آژانس خلاقیت امیدان

دیجیتال مارکتینگ | افزایش فروش | طراحی وب سایت | برنامه نویسی اختصاصی | طراحی اپلیکیشن | ریست مارکتینگ

صفحه اصلی راه اندازی کسب و کار

کسب درآمد با ساخت کیک شکلاتی خودم

تا حالا شده بخواهید یک کیک شکلاتی خوشمزه درست کنید؟ همه میدونیم که این کیک شکلاتی خیلی میتونه خوشمزه و دلچست باشه به شرطی که خوب درست بشه. راستی چرا کیک های شکلاتی با هم متفاوت هستند و ما ممکنه کیک شکلاتی یکجای خاص را دوست داشته باشیم. از طرفی دیگه از نظر علمی از اونجایی که انسان موجود تنوع طلبی است، طعم ها برامون بعد از یک مدت عادی میشه و سراغ چیزهای جدید میریم. این موارد را خیلی در رستوران های مختلف مشاهده کرده ایم. تا حالا برای ما قطعا پیش آمده است که میگیم این رستوران غذاهاش اوایل خیلی خوب بود ولی الان دیگه کیفیت قبل را ندارد. شاید جالب باشه بدونید در خیلی موارد این تصور ما اشتباه است. تنوع طلبی و عادی شدن غذاها برای ما باعث میشه فکر کنیم که مواد و کیفیت آجا دیگه مثل قبل نیست. برگردیم به بحث قبلی درباره کیک شکلاتی خوشمزمون که میخواهیم طوری درستش کنیم که همه خوششون بیاد ولی آیا واقعا میشه همه را راضی نگه داشت؟! یا اینکه برای یه عده خاصی خوشمزه به نظر خواهد رسید؟ از طرفی دیگه میدونم کیک شکلاتی را مثل برادرم بعضی ها دوست ندارند، یعنی شاید لازمش این باشه که من برم یک کیک دیگر هم یاد بگیرم که درست کنم. نمیدونم شاید اینطور به نظر میاد که من دارم خیلی سخت میگیرم. آخه میدونی چیه اگه من بخواهم ساده فکر کنم شاید چند نفر کیک من را بخورند و لذت ببرن اما من هدفم بیشتر اینهاست و میخوان اصلا پیشرفت کنم و از این هنر کسب در آمد در بیاورم. پس بهتر نیست اول خودم را بشناسم تا ببینم چه کارهایی میتونم انجام بدهم و چه استعدادهای دارم؟ یا ببینم اصلا چی میخوام و هدف من چیه  و با توجه به خواستم و نیاز و سلیقه اطرافیانم شروع به حرکت کنم. چه جالب میخواستم یک کیک شکلاتی درست کنم رسیدم به این قضیه که اصلا من میتونم فروش داشته باشم. این فکرهایی هست که هروز در مغز خیلی از ما میگذره. منظورم را درست متوجه شدید، فکر شروع کسب و کار. این کیک شکلاتی خوشمزه قراره به شما راه رو نشون بده پس با لذت گاز بزن.

کیک شکلاتی میتونه مثال بارز از تفکرات و زندگی روزمره ما باشه. اگر بخواهیم بیشتر وارد این کیک خوشمزه بشویم، میتونیم راحت متوجه شویم که مواد کیک همان چیزهایی هستند که ما برای شروع هر کاری به آنها نیازداریم. یادتونه داشتیم در مورد این صحبت میکردیم که از کجا بدانیم اصلا کسی این کیک را دوست دارد یا نه؟ خب بهتر بدونید این همان بحث بازاریابی است که ما قبل از شروع هرکاری باید یک بررسی و تحقیق کنیم و از سلیقه ها، گریشها، رفتارها و نیاز بازار اطلاعات کافی داشته باشیم. خیلی از استارتاپ های جدید کوکورانه فقط با یک ایده و بدون بازاریابی شروع به فعالیت میکنند، که این امر منجرب به شکست آنها میشود. راستی از ایده صحبت کردیم، این ایده همان خلایقت و  شیوه خاص شما در درست کردن اون کیک خوشمزه هست. آخه میدونی همه بلدن کیک درست کنن ولی واقعا مزیت کیک ما چیه؟!

