طراحی سایت شرکتی و فوت و فن آن

طراحی سایت شرکتی و فوت و فن آن

طراحی سایت شرکتی و فوت و فن آن

در دنیای امروز که بنگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ هر روز رو به رشد بوده و محصولات بسیار متنوع و زیادی ارائه می‌دهند لزوم ساز و کار و ابزارهایی برای ارائه این خدمات احساس می‌شود. ابزار و ساز و کاری که بتواند در کمترین زمان و با بهترین کیفیت این خدمات را به مشتریان ارائه داده و آنها را راضی نگه دارد. دنیای اینترنت به خوبی توانسته این بستر را فراهم کند. با توجه به اینکه امروزه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا به شبکه جهانی اینترنت متصل بوده و امکان ارائه اطلاعات و خدمات از این راه می‌تواند بسیار به صرفه و راحت باشد. طراحی سایت شرکتی کمک خواهد کرد این هدف تأمین گردد. طراحی سایت شرکتی کمک می‌کند کاربران بتوانند در همه ساعات شبانه روز به سایت‌های فروشگاهی دسترسی داشته و در هر زمانی که خواستند خدمات خود را دریافت کنند. در واقع طراحی سایت شرکتی طراحی یک فروشگاه و یا شرکت بر بستر وب است.
این یعنی امکان برقراری ارتباط با میلیون‌ها نفر در لحظه. یعنی تولید پول و شغل و به خدمت گرفتن تکنولوژی برای انسان. در واقع سایت‌ها ابزارهایی هستند که می‌توانند با اتصال به شبکه جهانی اینترنت خیلی عظیمی از انسان‌ها با هر زبان و مکان و تفکر را به هم پیوند داده و آنها را از کم و کیف کسب و کار یکدیگر مطلع کنند. برای همین است که رقابت در این عرصه هم بسیار پیچیده و سخت گردیده چون به راحتی همه صاحبان کسب و کارها قادر خواهند بود با یک کلیک وضعیت کسب و کار خود و رقبای خود را چک کنند. همین ویژگی و استفاده از طراحی سایت شرکتی باعث شده کسب و کارهای فراوانی هم فراهم گردد به شکلی که در مقایسه با کسب و کارهای فیزیکی این نوع شغل‌ها نه تنها چیزی کم ندارند بلکه در سال‌های اخیر توانستند گوی سبقت را هم بربایند.

با طراحی سایت شرکتی چه هدفی تأمین می‌شود؟

مهم‌ترین هدف و انگیزه برای طراحی سایت شرکتی معرفی یک شغل و کسب و کار است. البته ممکن است این کسب و کار خیلی کوچک باشد. در واقع طراحی سایت شرکتی به بزرگ و یا کوچک بودن شغل ارتباطی ندارد و فقط هدف از آن معرفی آن خواهد بود. ویژگی منحصر به فرد معرفی کسب و کارها با استفاده از طراحی سایت شرکتی این است که این کسب و کارها هر چقدر هم که دور از دسترس باشند به شغل و خدماتی در دسترس تبدیل می شوند. مثلاً فرض کنید در یک جای دنیا شخصی لباس‌های محلی و بومی خودش را تولید و عرضه می‌کند، بدون داشتن یک چنین سایتی فقط افراد همان محدوده یا در نهایت کشور خودش می‌توانند از تولید و شغل و کار او مطلع شده و از آن بهره‌مند گردند اما با استفاده از طراحی سایت شرکتی همه افراد در سراسر دنیا می‌توانند برای تولیدات آن سفارش داده و در واقع کسب و کار مذکور جهانی شود.
با استفاده از این شیوه مرزهای جغرافیایی از بین رفته و محدویت‌های زمانی و مکانی به حداقل خواهد رسید. طراحی سایت شرکتی در واقع به عنوان یک ابزار لوکس و حرفه‌ای در خدمت کسب و کارها قرار گرفته و باعث افزایش اعتبار شرکت‌ها گردیده به شکلی که شرکت‌هایی که این نوع وب‌سایت‌ها را ندارند چندین مرحله از دارندگان آن به لحاظ اعتبار عقب هستند. با استفاده از طراحی سایت شرکتی علاوه بر ارائه خدمات و کالاها به افراد می‌توان اطلاعات مختلفی را هم در اختیار آنها قرار داد. این ویژگی کمک می‌کند افراد در سراسر دنیا و در هر ساعت از شبانه‌روز که تمایل داشتند بتوانند به وب‌سایت مورد نظرشان متصل شده و همین ویژگی دلیل اصلی اعتبار بیشتر این کسب و کارها خواهد بود. البته نباید فراموش شود وب‌سایت‌هایی می‌توانند در این عرصه موفق عمل کنند که مرتب به‌روزرسانی شده و در صفحه اول گوگل قرار بگیرند چون بدون رعایت این مقوله علاوه بر اینکه مشتریان پیشین را ناامید خواهند کرد، مشتریان جدید هم به دست نخواهند آورد. طراحی سایت شرکتی حتماً باید در کنار به‌روزرسانی سایت باشد، بدون این کار در واقع طراحی وب‌سایت بدون نتیجه بوده و هزینه‌های انجام شده به هدر خواهد رفت.

