نقش بک لینک در سئو سایت

نقش بک لینک در سئو سایت

ما در این مقاله ابتدا بک لینک را معرفی خواهیم کرد و سپس به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه یک بک لینک خوب خریداری کنیم تا گوگل متوجه تقلبی بودن لینک نشود و روی سئو سایت تاثیر مثبت داشته باشد. تا انتها با ما همراه باشید.

نقش بک لینک در افزایش سئو سایت برای همه روشن است و تقریبا تمام افرادی که با وب سایت و وبلاگ سر و کار دارند می­دانند که بک لینک های طبیعی چقدر برای رشد سایت مهم و حیاتی است. به همین خاطر وبمسترها و مدیران سایت به دنبال بک لینک های طبیعی هستند.

بک لینک Backlink چیست؟

بک لینک همان پیوندهایی است که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شود. اهمیت اصلی این پیوندها از آن جهت است که گوگل گمان می کند سایت شما محبوب است و به همین خاطر اعتبار بیشتری هم به آن می دهد.

این مبحث آنقدر مهم شده است که در بین افراد تازه کار و وبمسترانی که تازه شروع به کار می کنند، سئو را همان بک لینک می دانند. برخی از افراد هم با سوء استفاده از نداشتن علم کاربران، اقدام به فروش انبوه بک لینک می کنند که در کوتاه مدت سایت را به صفحات اول گوگل سوق می دهد. اما این پیشرفت دائمی نیست و گوگل پس از مدتی متوجه خواهد شد و سایت مذکور را جریمه و پنالتی می کند که باعث می شود تمام زحمات و سرمایه صاحب سایت به باد برود.

ما همیشه پیشنهاد می کنیم با تولید محتوای بکر و دست اول، لینک سازی طبیعی داشته باشید. اما اگر قصد دارید کمی زودتر نتیجه بگیرید و به سمت خرید بک لینک می روید حتما نکاتی را رعایت کنید و ترجیحا با یک متخصص سئو مشورت کنید.

مطلب پیشنهادی  وظایف کارشناس دیجیتال مارکتینگ

موارد مهمی که در هنگام خرید بک لینک باید به آن ها توجه کنیم:

تعداد و زمان خرید

هیچ وقت بک لینک را به تعداد بالا و در یک زمان خریداری نکنید. به طور مثال اگر قصد خرید ده بک لینک را دارید، این لینک ها در فواصل زمانی مختلف خریداری کنید تا به مشکل بر نخورید.

از سایت های مرتبط خریداری کنید

اگر سایت شما در مورد فروش کالای دیجیتال است، کاملا اشتباه است که بخواهید در یک سایت با موضوع تغذیه بک لینک خریداری کنید. بهتر است از سایت هایی لینک خریداری کنید که بیشترین تشابه موضوعی را به سایت شما داشته باشند. به طور مثال برای همین موضوع کالای دیجیتال می توانید در سایت هایی با موضوعات اخبار فناوری، لوازم خانگی و … بک لینک های با کیفیت خریداری نمایید.

از سایت های اسپم دوری کنید.

متاسفانه برخی از سایت ها فقط برای فروش بک لینک و رپورتاژ ساخته می شوند و تقریبا هیچ مطلب مفیدی ندارند. سعی کنید دور این گونه سایت ها را خط بکشید و حتی اگر قیمت بسیار پایینی برای فروش بک لینک به شما دادند به هیچ وجه قبول نکنید. خرید یک لینک با کیفیت بهتر از خرید ۱۰۰ بک لینک بی کیفیت و انبوه است.

رپورتاژ را جایگزین بک لینک کنید

با پیشرفته شدن هوش مصنوعی گوگل، کم کم دوران خرید بک لینک سر خواهد آمد. در حال حاضر رپورتاژ آگهی، نقش مهمتری در بهبود سئو سایت شما دارد. پس اگر آینده نگر هستید و قصد دارید سال های طولانی سایت خود را داشته باشید از رپورتاژ استفاده کنید.

بک لینک های رایگان را فراموش کنید

بعضی از سایت ها با استفاده از ابزارهای آنلاین، سایت شما را در هزاران سایت خارجی ثبت می کنند و این گونه شما در مدت کوتاهی صاحب صدها و هزاران بک لینک می شوید. اما توجه داشته باشید تقریبا تمامی این سایت ها نزد گوگل به عنوان اسپم شناخته شده اند و همین امر باعث می شود تا سایت شما نیز توسط گوگل جریمه شود.

مطلب پیشنهادی  سئو، شیوه نوین برای کسب درآمد

بک لینک Nofollow و Dofollow خریداری کنید.

لینک Dofollow  به معنی آن است که گوگل باید این پیوند را دنبال کند و لینک Nofollow  به گوگل می فهماند نیازی نیست ربات گوگل با آن کاری داشته باشد. بهتر است حدود ۷۰ درصد از بک لینک هایی که سفارش می دهید Dofollow و ۳۰ درصد بقیه Nofollow باشد تا گوگل به شما شک نکند و لینک ها را طبیعی شناسایی کند.

 

به یاد داشته باشید بک لینک، درصد کوچکی از سئو سایت را تشکیل می دهد و یک وبمستر خوب می داند که تولید محتوای منظم و اصولی بسیار ارزشمندتر از خرید بک لینک می باشد و محتوا تاثیر بیشتری در سئو سایت خواهد داشت. سعی کنید همیشه دانش خود را در زمینه سئو افزایش دهید و از مقالات فارسی و انگلیسی فراوانی که وجود دارد بهره ببرید. اگر قصد دارید تمام زمان خود را بر روی بازاریابی سایت و فروشگاه آنلاین خود قرار دهید، حتما با یک متخصص در زمینه سئو مشورت کنید و کارهای سئو سایت را به او بسپارید تا خیالتان راحت باشد. البته کاملا مشخص است که پیدا کردن یک مشاور خوب و مورد اطمینان سئو کار ساده ای نیست و نیاز به تحقیق زیادی دارد.