پس اول باید یکسری مزیت هامون رو که میتونه ما رو نسب به بقیه متمایز کنه را در بیاریم. مثلا من کیکی را که درست میکن با یک شکل خاص میخواهم ارائه کنم. وای فکر کن چقدر میتونه جذاب باشه. از بحث مواد اولیه کیک و این که چه سلیقه هایی وجود دارند بگذریم وارد مبحث ساخت کیک میشویم. الان متوجه شدیم که ایده ما میتونه خیلی تاثیرگذار باشه اما نحوه ساخت اون چطوریه؟! آیا لازم است در درست کردن آن خلاقیت به خرج بدم یا اینکه از دستور پخت اشخاص قبلی که آن را درست کردن استفاده کنم؟! اینجاست که صحبت های مادر بزرگم به کمک من میاد. مادربزرگ که همیشه غذاهای خوشمزه با بوی دیوانه درست میکرد، اعتقاد داشت که باید غذا خونگی، با کفیت و با استفاده از بهترین مواد درست باشه. همه از غذای مادر بزرگشون تعریف میکنند ولی میدونی چرا؟! راستش اینه که مادر بزرگ ها همیشه شیوه خاص خودشون رو دارند. یعنی با دستور کلی غذا همه چیز رو به شیوه خودشان درست میکند.

مسئله کپی کردن نیست موضوع اینه که اگه بخواهید همان کاری را کنید که دیگران انجام میدهند همیشه یک قدم از بقیه عقب تر خواهید بود. حالا نوبت این شده در مورد خصوصیت جالب انسانها یعنی تنوع طلبی صحبت کنیم، همه ما مسلما اسم اون را بارها شنیده ایم و در خودمان و همچینین دیگران مشاهده کرده ایم. این موضوع در واقع از زمانی آغاز میشود که چیزی برای یک فرد عادی میشود، حالا اون میتونه یک طعم یا حتی شکل آن چیز باشد. در مورد این که کیک ما عادی نشود باید چه کارهایی را انجام دهیم. شاید بهترین کار این باشد که هرزگاهی یک بررسی مجدد کرده و با شیوه های نوین چیزهای جدیدی ابداع و روانه بازار کنیم. ما مثال این امر را در خیلی از شرکت های بزرگ و پر درآمد دیده ایم. این فعالیت را خیلی از استارتاپ ها بهش توجه نمیکنند ولی بهتر بدونی مردم عقلشان به چشمانشان است و مخاطبین ما نیز همین مردم هستند.

شرکت استار باکس را همه میشناسیم اما چرا معروف شده است و چطور سهم بزرگی از بازار را برای خود گرفته است؟! شیوه جالب آنها به این صورت است که برای هر رویداد یک بسته بندی جدید آماده میکنند تا با آمدن آن مناسبت حس خوبی را برای مخاطب ایجاد کنند. مشتریان این حس خوب را میفهمند و درک میکنند. در واقع برند فقط یک اسم نیست بلکه احساس عمیقی است که مشتری آن را لمس میکند و با آن ما را می شناسد. خوب بهتره بریم سراغ اصل مطلب یعنی تبلیغات. اول ببینیم چی داریم: یک کیک شکلاتی خوشمزه که آماده ارائه می باشد. آیا زحمات و زمانی که من برای این کیک گذاشته ام و همچنین مواد با کیفیتی که در آن به کار رفته شده است نباید دیده شود؟ در زمان های گذشته که تبلیغات زیاد نبود، بزرگترین تبلیغ در واقع کیفیت محصول به حساب میرفت که باعث میشد مشتریان دوباره آن را خریداری و به دوستانشان پیشنهاد کنند.