مطلب پیشنهادی  برنامه ریزی و استراتژی

آیا طراحی سایت شرکتی با هزینه‌های سنگین همراه است؟

برخی صاحبان کسب و کارها گمان می‌کنند هزینه‌هایی که صرف طراحی وب‌سایت شرکتی می‌شود زیاد بوده و ممکن است نتیجه لازم را ایجاد نکند اما تحقیقات نشان داده است کسب و کارهایی که به سایت شرکتی مجهز شده‌اند و به صورت مرتب هم سایت خود را به روز کرده و اصول سئو را در آن رعایت می‌نمایند. در بازه زمانی بسیار کمی کل هزینه‌های صرف شده در این مسیر را دوباره در سود ناشی از معرفی کالای خود در اینترنت به دست خواهند آورد و چه بسا اگر از این ابزار به صورت حرفه‌ای استفاده شود مانند سایت‌هایی نظیر علی بابا و آمازون و نوع ایرانی آن دی جی کالا خواهند توانست به یک برند معتبر فروشگاه اینترنتی هم بدل گردند. نکته مهم‌تر اینکه عموماً تبلیغات اینترنتی بسیار کم‌هزینه‌تر و البته مؤثرتر از تبلیغات فیزیکی است چون در یک لحظه و با یک هزینه مشخص می‌توانید کالا و خدمات خود را به میلیون‌ها انسان معرفی کنید و آنها را از کاربر و بازدیدکننده به مشتری تبدیل نمایید.

این کار علاوه بر تقویت و تداوم برند مربوطه باعث می‌شود شرکت در یک بازه زمانی کوتاه به اهداف تجاری و مالی تعیین شده هم دست پیدا کند. مسئله دیگر که حتماً صاحبان کسب و کارها اعم از کوچک و بزرگ باید به آن توجه داشته باشند. اینکه طراحی سایت شرکتی باعث می‌شود فعالیت‌های شرکت روز به روز بیشتر معرفی و پررنگ شده و در معرض دید قرار بگیرد و کسب و کارهایی که نتوانند از این بازار به خوبی استفاده کنند قطعاً در بازار رقابت کنار گذاشته خواهند شد. چون در دنیای امروز استفاده از فضای اینترنت برای گسترش کسب و کارها نه به عنوان یک راه بلکه به عنوان مهم‌ترین راه شناخته می‌شود. استفاده از یک تیم فروش اینترنتی کمک بسیار مهمی به اثرگذاری بیشتر طراحی سایت شرکتی خواهد کرد. تیمی که به فوت و فن فروش اینترنتی و اداره سایت‌های فروشگاهی و شرکتی مسلط بوده و بتوانند از این بازار به خوبی استفاده کنند.

