هشت نکته در مورد ویدئو مارکتینگ

هشت نکته در مورد ویدئو مارکتینگ

در چندسال اخیر ویدئو مارکتینگ رشد بسیار خیره کننده ای داشته است. به طوری که در نظرسنجی ها بیش از ۷۵درصد افراد اعلام کردند که روزانه حداقل یک ویدئوی آنلاین را تماشا می کنند. به همین خاطر کارشناسان دیجیتال مارکتینگ بسیار ترغیب شده اند تا این بخش را با جدیت بیشتری دنبال کنند. در این مقاله به هشت نکته در مورد ویدئو مارکتینگ می پردازیم.

نکته اول: تیتر داشته باشید

حتما فکر می کنید تیتر فقط در ایمیل مارکتینگ و تولید محتوا مهم است. اما اصلا اینطور نیست و در تمامی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ شما نیاز به یک تیتر خوب دارید. در ویدئو مارکتینگ سعی کنید از تیتری استفاده کنید که علاوه بر ترغیب کردن کاربر به تماشای ویدئو، توضیح مختصری در مورد ویدئو نیز باشد.

نکته دوم: مختصر باشید اما مفید

یکی از دلایلی که مردم به ویدئوهای اینستاگرام علاقه نشان می دهند کوتاه بودن آن است. می دانید که در پست های اینستاگرامی نمی توانید بیشتر از یک دقیقه ویدئو قرار دهید و اگر می خواهید ویدئوهای طولانی را پست کنید باید یا از تلویزیون اینستاگرام استفاده کنید یا ویدئوی خود را به چند بخش تقسیم کنید. سعی کنید به صورت کاملا مختصر اما مفید و پرمفهوم ویدئوی خود را منتشر کنید. البته ما قبول داریم که برخی ویدئوها نیاز دارند تا طولانی باشند و تمام ویژگی های یک محصول یا برند در آن توضیح داده شود. اما برای این موضوع نیز می توانید یک ویدئوی کوتاه بسازید و در انتها ذکر کنید برای دیدن ویدئوی کامل به صفحه یوتیوب یا وب سایت مراجعه کنند. با این روش شما توانسته اید مخاطبان واقعی را به سمت خود جذب کنید.

نکته سوم: از لوگوی خود استفاده کنید

شما چه شرکت بزرگی باشید و چه یک سایت تازه تاسیس، حتما دارای لوگو و نماد تجاری هستید. در تمام ویدئوهای خود از این لوگو استفاده کنید و آن را در بالا یا پایین ویدئو قرار دهید. اما این نماد نباید به گونه ای باشد که حواس مخاطب را پرت کند یا مانع کامل دیدن ویدئوی شما شود.

مطلب پیشنهادی  فوت و فن ایمیل مارکتینگ -بخش دوم

نکته چهارم: راه ارتباطی داشته باشید

به یاد داشته باشید هدف اصلی ویدئو مارکتینگ جذب مخاطب و مشتری بیشتر است. فرض کنید شما تمام نکات مهم ویدئو مارکتینگ را رعایت کرده اید و یک کلیپ عالی و وایرال را بارگذاری می نمایید. حالا مردم باید چگونه به شما دسترسی داشته باشند؟ مخصوصا اگر این ویدئو در صفحه شخصی شما نباشد. پس حتما در پایان و یا زیرنویس کلیپ، اطلاعات تماس خود را اضافه کنید تا در صورتی که مخاطب قصد تماس با شما را داشت به راحتی بتواند ارتباط برقرار نماید.

ویدئو مارکتینگ

نکته پنجم: ویدئوی خود را گسترده پخش کنید

بهترین کار این است که ویدئوی خود را در تمامی صفحات ممکن آپلود نمایید. اینستاگرام، یوتیوب، وب سایت شخصی و هر شبکه اجتماعی پرطرفداری که از ویدئوها پشتیبانی می کند. حتی می توانید از کارمندان و دوستان خود بخواهید تا ویدئوی شما را در صفحات خود منتشر کنند و بدین ترتیب رشد بازدید بسیار بالاتری را بدست خواهید آورد.

نکته ششم: در چند ثانیه اول توجه مخاطب را جلب کنید

شروع یک ویدئو بسیار مهم است به طوری که برخی از متخصصان ویدئو مارکتینگ اعلام کرده اند اگر ویدئو نتواند در ۱۰ ثانیه اول توجه مخاطب را به خود جلب کند شکست خورده است. پس سعی کنید ایده های خلاقانه و فوق العاده خود را در ابتدای ویدئو قرار دهید و با این روش در ویدئو مارکتینگ موفقیت بالاتری کسب کنید.

نکته هفتم: لطفا کسل کننده نباشید

هیچکس از ویدئوهای کسل کننده استقبال نمی کند و به آن ها اهمیتی نمی دهد. اگر می خواهید در ویدئومارکتینگ فرد موفقی باشید، باید کاری کنید تا مخاطب از دیدن ویدئوی شما لذت ببرد و خسته نشود. اگر فکر می کنید ساخت یک ویدئوی خوب زمان زیادی می برد، پس زمان زیادی را صرف کنید! خیلی بهتر است تا در طول سال فقط یک ویدئوی عالی منتشر شود تا اینکه هر هفته یک ویدئوی کسل کننده به مشتری تحویل دهید. درست است که ابزارهای دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی آفلاین کم هزینه تر هستند اما باید با دقت زیادی به کار گرفته شوند تا موفقیت شما تضمین شود.

مطلب پیشنهادی  برنامه‌نویسی اختصاصی وب سایت چیست؟

نکته هشتم: در انتخاب صدا ظرافت به خرج دهید

یک ویدئوی عالی قطعا یک صداگذاری عالی هم خواهد داشت(به غیر از ویدئوهای بدون صدا). اگر فکر می کنید ویدئوی شما فقط به یک آهنگ بی کلام نیاز دارد، پس نیمی از وقت خود را برای پیدا کردن یک آهنگ بی کلام مناسب صرف کنید. چندین صدای مختلف را روی کلیپ خود قرار دهید و تست کنید. از دوستان و همکاران نظرخواهی کنید و بهترین را انتخاب کنید. همچنین اگر ویدئوی شما نیاز به گوینده دارد، خسیس بازی نکنید و از یک گوینده حرفه ای استفاده کنید.

ویدئو مارکتینگدر مورد هر کدام از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می توان یک کتاب نوشت! ویدئو مارکتینگ نیز از این قاعده مستثنی نیست و به راحتی می توان ده ها مقاله در مورد آن نوشت و ترجمه کرد. سعی کنید در این زمینه هرروز مطالعه داشته باشید تا از همکاران و رقبای خود عقب نمانید.