اما امروزه باپیشرفت علم و تکنولوژی راه های تبلیغ و معرفی محصول بسیار زیاد شده است. از طرفی دیگر آنقدر تعداد محصولات بالا رفته که نمیتوان به راحتی مردم را جلب کنیم تا از محصول ما خریداری کنند. وقتی ما شروع به تولید یک محصول میکنیم زمان کافی برای مسایل دیگر نخواهیم داشت، بنابراین تمام تمرکز و تلاش خود را روی تولید آن محصول قرار خواهیم داد. اینجا تبلیغات و مشاور تبلیغاتی به کمک ما میاید تا بتوانیم راحت تر به هدفمون برسیم. چرا که ما نه فرصت کافی و نه اطلاعات و تخصص در تبلیغات را داریم. مشاور تبلیغات ابتدا مزیت ها و نواقص شما را پیدا میکنه، همچنین مزیت ها را مشخص و با آنها نواقص شما را میپوشاند. وظیفه مشاور تبلیغاتی این است که وجه تمایز شما را نسبت به رقبا پیدا میکند. در واقع با تخصصی که دارد چیزی را میبیند که شما نمیبینید. همه ما ها استعداد ها و نقاط قوتی داریم که به خاطر درگیر بودن با مسایل و مشکلات روزمره نمیتوانیم آنها را بیابیم، اما شاید اشخاصی که ما را از بیرون ببینند به این نکات مثبت ما پی ببرند و بتواند ما را در راهی که هستیم هدایت کنند. به شما هم پیشنهاد میکنم در هر زمینه ای که میخواهید فعالیت کنید] ابتدا حتما و حتما برای خودنتان یک مشاور داشته باشید تا زمانی که ذهنتان مشغول بود و نیاز به کمک داشتید از آن مشورت بگیرد.

سخن آخر:

ما در این مقاله با مثال کیک شکلاتی قصد داشتیم روال و مراحل مورد نیاز برای یک کسب کار خوب و پر درآمد را به شما بگوییم تا با استفاده از این شیوه و رفتن به مسیر درست درصد موفقیت خود را افزایش دهید. در مقالات بعدی در مورد مشاوره تبلیغاتی خوب و انواع تبلیغات و نحوه اجرای آن صحبت خواهیم کرد. اما قبل از همه چیز باید بگویم خیلی از ما خودمان بدون مشورت شروع به انجام کاری میکنیم و وقتی شکست میخوریم تازه به فکر مشاور یا مشورت میافتیم تا کسب و کار خود را از ابتدا ریست کنیم که ما در تبلیغات بهش میگیم ریست مارکتینگ. درباره ریست مارکتینگ نیز در مباحث بعدی صحبت خواهیم کرد که یکی از جدیدترین و کاربردی ترین شیوه های مارکتینگ محسوب میشود، این شیوه را در ایران بعضی آژانس های تبلیغاتی از جمله آژانس تبلیغاتی امیدان بصورت تخصصی انجام میدهد که پیشنهاد میکنم یکبار از آنها در مورد کسب و کار خود مشورت بگیرید تا بتوانید با هزینه کم کسب در آمد خوبی داشته باشید. باید بدانید شما نیازمند مشاور تبیغات و بازاریابی خواهید بود. یک مشاوره خوب باعث میشود با خیال راحت به ساخت محصول با کیفیت بپردازید. از نظر من بدون مشورت در هر کاری شما محکوم به شکست خواهید بود چرا که یک ایده با یک نفر اجرایی و تولید نخواهد شد. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و نه تنها کیک شکلاتی بلکه کیک های متنوع با سلیقه های متفاوت و متنوع درست کنید چرا که شما بهترین هستید و لایق بهترینها. پیروز باشید.

 

سامان گرامی

ما به صورت ۲۴ ساعته منتظر تماس شما هستیم

درمورد راه اندازی کسب و کار با مشاوران آژانس تبلیغاتی تماس بگیرید

الان تماس بگیرید ۰۲۱۲۶۷۱۱۳۰۳

مشاوران امیدان منتظرتون هستن