برای طراحی سایت شرکتی چه الزاماتی باید رعایت شود؟

قبل از اینکه برای طراحی سایت شرکتی هزینه صورت گیرد، لازم است به چند سؤال تخصصی پاسخ دهید:
۱- هدف از طراحی سایت شرکتی چیست و چرا به آن نیاز دارید؟
۲- طراحی سایت شرکتی برای شرکت شما جنبه دکور و معرفی دارد و یا اینکه قصد دارید علاوه بر آن به خرید و فروش کالا و خدمات خود هم بپردازید؟
بعد از اینکه به دقت پاسخ این سؤالات را پیدا کردید در ادامه برای طراحی سایت شرکتی باید نکات ذیل را مد نظر قرار دهید:
۱- بهترین راه طراحی سایت شرکتی این است که سایت اختصاصی داشته باشید و به دنبال سایت‌های آماده نروید.
۲- برای طراحی سایت شرکتی طیف رنگی مورد استفاده را حتماً با دقت انتخاب کنید. بهترین راه این است که از مشاوره و راهنمایی یک تیم گرافیست بهره‌مند شوید.
۳- کدنویسی را بر عهده افراد متخصص و مطلع بگذارید تا در ادامه سایت با مشکل مواجه نشود یا حداقل مشکلات کمتری داشته باشید.
۴- بهترین نوع کدنویسی برای طراحی سایت شرکتی، کدنویسی واکنش‌گرا است. این نوع کدنویسی باعث می‌شود سایت شرکت شما در همه پلتفرم‌ها و با هر اندازه‌ای قابل رویت باشد.
۵- بعد از طراحی سایت شرکتی باید حتماً به صورت مداوم به‌روزرسانی شده تا سایت شما دائم در معرض دید کاربران قرار بگیرد. همان‌طور که اشاره شد بدون به‌روزرسانی بعد از مدتی سایت منفعل شده و کارکرد خود را از دست خواهد داد.
۶- به هیچ عنوان مطالب و مقالاتی که در سایت خود می‌گذارید از سایت‌های دیگر نباشد چون یکی از اصول سئو عدم کپی‌کاری بوده که باعث می‌شود سایت شما در گوگل متخلف شناخته شده و در رتبه افت نماید.

مطلب پیشنهادی  معرفی بهترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان

آیا استفاده از وردپرس برای طراحی سایت شرکتی مناسب است؟

اغلب افرادی که تصمیم می‌گیرند یک سایت شرکتی برای خودشان داشته باشند این سؤال را دارند که آیا استفاده از فضای وردپرس برای این کار مناسب است یا خیر؟ در همه جای دنیا سیستم مدیریت محتوی وردپرس یکی از قوی‌ترین و محبوب‌ترین سیستم‌ها در این حوزه بوده که برای راه‌اندازی همه نوع سایت شرکتی مناسب است. با توجه به اینکه وردپرس توانسته به‌روزرسانی خوبی برای برنامه خود داشته باشد، باعث شده این سیستم پشتیبانی بهتری پیدا کرده و بتواند زبان فارسی را به خوبی حمایت کند. البته با توجه به اینکه فضای وردپرس کاملاً رایگان است، هزینه استفاده از آن باعث می‌شود هزینه طراحی سایت شرکتی به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کند. نکته دیگر در مورد سیستم مدیریت محتوای وردپرس انعطاف‌پذیری و امنیت آن است که کاملاً قابل قبول بوده و نیارهای اغلب شرکت‌ها و کسب و کارها را تأمین می‌نماید.

نقش سئو در طراحی سایت شرکتی چیست؟

یکی از نکات مهم در زمینه طراحی سایت شرکتی رعایت اصول سئو در کدنویسی و تهیه مقالات و مطالب است تا سایت مورد نظر در سرچ گوگل رتبه مناسبی را به دست آورد. در واقع سئو به اصول و قواعدی گفته می‌شود که در کدنویسی و تهیه مطلب برای سایت استفاده شده تا رتبه کلمات کلیدی در آن ارتقاء پیدا کند. برای همین وقتی برای طراحی سایت شرکتی اقدام می‌کنید باید این نکته مهم را هم در نظر داشته باشید چون بدون رعایت آن سایت طراحی شده منفعل و بدون استفاده خواهد ماند. با استفاده از سئو مطالب و لینک‌های مناسب برای موتور جست‌وجوی گوگل ساخته خواهد شد. بخشی از اصول سئو باید در زمان طراحی سایت رعایت گردد که شامل نکات گرافیکی و کدنویسی است و بخش دیگری هم در هنگام تهیه مقالات و به‌روزرسانی سایت باید رعایت گردد.