مزیت های طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار

روز به روز بر تعداد دارندگان گوشی های هوشمند افزوده می شود و به همین دلیل نمی توان وجود و اهمیت طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها را نادیده گرفت. یک اپلیکیشن خوب و حرفه ای موبایل می تواند در پیشرفت کسب و کار بسیار مفید باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد مزیت های داشتن اپلیکیشن برای کسب و کارها صحبت کنیم.

طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن کار کاملا تخصصی است و از عهده هر کسی بر نمی آید. البته نرم افزارها و وب سایت هایی وجود دارند که با چند کلیک می توان یک اپلیکیشن ساده و ابتدایی تولید کرد. اما این اپلیکیشن تولیدی فقط برای کتاب های الکترونیکی ساده و کارهای ابتدایی مفید خواهد بود. اگر شما دارای کسب و کاری هستید که در سطح بالا نیاز به اپلیکیشن دارید، قطعا باید از طراحان متخصص و برنامه نویسان حرفه ای استفاده کنید.

مزیت های طراحی اپلیکیشن

داشتن اپلیکیشن اختصاصی دارای مزایای زیادی است که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می نماییم.

در دسترس بودن

از آن جایی که اسمارت فون ها در دسترس همه هستند و افراد هر کجا که بروند تلفن همراه را با خود حمل می کنند، بهترین مکان برای اینکه همراه آن ها باشیم در گوشی موبایل کاربران خواهد بود. زندگی مردم با تلفن همراه به قدری عجین شده است که بلافاصله و بعد از بیدار شدن، تلفن همراه خود را چک می کنند و قبل از خواب نیز ساعتی را با موبایل خود سپری می کنند. پس واجب است که ما نیز در تلفن همراه آن ها حضور داشته باشیم و این امر جز با یک اپلیکیشن خوب و کاربردی امکان پذیر نیست.

مطلب پیشنهادی  فواید راه‌اندازی کمپین اینترنتی

طراحی اپلیکیشن و ارتباط با مشتری

فرض کنید مشتری در خانه نشسته و برای وی در مورد کسب و کار شما سوالی پیش می آید. بهترین راه برای دسترسی به شما چیست؟ اولین راهی که به ذهن می رسد استفاده از تلفن است. یعنی تلفن را بر داشته و با شما تماس بگیرد. اما دو مشکل اساسی وجود دارد. اول این که ممکن است زمان و ساعت مناسبی نباشد. مثلا ساعت ۱۲ شب یا ظهر باشد. مشکل دوم به مشتری مربوط است که فکر می کند برای یک سوال ساده نباید تلفن شما را مشغول کند. روش دیگر که کمی بهتر به نظر می رسد استفاده از ایمیل است. اما این گزینه هم دارای مشکلاتی است. مانند این که مشتری باید وارد وب سایت شما شده و ایمیل شما را پیدا کند. دوم این که ممکن است کار با ایمیل را خیلی بلد نباشد. فرض کنید شما طراحی اپلیکیشن خود را به یک شرکت خوب و حرفه ای سپرده اید. مشتری اپلیکیشن را باز کرده و در قسمت تماس با ما سوال خود را می پرسد. بعد از ارسال پیام؛ بلافاصله شما آن را در روی گوشی یا ایمیل خود دریافت می کنید و به صورت آنی می توانید پاسخ را برای مشتری ارسال کنید. با این کار هم توانسته اید در اولین فرصت پاسخ مشتری را بدهید و هم اعتماد مخاطب را به کسب و کار خود جلب کنید.

طراحی اپلیکیشن و برند شما

وقتی اپلیکیشن شما همواره در تلفن همراه مشتری باشد، برند شما به طور مداوم در حال تبلیغ شدن خواهد بود. همچنین از آن جایی که اکثر افراد سعی می کنند تا هنگام مواجهه با دوستان خود در مورد موضوعات مختلف صحبت کنند؛ در صورتی که توانسته باشید اعتماد مشتری را جلب کرده باشید؛ مخاطب نیز اپلیکیشن شما را به دوستان و آشنایان خود پیشنهاد می دهد. یک نفر از دوستان بنده برای رستوران خود اپلیکیشنی سفارش داده بود. بعد از این که یکی از مشتریان از نرم افزار و خدمات آن به طور کامل رضایت پیدا کرده بود، آن را در گروه های تلگرامی ارسال کرده بود و با همین روش صدها مشتری جدید برای رستوران پیدا شده بود. پس اپلیکیشن اگر به خوبی طراحی شده باشد می تواند به صورت وایرال و ویروسی بین افراد پخش شود و سیل مشتریان جدید را به سمت کسب و کار شما بکشاند.

مطلب پیشنهادی  نقش رنگ ها در طراحی سایت
طراحی اپلیکیشن
طراحی اپلیکیشن

نکات مهم در طراحی اپلیکیشن

اگر شما قصد دارید طراحی اپلیکیشن خود را به کسی بسپارید به چند نکته مهم دقت کنید. اول از همه بدانید هیچوقت به خاطر قیمت پایین، کسب و کار خود را به خطر نیاندازید. به خصوص در بحث امنیت اپلیکیشن که بسیار مهم است. همچنین سعی کنید تا حد امکان با شرکت هایی که دارای نمونه کار قوی هستند مذاکره کنید و در صورت توافق کار خود را به آن ها بسپارید. همچنین حتما با مشاوران مورد اعتماد مشورت کنید تا امکاناتی که نیاز دارید در اپلیکیشن پیاده شود. امکانات کم باعث از دست دادن کاربر خواهد شد و امکانات اضافه علاوه بر هزینه بیشتر، باعث می شود تا کاربران نتوانند به خوبی با اپلیکیشن شما ارتباط برقرار کنند و دچار سردرگمی خواهند شد. همچنین طراحی اپلیکیشن باید به گونه ای باشد که به راحتی قابلیت بروزرسانی را داشته باشد.