تولید محتوای دیجیتالی

تولید محتوای دیجیتال

تبلیغات سنتی همان بیلبورد اتوبان ها و سطح شهر و آگهی تلویزیونی و رادیویی است. یا پیامک های تبلیغاتی خواسته یا ناخواسته که صبح تا شب از فروشندگان لباس زیر مردانه و زنانه تا آژانس های گردشگری به آفریقا و فروشندگان پایان نامه دکترا و امثالهم برای ما ارسال میکنند و به تنها چیزی که توجه ندارند، جنس و سن و نیاز دریافت کننده این تبلیغات است! دوران این تبلیغات گذشته است و آنهایی که هنوز روی این موضوعات و سبک تبلیغات بازاریابی اصرار دارند، در معدن طلا، استخراج ماسه میکنند دیگر زمان آن رسیده که کمی درباره تولید محتوای دیجیتالی به شما توضبح دهیم.

 محتوای دیجیتالی

تولید محتوای دیجیتالی به تلفیق محتوا و فناوری دیجیتالی بازمیگـردد. تولیـد محتـوا بـهطـور سـنتی عامل حفظ و بقای صنایع خلاق و نوآور همانند صنعت فیلم و تبلیغات بوده است. تولیـد و توزیـع محتوای دیجیتالی راهگشای همکاری و مشارکت افراد و شرکتهای باتجربه و ماهر در فناوریهـای اطلاعات و ارتباطات است. محتـوای دیجیتـالی بـه مجموعـۀ ویـژهای از تولیـدات و خـدمات در بازارهـای محتـوای عمـومی و رسـانه هـا یـا صـنایع خـلاق اطـلاق مـیشـود.

اهمیت تولید محتوای دیجیتال آنجایی مشخص می شود که به قدرت بالای بازاریابی محتوایی پی می بریم! شرکت های بسیار بزرگی در جهان هستند که صرفا با تولید محتوا در وب، مشتریان بسیاری را به سمت خود جذب کرده اند و توانسته اند کسب و کارهای بسیار موفقی در سطح جهانی را بدون هزینه و سرمایه گذاری های زیاد راه اندازی کنند. محتوای الکترونیکی مفهومی گسترده است و بطور کلی به هر نوع محتوایی که از طریق رایانه قابل مشاهده و انتقال باشد، محتوای الکترونیکی گفته می شود.

مطلب پیشنهادی  نکات مهم در هنگام طراحی سایت

مهمترین مزیت تولید محتوای دیجیتال که البته تاکید ما در اینجا محتوای آموزشی می باشد نشان دادن تخصص شما به گروه گسترده ای از افراد است که همین موضوع می تواند مخاطبین و در نهایت مشتریان زیادی را برای کسب و کار شما جذب کرده و آنها را برای همکاری با شما آماده کند. بهترین راه برای تبیین اهمیت بازاریابی محتوا و تفسیر جمله معروف “محتوا پادشاه است!” ارائه اعداد، ارقام و داده‌های بیانگر اهمیت این پادشاه است. از این رو، در ادامه به چند نمونه جالب از این گزاره‌های آماری پرداخته‌ایم:

  • ۵۰ درصد شرکت‌ها برای بازاریابی محتوا استراتژی دارند.
  • ۴۳ درصد از کارشناسان بازاریابی با تولید محتوا در لینکدین و ۵۲ درصدشان با تولید محتوا در فیسبوک، جذب مشتری می‌کنند.
  • ایمیل‌هایی که به سادگی به اشتراک گذاشته می‌شوند، ۱۸۵ درصد کلیک بیشتر می‌گیرند.
  • ۶۵ درصد مخاطبین محتوای تصویری را بهتر درک می‌کنند و محتوای تصویری ۶۰۰۰۰ بار سریع‌تر از متن، تصویر مغز پردازش می‌شود.
  • ۷۸ درصد از مدیران ارشد بازاریابی معتقدند که محتوای شخصی‌سازی شده، آینده بازاریابی است.

امروزه کسب و کارها به استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی توجه خاصی دارند و داشتن سایت و پیج در شبکه های اجتماعی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است . برای اینکه بتوانیم نسبت به سایر کسب و کارها متمایز باشیم باید بتوانیم محتوای منحصر به فرد تولید کنیم. کسب و کارهایی موفق هستند که بتوانند محتوای جذاب را در فرمت‌های مختلف تولید کنند.

تولید محتوای دیجیتال

تولید محتوا در فرمت متن و نوشته و کپشن

متن و نوشته اولین و متداول ترین شکل محتوا در اینترنت است و تاثیر بسزایی در قرار گرفتن سایت در صفحه اول موتورهای جستجو و موفقیت در سئو و نیز پیج های اینستاگرام دارد.
با رعایت نکات تیتر نویسی و محتوای متنی مناسب و هشتگ های داغ در پیج اینستاگرام، میتوانید با بسیاری از کلمات و عبارت های کلیدی مربوط به کسب و کارتان در رتبه اول تا سوم موتور جستجوی گوگل و نیز اینستاگرام قرار گیرید.این یکی از مهم ترین بخش های تولید محتوای دیجیتال است.

مطلب پیشنهادی  طراحی سایت و تأثیر آن بر رونق کسب و کار

تولید محتوا در فرمت عکس و تصاویر گرافیکی

یکی از منابع ترافیک بیشتر هر سایت و شبکه های اجتماعی، جستجوهای ناشی از تصاویر در موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام است.
تاثیر عکس و تصویر در جذب بیننده و فروش محصول بسیار فوق العاده است و باید از قدرت تصویر در سایت و پیج شبکه های اجتماعی خود حداکثر استفاده را ببرید.
گاهی یک تصویر به اندازه ۱۰۰۰ کلمه روی بیننده تاثیر می گذارد. البته در زمانی خیلی کمتر از خواندن ۱۰۰۰ کلمه !!

تولید محتوا در قالب فیلم

فیلم و ویدئو یکی فرمت بسیار مهم و ضروری در شروع و گسترش کسب و کار از طریق سایت و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و لینکدین و فیس بوک و … است.
فیلم ها بسیار تاثیرگذار هستند و خیلی سریع ویروسی می شوند. و به همین علت ویدئو مارکتینگ یکی از ابزارهای مهم در دیجیتال مارکتینگ و برندینگ است. ما میتوانیم با تولید محتوای ویدئو ضمن معرفی محصولات و خدمات خود، مشتریان بیشتری برای کسب و کار خود جذب کنیم.