آژانس خلاقیت امیدان

دیجیتال مارکتینگ | افزایش فروش | طراحی وب سایت | برنامه نویسی اختصاصی | طراحی اپلیکیشن | ریست مارکتینگ

صفحه اصلی ایمیل مارکتینگ

با شما کمک می کنیم تا تمامی ایمیل ها رو مدیریت کنید

خیالتون از بابت آپدیت بودن مارکتینگ مرتبط با کسب و کارتون راحت باشه

اایمیل مارکتینگ به واسطه امکان تحت پوشش قرار دادن تعداد زیادی از مخاطبین مورد توجه مدیران فروش و بازاریابی قرار گرفته است. چرا که آنان قادر خواهند بود با صرف کمترین هزینه در زمانی بسیار کوتاه؛ بیشترین مخاطب را برای آگاهی از برند خود جذب نمایند. این موضوع در بازاریابی سازمانها خود دستاورد و ارزش بزرگی محسوب می­گردد. 

مفهوم ایمیل مارکتینگ:

ایمیل مارکتینگ در حقیقت نوعی از بازاریابی است که برای انجام بازاریابی مستقیم و یا بازاریابی انبوه خدمات و یا محصول مورد استفاده قرار می­گیرد. از آنجائیکه اغلب شیوه­های بازاریابی مستلزم صرف هزینه برای سازمانها می­باشد؛ این نوع بازاریابی به دلیل مقرون بصرفه­بودن مورد توجه مدیران قرار گرفته است.

ایمیل مارکتینگ
ایمیل مارکتینگ

ایمیلهای مورد استفاده در این روش بازاریابی حاوی مطالب پرمحتوایی هستند که در جهت ایجاد مشتری و نیز افزایش میزان فروش و ارائه خدمات ارسال می­شوند. دریافت بسیاری از این ایمیلها به سبب نیاز کاربران مورد توجه آنان قرار می­گیرد. چرا که حاوی مطالبی هستند که در جهت رفع نیاز آنها در سریعترین زمان به آنها اطلاع رسانی شده است.

ایمیل مارکتینگ
ایمیل مارکتینگ

اهداف ایمیل مارکتینگ:

استفاده از ایمیل مارکتینیگ بعنوان شیوه­ای متحول در تبلیغات می­تواند برای مقاصد متنوعی مورد استفاده قرار گیرد. شاید افزایش میزان فروش مهمترین دلیل واحدهای تولیدی است که آنها را ملزم به استفاده از این روش می­نماید. با توجه به افزایش فضای رقابتی بین تولید­کنندگان و حضور تنوع بسیار بالایی از محصولات، شرکتها نیاز دارند با تقویت بخش بازاریابی و فروش خود در عرصه رقابتی؛ فعال ظاهر شوند. استفاده از ایمیل مارکتینگ راهکار بسیار مناسبی برای جلب مخاطبین بیشتر می­باشد.

در علم بازاریابی ایجاد و تداوم روابط با مشتریان از اصول بازاریابی نوین محسوب می­گردد. ایمیل مارکتینگ می­تواند با توسعه ارتباط بین واحدهای فروش و مشتریان این موضوع را تحقق بخشد. از این امکان در سطح قابل توجهی می­توان در جهت ایجاد مشتریان وفادار بهره­ جست.

مشتری­یابی نیز از موضوعاتی است که برای توسعه سطح فروش مورد توجه واحدهای فروش و تحقیق و توسعه است. از ایمیل مارکتینگ می­توان بطور موثر با مخاطب قرار دادن تعداد بالایی از مصرف­کنندگان برای ایجاد مشتریان جدید استفاده نمود.

در بخش تجارت الکترونیک و نیز کسب و کارهای آنلاین،  موضوعی بنام سئو و افزایش رتبه سایت از موضوعات بسیار مهمی است که بازدهی یک سایت را پشتیبانی می­نماید. از ایمیل مارکتینگ می­توان با تولید محتوا­های غنی و قوی برای تشویق مخاطبین به بازدید از سایت و افزایش ترافیک سایت استفاده نمود. این محتواها می­توانند به شکل متنی، تصویری و یا بصورت فیلم تهیه شوند. 

نکات کلیدی در روش ایمیل مارکتینگ:

در بسیاری از موارد ارسال ایمیل بصورت غیر تخصصی و افراد غیر متخصص صورت می­گیرد. این موضوع باعث می­شود نتیجه مورد نظر از ارسال ایمیل برای سازمان محقق نشود. در برخی موارد بعلت عدم دقت در جزئیات این اقدام می­تواند اثرات سوئی را نیز بدنبال داشته باشد.

