما هم پیش آمده است که در پایان یک ایمیل دریافتی این متن گنجانده شده است که : این ایمیل به صورت سیستمی ارسال شده است! لطفا به آن پاسخ ندهید. واقعا این یک خط من را همیشه آزار داده است. چرا مشتری را از خود دور می کنید؟ شاید مخاطب از ایمیل شما لذت برده و دوست دارد از شما تشکر کند؟ شما با این کار فقط حس ربات و سیستمی بودن ایمیل ارسالی را به مخاطب نشان می دهید. در صورتی که بسیار مهم است وقتی مخاطب با ایمیلی مواجه می شود حس کند یک دوست صمیمی پشت فرستنده آن نشسته و با عشق و علاقه قلبی این ایمیل را ارسال کرده است.

مطلب پیشنهادی  از الان شروع کن

مخاطبان غیرفعال را حذف کنید

حذف مخاطبانی که مطمئن هستید هیچوقت ایمیل شما را باز نمی کنند باعث کاهش هزینه های شما می شود. شما به راحتی می توانید با استفاده از ابزارهای آنلاین دیجیتال مارکتینگ و ایمیل مارکتینگ، لیست مخاطبان غیر فعال را پیدا کنید و آن ها را حذف نمایید.

فراموش نکنید یکی از مهمترین دلایلی که افراد را به سمت دیجیتال مارکتینگ کشاند، همین کاهش هزینه های تبلیغاتی و بازاریابی بود. ایمیل مارکتینگ نیز با این که جزء ابزارهای ارزان قیمت دیجیتال مارکتینگ است، اما در تعداد ارسال بالا هزینه های نسبتا بالایی نیز برای شما خواهد داشت. پس همیشه سعی کنید هزینه های بازاریابی خود را به درستی مدیریت کنید.

به پایان مقاله فوت و فن های ایمیل مارکتینگ رسیدیم. امیدواریم توانسته باشیم راهگشای هر چند کوچک در اهداف دیجیتال مارکتینگ شما عزیزان باشیم. توصیه می کنیم تمام مقالات سایت در زمینه ایمیل مارکتینگ را مطالعه کنید و آن ها را به کار ببرید تا نتیجه بسیار خوبی از آن بگیرید.