طراحی انواع اپلیکیشن

در دنیای امروز، داشتن اپلیکیشن برای هر کسب و کار کوچک و بزرگی یک الزام است که خوشبختانه در کشور ما نیز به این نکته به خوبی پرداخته شده است و کسب و کارها به سمت موبایلی شدن پیش رفته و می روند. اما سوالی که در این بین برای خیلی ها پیش می آید، هزینه طراحی اپلیکیشن است که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.

طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن کار آسان و چندروزه نیست. طراحی یک اپلیکیشن خوب به یک تیم قدرتمند و حرفه ای نیاز دارد تا بتواند سفارش مشتری را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. البته اپلیکیشن های ساده و ابتدایی را یک برنامه نویس نیز به تنهایی می تواند بر عهده بگیرد که اگر سری به مارکت های موبایلی بزنید متوجه خواهید شد که بسیاری از نرم افزارهای پرفروش و کاربردی توسط یک نفر نوشته و طراحی شده است.

برای این که بتوانیم تا حدودی هزینه طراحی اپلیکیشن را تخمین بزنیم، باید به چند نکته توجه کنیم که در ادامه شرح خواهیم داد.

طراحی اپلیکیشن برای اندروید یا ios؟ مساله این است

همین اول باید مشخص کنیم که برای چه سیستم عاملی قصد سفارش طراحی اپلیکیشن را داریم. به طور کلی متخصصان و برنامه نویسان سیستم عامل متن باز اندروید بیشتر از ios هستند و همین امر باعث شده تا هزینه ها و تعرفه های طراحی اپلیکیشن اندرویدی نسبت به ios پایین تر باشد. پس اولین نکته ای که باید مد نظر قرار دهید، نوع سیستم عاملی است که قصد سفارش اپلیکیشن را برای آن دارید.

نوع اپلیکیشن

قصد سفارش چه نوع اپلیکیشنی را دارید؟ یک اپلیکیشن ساده برای شرکت یا یک اپ کاربردی؟ چه نوع امکاناتی را مد نظر دارید؟ تا چه اندازه گرافیک آن برای شما مهم است؟ جواب تمام این سوالات می تواند هزینه ها را کاهش و یا افزایش دهد. پس بعد از این که نوع سیستم عامل مورد نظر خود را مشخص کردید، نوع اپلیکیشن درخواستی و امکانات مد نظر خود را نیز مشخص کنید.

مطلب پیشنهادی  قدرت نام تجاری در کسب و کار

شخص یا تیم؟

گاهی یک برنامه نویس تازه کار که تازه به جمع طراحان اپلیکیشن پیوسته است، با هزینه بسیار پایین طراحی اپلیکیشن را می پذیرد تا هم نمونه کار و رزومه برای خود جمع کرده باشد و هم طعم اولین دستمزد خود از طراحی اپلیکیشن را بچشد. اگر شما صرفا یک نرم افزار ساده موبایلی مانند کتاب الکترونیک نیاز دارید، می توانید پروژه را به دست این افراد بسپارید. اما اگر نیاز به یک نرم افزار کاملا حرفه ای با امکانات و امنیت فوق العاده دارید، باید کار را به افراد متخصص و شرکت های خوش نام در این زمینه بسپارید تا کار شما را به نحو احسن انجام دهند. کاملا مشخص است که دستمزد یک فرد تازه کار و عادی با دستمزد یک شرکت و تیم حرفه ای بسیار متفاوت است.

طراحی اپلیکیشن
طراحی اپلیکیشن

نتیجه گیری

همانطور که در این مقاله به آن پرداخته شد، نمی توان هزینه دقیقی را برای طراحی اپلیکیشن اعلام کرد و نیاز به بررسی درخواست مشتری دارد. اما به طور کلی هزینه طراحی یک اپلیکیشن اندرویدی از ۲۰۰ هزار تومان تا بیش از ۵۰ میلیون تومان متغیر است. به طور مثال ساخت یک اپلیکیشن چراغ قوه برای اندروید بیشتر از ۲۰۰ هزار تومان هزینه نخواهد داشت. اما ساخت یک اپلیکیشن کامل تاکسی آنلاین با امنیت و تمام امکانات و پشتیبانی تیم سازنده، چیزی حدود ۵۰ میلیون تومان و گاهی بیشتر نیز خواهد شد.

در مورد سیستم عامل ios نیز به همین ترتیب می باشد. البته از آن جایی که تعداد برنامه نویسان این سیستم عامل کمتر از اندروید می باشند، هزینه طراحی بالاتری نیز دارد. به طور متوسط هزینه طراحی اپلیکیشن برای سیستم عامل ios از یک میلیون تومان آغاز می شود و با توجه به امکانات و … تا صد میلیون تومان نیز متغیر است.

مطلب پیشنهادی  طراحی انواع اپلیکیشن

همچنین وب سایت هایی وجود دارند که شما می توانید به راحتی و فقط با چند کلیک، یک نرم افزار اندرویدی بسازید و آن را روی گوشی خود و دیگران نصب کنید. البته این وب سایت ها که به اپ میکر نیز معروف هستند، فقط می توانند در حد ساده و ابتدایی، اپلیکیشن اندروید ایجاد کنند و شما امکان سفارشی سازی دلخواه را نخواهید داشت. اما گاهی اوقات برای ساخت نمونه کار و کتاب های الکترونیکی می توانند مفید باشند.

اگر دارای کسب و کاری هستید که تصمیم گرفته اید تا با داشتن یک اپلیکیشن خوب، کار خود را رونق ببخشید، حتما برای دریافت دقیق هزینه ها استعلام بگیرید. هیچوقت کیفیت و امنیت را فدای قیمت و هزینه پایین تر نکنید و به یاد داشته باشید اگر طراحی اپلیکیشن به خوبی صورت بگیرد، می تواند هزینه های پرداختی شما در کمترین زمان ممکن برگرداند. در مقابل، اگر طراحی اپلیکیشن به صورت مبتدی و بد انجام گرفته باشد، می تواند مشتری ها را نسبت به شما و کسب و کارتان بدبین و ناامید کند و نه تنها پیشرفتی در کارتان حاصل نشود، بلکه مشتری های قبلی خود را نیز از دست بدهید. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم تا به یکی دیگر از سوالات شما پاسخ بدهیم.