طراحی انواع اپلیکیشن

طراحی انواع اپلیکیشن

کسب و کارها و افراد با توجه به نوع شغل و خواسته خود، طراحی اپلیکیشن در موضوعات مختلفی را سفارش می دهند. بیشتر سفارشات در زمینه های خدماتی، فروشگاهی، بازی، تجاری، آموزشی، مجله ای، کتاب الکترونیک، کاربردی می باشد که در ادامه هر کدام را به اختصار توضیح خواهیم داد.

طراحی اپلیکیشن خدماتی

از محبوب ترین انواع اپلیکیشن ها می باشد که مخصوصا در دو سال طرفداران بیشتری نیز پیدا کرده است. حتما با اپ هایی نظیر اسنپ و آچاره آشنا هستید که رقیبان زیادی را نیز پیدا کرده اند. از آن جایی که این گونه کسب و کارها نیاز به سرمایه کمتری برای خرید تجهیزات دارند، از محبوبیت بالایی برخوردار شده اند. البته متاسفانه خیلی ها با شنیدن سود بالای این مدل از اپلیکیشن، هزینه های زیادی کرده و به دلیل نداشتن پلن کسب و کار، با شکست مواجه شده اند.

طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

فروشگاه های بزرگی مانند دیجی کالا و بامیلو درک کردند که حضور آن ها در دنیای اپلیکیشن ها اجباری و الزامی است و اگر وارد این حوزه نشوند به زودی بیشتر مشتریان خود را از دست می دهند. به همین دلیل با تمام قدرت وارد دنیای موبایلی شدند و با ارائه اپلیکیشن فروشگاهی خوب توانستند مشتریان جدیدی به دست آورده و مشتریان قبلی خود را نیز حفظ کنند. شما هم اگر دارای یک فروشگاه آنلاین در سطح وب هستید؛ بهتر است هر چه زودتر طراحی اپلیکیشن فروشگاهی را سفارش داده تا از دیگر رقیبان خود عقب نیفتید.

طراحی اپلیکیشن بازی موبایل

بازی های موبایلی نیز جزء اپلیکیشن محسوب می شوند. بازی همیشه جذاب بوده است و تبلیغات غیرمستقیم توسط بازی های موبایلی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. هزینه طراحی بازی موبایل به علت وجود گرافیک و … نسبتا بالاتر از سایر اپلیکیشن های موبایلی است.

مطلب پیشنهادی  مهمترین مراحل راه اندازی استارت آپ

طراحی اپلیکیشن تجاری

این نوع از اپلیکیشن بیشتر مربوط به شرکت ها و کسب و کارهاست و مخاطبان خاص خود را دارد. اپلیکیشن هایی مانند مدیریت اسناد، حسابداری، امور مالیات و … که به طور مستقیم به کسب و کار مربوط است. اپلیکیشن های اداری و تیمی که بین افراد و کارکنان یک سازمان نیز کاربرد دارد در این دسته جای می گیرد.

اپلیکیشن های مجله ای

احتمالا شما نیز به چند مجله اینترنتی علاقه دارید و مطالب آن را دنبال می کنید. به طور مثال در حوزه فناوری سایت هایی مانند دیجیاتو و زومیت، در حوزه سرگرمی و خانواده سایت هایی مثل تبیان و … که هر کدام از این مجله های اینترنتی می توانند با داشتن یک اپلیکیشن سبک و خوب، مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کنند. معمولا این نوع از اپلیکیشن به صورت تحت وب بوده و هر بار که کاربر نرم افزار را باز می کند باید دسترسی به اینترنت داشته باشد تا اطلاعات جدید از سایت ها دریافت شود.

طراحی اپلیکیشن کتاب

کتاب طرفداران خاص خودش را دارد. بعضی ها دوست دارند هنگام خواندن کتاب، بوی کاغذهای آن را نیز استشمام کنند. اما برای برخی دیگر، مهم خواندن کتاب و دریافت اطلاعات آن است و فرقی نمی کند که به صورت کاغذی یا الکترونیکی باشد. اپلیکیشن های کتاب نیز روز به روز محبوب تر می شوند و نرم افزارهایی مانند فیدیبو و فراکتاب و … کتابخانه ای از هزاران کتاب در موضوعات مختلف را ایجاد کرده اند که برای هر دوستدار کتابی بسیار غنیمت است.

مطلب پیشنهادی  مزیت های طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار

طراحی اپلیکیشن کاربردی

احتمالا شما از اپلیکیشن هایی مانند چراغ قوه، ماشین حساب، ویروس یاب و … استفاده کرده اید. این نرم افزار ها در دسته اپلیکیشن های کاربردی قرار می گیرند. طراحی اپلیکیشن کاربردی نیز با توجه به خواسته و سفارش مشتری هزینه های متفاوتی دارد. معمولا در این نوع، شخص سفارش دهنده هدف استفاده مستقیم از اپلیکیشن را نداشته و مهمترین هدف آن تبلیغات غیرمستقیم برند و یا کسب درآمد از تبلیغات کلیکی و … می باشد.

طراحی اپلیکیشن
طراحی اپلیکیشنطراحی انواع اپلیکیشن

جمع بندی

در حال حاضر تعداد دستگاه های تلفن همراه از لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی پیشی گرفته است و اگر در هر خانواده چهارنفره یک لپ تاپ وجود داشته باشد، قطعا چهار دستگاه تلفن همراه وجود دارد. پس بهتر است در هر کسب و کاری که هستید این فرصت بی نظیر را از دست ندهید و با داشتن یک اپلیکیشن خوب و مناسب برای کاربران بتوانید جایگاه خوبی در بین مخاطبان خود پیدا کنید. بدون شک هر کسب و کاری که از این فرصت استفاده کند خیلی سریع تر از دیگر رقیبان خود جدا می شود و پیشرفت خواهد کرد. به طور مثال یک رستوران را در نظر بگیرید که سفارش آنلاین غذا از طریق اپلیکیشن را دارد. در مقابل رقبای سنتی او در بهترین حالت فقط سفارش تلفنی قبول می کنند. به نظر شما کسب و کار کدام یک پیشرفت خواهد کرد؟ قطعا رستورانی که دارای اپلیکیشن باشد خیلی بیشتر پیشرفت خواهد کرد و مشتریان وفادار و جدید بیشتری خواهد داشت.

پس حتما داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار خود را جدی بگیرید و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.