۲۴ اصطلاح پراستفاده در دیجیتال مارکتینگ – بخش دوم

24 اصطلاح پراستفاده در دیجیتال مارکتینگ - بخش دوم

در مقاله قبلی  که تحت عنوان           با ۱۲ اصطلاح پرکاربرد دیجیتال مارکتینگ آشنا شدیم. در ادامه و در این مقاله نیز قصد داریم شما را با ۱۲ اصطلاح پرکاربرد دنیای دیجیتال مارکتینگ آشنا کنیم که در هنگام خواندن مقالات با آن ها زیاد برخورد خواهید داشت و بهتر است تا ذهنیت قبلی در مورد آن ها داشته باشید.

۱۳ – BACK LINK

بک لینک ها باعث می شوند تا گوگل نگاه ویژه ای به سایت داشته باشد. هر چقدر تعداد بک لینک های طبیعی یک سایت بالا باشد، اعتبار آن نیز نزد گوگل بالاتر می رود و موتور جستجوی گوگل آن سایت را به عنوان مرجع شناسایی کرده و در صفحات اولیه خود به نمایش می گذارد.

۱۴ – LANDING PAGE

LANDING PAGE که در زبان فارسی آن را صفحه فرود می نامیم، صفحه ای است که تعیین می کنیم کاربر بعد از کلیک روی بنر و تبلیغات ما وارد آن صفحه شود. معمولا این صفحه با متدهای روانشناسی و به بهترین شکل ممکن طراحی می شود تا کاربر را جذب کند. معمولا بیشتر صفحه های فرود برای دریافت ایمیل کاربر و ایمیل مارکتینگ در دفعات بعدی است.

۱۵ – Web Crawler

Web Crawler یا خزنده وب، ربات های موتورهای جستجو هستند که وارد سایت شما شده و صفحات شما ایندکس می کنند. در صورتی که اجازه فعالیت این ربات ها را در سایت خود ندهید، صفحات سایت شما در گوگل و دیگر موتورهای جستجو ایندکس نمی شود.

۱۶ – ROI

مهمترین هدف در دیجیتال مارکتینگ قطعا ROI است! ROI که مخفف Return on Investment می باشد به معنای بازگشت سرمایه است. وقتی شما یک کمپین دیجیتال مارکتینگ راه اندازی می کنید، انتظار دارید که بازگشت سرمایه بالایی داشته باشید. ابزارهای مختلف نرخ بازگشت سرمایه متفاوتی دارند. با توجه به کسب و کار و هدفی که دارید باید ابزار متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی  اصول راه‌اندازی کمپین اینترنتی

۱۷ –  Link Building

Link Building یا لینک سازی، فرآیند پیچیده و طولانی مدت وبمستر و صاحب سایت است که برای ساخت لینک های طبیعی انجام می شود. این فعالیت ها می تواند ایجاد محتوای جذاب، فعالیت در شبکه های اجتماعی، نوشتن پست مهمان و … باشد. لینک سازی طبیعی در صورتی که به خوبی انجام شود، می تواند رشد بسیار زیادی را برای سایت به ارمغان بیاورد.

۱۸ – Webmaster

Webmaster یا وبمستر می تواند صاحب سایت و یا اداره کننده وب سایت باشد. معمولا وبمستر وظیفه پشتیبانی، بروزرسانی و تولید محتوای وب سایت را بر عهده دارد. یک وبمستر خوب و آشنا به دیجیتال مارکتینگ می تواند موفقیت یک سایت را تضمین کند.

۱۹ –  Analytics

استفاده از ابزارهای مختلف برای تحلیل یک برند را Analytics می گویند. مهمترین ابزار آنلاین در دیجیتال مارکتینگ برای تحلیل، ابزار تحلیل گوگل است که امکانات زیادی را برای وبمسترها فراهم کرده است.

 ۲۰ –  Hit

تعداد بازدید کاربران از سایت. بازدید هر کابر از سایت را یک Hit می نامند. تعداد بازدید ها برای وبمستر و صاحب وب سایت بسیار مهم است و مهمترین منبع درآمد سایت ها که از تبلیغات است بر اساس بازدیدها می باشد.

۲۱ – Organic Traffic

بهترین نوع بازدید در دیجیتال مارکتینگ است که به معنای بازدید واقعی و طبیعی از سایت است. یعنی صاحب سایت هیچ هزینه تبلیغاتی را برای دریافت بازدید کننده صرف نکرده است و تمام بازدیدکننده ها از طریق موتورهای جستجو، مستقیم و یا شبکه های اجتماعی وارد وب سایت شده اند.

۲۲ – Paid Traffic

Paid Traffic برخلاف بازدید طبیعی است و به بازدیدهایی گفته می شود که وبمستر برای جذب آن ها هزینه پرداخت کرده است. به طور مثال تبلیغات کلیکی یا تبلیغات گوگل را می توان جزء این نوع از بازدید دسته بندی کرد. ترافیک پولی ریسک بالایی دارد و اگر به درستی انجام نشود تمام هزینه های تبلیغاتی از بین می رود و هیچ بازدیدکننده هدفمندی جذب سایت نخواهد شد.

مطلب پیشنهادی  روشهای افزایش فروش در شرایط بحران

۲۳ – LINK SPAM

گاهی اوقات برای این که سایتی زودتر پیشرفت کند، صاحب آن اقدام به خرید بک لینک به تعداد زیاد می کند. ممکن است این روش در کوتاه مدت جواب دهد و سایت مربوطه در نتایج اول گوگل نمایش داده شود. اما گوگل به محض این که متوجه مصنوعی بودن لینک ها شود، سایت را جریمه و اسپم می کند. سعی کنید تا جایی که امکان دارد بر روی لینک سازی طبیعی کار کنید و از خرید بک لینک به شدت خودداری کنید.

۲۴ – Outbound Marketing

Outbound Marketing جامع ترین نوع بازاریابی است که ابزارهای بیرونی دیجیتال مارکتینگ را شامل می شود. ابزارهایی مانند ایمیل مارکتینگ و تبلیغات کلیکی جزء Outbound Marketing محسوب می شوند.

یکی دیگر از مقالات ما در حوزه دیجیتال مارکتینگ به پایان رسید. سعی کردیم در این مقاله اصطلاحات پرکاربرد دنیای دیجیتال مارکتینگ را معرفی کنیم تا در هنگام مطالعه مقالات بازاریابی دیجیتال به مشکل برنخورید. اگر قصد دارید تا در دیجیتال مارکتینگ موفق شوید، در کنار مطالعه هرروز مقالات، ابزارهای مختلف را امتحان و تجربه کنید. اگر در این زمینه تجربه ای دارید خوشحال می شویم تا با ما در میان بگذارید.

آژانس خلاقیت امیدان در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ راهکارهای متفاوتی برای کسب و کارهای متنوع ارائه می دهد. هم اکنون مشاوران ما منتظر تماس شما هستند : ۰۲۱۲۶۷۱۱۳۰۳