ایمیل مارکتینگ و انواع ایمیل‌های ارسالی به مخاطبان

ایمیل مارکتینگ و انواع ایمیل‌های ارسالی به مخاطبان

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال به وسیله ایمیل، یکی از انواع دیجیتال مارکتینگ است که به عنوان ابزاری برای اهداف تبلیغاتی، جذب مشتری و یا اطلاع‌رسانی به مخاطبان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
یکی از مزایای عمده ایمیل مارکتینگ که آن را به یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال تبدیل کرده است، ارزان و به صرفه بودن ارسال ایمیل می‌باشد. از سوی دیگر بهره‌گیری از ایمیل مارکتینگ به صورت انبوه و ارسال پست الکترونیکی به تعداد بالای مخاطبان، نسبت به روش‌های دیگر اطلاع‌رسانی و تولید محتوا آسان‌تر به نظر می‌رسد.
بسیاری از کارشناسان حوزه فناوری و اطلاعات به وجود آمدن ایمیل را به اندازه پیدایش صنعت چاپ و تلویزیون مؤثر و کاربردی می‌دانند. به همین دلیل است که پس از گذشت زمان اندکی از پیدایش و گسترش این تکنولوژی، شاهد ورود صنعت دیجیتال مارکتینگ به این حوزه و تعریف عبارتی به نام ایمیل مارکتینگ بوده‌ایم.
در این مطلب به بررسی انواع رایج ایمیل‌ها در ایمیل مارکتینگ می‌پردازیم.

ایمیل‌های خبری

این نوع ایمیل‌ها با هدف اطلاع‌رسانی، معرفی محصول و یا ابلاغ یک خبر یا رویداد به مخاطبان ارسال می‌شوند. با وجود آنکه ایمیل‌های خبری چندان جنبه تبلیغاتی ندارند، امروزه از آنها به عنوان یک روش غیرمستقیم برای بازاریابی دیجیتال به وسیله ایمیل مارکتینگ استفاده می‌شود.
از سوی دیگر، تولید محتوا در ایمیل‌های خبری را می‌توان به گونه‌ای تنظیم کرد که موجب القای حس کنجکاوی در مخاطبان شده و آنها را به مطالعه بیشتر درباره محصول و یا خدمات ارائه شده ترغیب کند.
استفاده از مطلب‌های آموزشی، علمی، فرهنگی، پیوست تصاویر و عکس‌های جذاب و هر نوع تولید محتوایی که بتواند جذابیت ایمیل را در نظر مخاطبان بالا ببرد، از جمله ترفندهای مؤثر در ایمیل مارکتینگ به وسیله ارسال ایمیل‌های خبری محسوب می‌شود.
توجه کنید که همانند تمام ایمیل‌هایی که با قصد بازاریابی انجام می‌شوند، لینک‌دهی به سایت مورد نظر و برنامه‌ریزی برای جذابیت صفحه ورود مخاطبان به سایت، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

مطلب پیشنهادی  ویدئوی آموزشی ایمیل مارکتینگ
Concept of direct digital marketing, e-mail advertising communication, newsletter promotion campaign. Flat design style modern vector illustration concept. Isolated on stylish background.

ایمیل مارکتینگ به وسیله ارسال دعوت‌نامه

در این نوع از ایمیل مارکتینگ صاحبان کسب و کارها با تولید محتوا در قالب دعوت‌نامه و ارسال آن به مخاطبان هدف در پی مجاب کردن افراد برای حضور در یک رویداد و یا موقعیت خاص از پیش تعیین شده می‌باشند.
دعوت از مخاطبان ایمیل برای شرکت در یک نمایشگاه و یا بازدید از محل دائمی فروش محصولات یا ارائه خدمات، دعوت از افراد برای مراجعه به وب‌سایت مربوط به شرکت و دانلود یک بروشور یا کاتالوگ با هدف اطلاع‌رسانی و یا تبلیغات، دعوت مشتریان به باشگاه مشتریان و نیز ارسال دعوت‌نامه برای مشتریان برتر جهت شرکت در مراسم تقدیر از آنها از جمله محتواهای رایج در ایمیل مارکتینگ با استفاده از ارسال دعوت‌نامه می‌باشند.
این نوع ایمیل‌ها تلاش می‌کنند تا مخاطب را به سمت یک اقدام عملی برای خرید محصول و یا شرکت در برنامه‌های تدوین شده از طرف شرکت هدایت کنند و از این طریق به بازاریابی دیجیتال رونق بخشند.
از سوی دیگر ارسال ایمیل‌هایی که مخاطبان را به تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به مکانی خاص فرا می‌خوانند نیز جزء این دسته از محتواهای ایمیل مارکتینگ قرار داشته و قدمی در راستای اجرایی کردن تصمیم به خرید یا دریافت خدمات محسوب می‌شود.

ارسال ایمیل برای مشتریان فعلی

در دیجیتال مارکتینگ و نیز ایمیل مارکتینگ، اقدام برای حفظ مشتریان فعلی همان قدر اهمیت دارد که جذب مشتریان جدید مهم قلمداد می‌شود. کسانی که از خدمات کسب و کارها استفاده کرده‌اند و یا محصولی را خریداری کرده‌اند، نباید احساس کنند که رها شده‌اند.
ارسال ایمیل‌ها جهت اطلاع‌رسانی، ارائه نکات کاربردی برای استفاده از محصول، نظرسنجی و ترغیب مشتریان به ارائه انتقادات و پیشنهادات و نیز دعوت به استفاده مجدد از محصول و یا خدمات از جمله نکاتی هستند که می‌توان در ایمیل‌های ارسالی به مشتریان گنجاند و بدین وسیله حس ارزشمندی دائمی را به آنها القا کرد.
همچنین توجه داشته باشید که ایمیل مارکتینگ یک فرایند طولانی‌مدت است و در صورت تولید محتواهای ارزشمند و برنامه‌ریزی برای ارسال به موقع و مناسب آن به مشتریان، مراجعه مجدد آنها و تبدیل افراد به مشتریان وفادار و دائمی را به دنبال دارد.
از سوی دیگر تلاش برای جلب رضایت بیشتر مشتریان می‌تواند منجر به بازاریابی دهان به دهان شده و خود عاملی برای افزایش جذب مشتریان جدید به شمار می‌آید. از این سو یک برنامه دیجیتال مارکتینگ موفق به هیچ عنوان نباید از مشتریان پیشین و یا مشتریان فعلی که به دریافت خدمات می‌پردازند غافل شود.
ترغیب مشتریان به خرید بیشتر را می‌توان با ارسال ایمیل‌هایی که تعلق گرفتن تسهیلاتی خاص از قبیل تخفیف‌های ویژه مشتریان وفادار و یا جشنواره‌های مختلف را دربر می‌گیرد، تضمین کرد.