توصیه می­شود در استفاده از ایمیل مارکتینگ در قدم اول جنس مخاطب مورد شناسایی قرار گیرد. به این مفهوم که اشراف کاملی بر علایق و سلیقه­های گروه مخاطب داشته باشیم. برای این منظور؛ گروه انتخابی باید به حوزه فعالیت نزدیک باشد و از ارسال ایمیلهای بی محبا و بدون برنامه­ریزی جدا خودداری شود.

از آنجائیکه هدف از ارسال ایمیل ایجاد ارتباط با مشتریان است. باید سعی شود در ازای دریافت اطلاعات مشتریان، موضوعات جذابی نظیر استفاده از دوره تخفیف، دریافت اشانتیون و یا شرکت در یک سمینار رایگان به مخاطبین پیشنهاد شود. تا با خلق ارزش در مخاطب، بتوان به اهداف بازاریابی برنامه­ریزی شده نایل شد.

بعضی شرکتها با ارسال ایمیل، برخی اطلاعات غیر ضروری را از مخاطبین درخواست می­نمایند. این موضوع می­تواند حس عدم اطمینان را در مخاطب القا نماید. بنابراین ضروری است در طراحی فرم مشخصات مشتریان نهایت دقت در جهت حذف موارد غیر ضرروی و غیر کاربردی بعمل آید.

ایمیل مارکتینگ
ایمیل مارکتینگ

دریافت ایمیلهای ناخواسته برای افراد موضوعی چالش بر­انگیز می­باشد. به منظور احترام به نظر مخاطب در نظر گرفتن امکان لغو دریافت ایمیل از ضروریات موفقیت در این شیوه بازاریابی محسوب می­گردد.

دریافت اطلاعات، هدف اصلی ایمیل مارکتینگ نیست بلکه امکان استفاده تخصصی از این اطلاعات هدف اصلی این شیوه بازاریابی می­باشد. از آنجائیکه ممکن است اطلاعات کسب شده مخاطبین در دورهای آتی تغییر نماید. اصولی­ترین کار طبقه­بندی نمودن اطلاعات مشتریان به منظور سهولت دسترسی خواهد بود.

مشغله­های فکری و کاری افراد در دنیای فن­آوری سبب شده است که در مواجهه با متون طولانی محتوای ارسالی، رغبت و علاقه­ای به مطالعه مطالب وجود نداشته باشد. بنابراین ضروری است از محتوا­های غنی و حرفه­ای کوتاه در بازاریابی از نوع ایمیل مارکتینگ استفاده شود.

استفاده از ربات برای پاسخگویی و نیز بکار بردن برخی کلمات ماننند رایگان در بخش موضوع ایمیل می­تواند میزان اعتماد مخاطبین را کاهش دهد. استفاده از موضوعات صادقانه در بخش موضوع می­تواند درصد احتمال باز کردن ایمیل را افزایش دهد.

شرکت دادن مخاطبان از طریق ارسال پیشنهاد و انتقاد و نیز درخواست فوروارد کردن ایمیل از مواردی است که می­تواند حس اعتماد را در مخاطبین افزایش دهد. برای توفیق در این کار شاید بهتر باشد خود را در جای مشتری فرض کنیم.

لازم است عملکرد ایمیل مارکتینگ بصورت دوره­ای، بصورت تخصصی مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد. تا با شناسایی نقاط قوت و ضعف و فرصتهای پیش­آمده بتوان از ایمیل مارکتینگ بنحو موثری در بازاریابی نوین بهره جست.

حفظ حریم خصوصی افراد از مواردی است که باید بطور جد در استفاده از ایمیل مارکتینگ به آن توجه شود. برای این موضوع سعی می­شود قوانین­ متکی بر حفظ این حقوق برای مخاطب بصورت شفاف اطلاع رسانی گردد.

برای موفقیت در اجرای ایمیل مارکتینگ باید دانست چه پارامترهایی مورد توجه مخاطبین می­باشد. بنابراین شاید بهتر باشد با عضویت در کمپینهای شرکتهای دیگر و دریافت مطالب در شناسایی عوامل تاثیر­گذار و نیز اجرای شیوه­های موثر خود بتوانیم برنامه­ریزی منسجم و کاربردی در این زمینه داشته باشیم.

تناسب استراتژی بازاریابی با خصوصیات مخاطبین نیز باید مورد توجه قرار گیرد. چنانچه احساس شود محتوای ارسالی سطح پایینی نسبت به مخاطبین دارد. بجا خواهد بود سریعا استراتژی بازاریابی خود را در جهت ارتقای سطح محتوا، اجرایی نماییم.

آیا برای مدیریت ایمیل مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟

ما به صورت ۲۴ ساعته منتظر تماس شما هستیم

الان تماس بگیرید ۰۲۱۲۶۷۱۱۳۰۳