۱۰ گرایش غالب حوزه سئو در سال ۲۰۱۹ که باید از آنها مطلع باشید

وقت آن است که به رسم هر سال به بررسی آنچه که سئوکاران حرفه­ای در سال ۲۰۱۹ پیش رو خواهند داشت، بپردازیم. کدام استراتژی­ها و تاکتیک­های سئو در سال ۲۰۱۹ موثر بوده و موجب برتری شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) و بدست آوردن عواید بیشتر خواهد شد؟  ما اینجا ده مورد از مهمترین ترندهایی سئو در سال ۲۰۱۹ باید از آنها مطلع باشید را مبتنی بر نظرات ۴۷ تن از برترین سئوکاران ارائه کرده ایم.

۱٫ به درک صحیحی از خواسته مخاطب و کاربر برسید.

مخاطب شما کدام را ترجیح می­دهد؟ متن؟ تصویر؟ ویدئو؟ صوت؟

طبق نظر متخصصان ما دانستن این نکته می­تواند از هر چیزی در مورد سئو در سال ۲۰۱۹ مهمتر باشد.

میندی وینستین (Mindy Weinstein) مدیرعامل اجرایی Market Mindshift در این باره می­گوید:

شما باید بفهمید وقتی افراد یک کلمه یا عبارت را جستجو می­کنند به دنبال یافتن چه چیزی هستند و لازم است تا پاسخ را به ساده ترین روش ممکن در اختیار آنها قرار دهید.

 

موتوکو هانت (Motoko Hunt) رئیس AJPR ضمن تائید این مطلب می­افزاید که علایق، سلایق و ترجیحات مخاطب شما ممکن است سریع تر از آن چیزی که فکر می­کنید، تغییر کند.

هانت معتقد است

حتی اگر محتوای سایت شما بسیار عالی نوشته و بهینه سازی شده، اما این کار برای مخاطب اشتباهی صورت گرفته باشد، سبب رشد کسب و کارتان نخواهد شد.

 

وب سایت های دارای رنک بالا در آینده تماما حول محور مخاطب است، این را جولیا مک­کوی (Julia McCoy)، مدیر عامل اجرایی Express Writers می­گوید.

به گفته مک­کوی،

اگر سایت شما باعث افزایش زمان صرف شده مخاطب شود، از طرف گوگل پاداش می­گیرید و بازدیدکنندگان بر روی شما حساب باز می­کنند

این امر اهمیت ویژه­ای دارد چرا که رنکینگ­ها در طول سال گذشته نوسان داشته اند تا به متناسب کردن خواسته معنایی یک کوئری جستجو شده توسط کاربر کمک کنند، این را جسی مک دونالد (Jesse McDonald)، متخصص سئو و مدیر عملیات­های TopHatRank.com بیان می­کند.

طبق نظر مک دونالد،

این بیش از هر زمان دیگری برای سئوکاران و متخصصان محتوا ضروری است که به شدت بر روی انتظار کاربر از کلیدواژه هایی که هنگام تولید محتوا مورد هدف قرار می­دهند، تمرکز نمایند.

 

کَسی ژیلت (Casie Gillette)، مدیر ارشد دیجیتال مارکتینگ در KoMarketing نیز تغییر گوگل در هدف کلیدواژه­ها را مورد توجه قرار می­دهد.

«ما باید بیشتر درباره قیف و جایی که واقعا می­خواهیم زمانمان را بگذرانیم، تامل کنیم . آیا من می­خواهم زمان و هزینه ام را صرف بدست آوردن رنک برای یک اصطلاح گسترده کنم یا به جای آن باید تمرکزم را به واژه هایی که در پایین قیف قرار دارند، منتقل کنم؟ جایی که خریداران نسبت به چیزی که می­فروشم، داناتر و احتمالا علاقمندتر هستند

به منظور وفق دادن خودتان با سئو در سال ۲۰۱۹، شاید شما ناچار باشید راه هایی که برای جستجوی کلیدواژه استفاده می­کنید را تغییر دهید، این نظر چاک پرایس (Chuck Price)، بنیانگذار Measurable SEO است.

پرایس در این باره می­گوید: «زمانی که درباره سئو در سال ۲۰۱۹ و پیرامون کلمات کلیدی تحقیق می­کنید، الزامی است که صفحات نتیجه موتورهای جستجو را بررسی کنید تا ببیند آیا سایت­های مشابه شما برای عبارت مورد هدف رنکی دارند یا خیر» و در تکمیل آن می­افزاید: «اگر صفحات نتیجه موتورهای جستجو پُر است از دایرکتوری­ها و سایت­های مروری و شما جزء آنها نیستید، پس به سمت یک عبارت دیگر حرکت کنید.»

مطلب پیشنهادی  سئو و تأثیرات آن در دیجیتال مارکتینگ

جرمی ناف (Jeremy Knauff)، مدیرعامل اجرایی Spartan Media  معتقد است: «این زمانی است که باید مطابقت دادن عبارت­های کلیدواژه­ها را متوقف کرده و شروع کنید به اطمینان حاصل کردن از اینکه محتوای شما به طور جامع پاسخ سوالاتی که مخاطبانتان از طریق جستجو مورد پرسش قرار داده اند را می­دهد.» و ادامه می­دهد: «ایده آل این است که ما باید محتوایمان را با استفاده از پیش بینی و پاسخدهی به سوالات دنبال کننده­ای که آنها ممکن است یکبار در پاسخ به کوئری اولیه خود دریافت کنند، یک قدم جلوتر در نظر بگیریم.»

 

۲٫ از جستجوی گوگل فراتر بروید.

آیا آمازون و اپل می­توانند به غلبه جستجوی گوگل پایان دهند؟ اِلی شوارتز (Eli Schwartz)، مدیر سئو و رشد SurveyMonkey باور دارد که چنین اتفاقی می­افتد: «من فکر می­کنم که سئو در سال ۲۰۱۹ تنها درباره چگونگی بهینه سازی برای گوگل نخواهد بود، بلکه ما باید این موتورهای دیگر را نیز به حساب بیاوریم.»

همچنان که سیندی کرام (Cindy Krum)، مدیر عامل اجرایی MobileMoxie مورد اشاره قرار می­دهد، سئو تنها بدست آوردن اولین لینک آبی نیست، بلکه درباره این است که نشان دهد افراد کجا و چطور جستجو می­کنند. بنابراین شما باید بیاموزید چطور ترافیک و تعامل پیرامون چیزهایی غیر از صرفا وب سایت را هدایت کنید.

او در این باره عقیده دارد: «اگر مشتریان بالقوه به دنبال اپلیکیشن­ها هستند، شما به رنک در اپ استورها نیاز دارید. اگر آنها به جستجوی پادکست­ها یا ویدئوها می­پردازند، شما باید در جاهایی که افراد به جستجوی این موارد می­پردازند، رنکی بدست آورید.»، کرام می­افزاید: «برندهای قدرتمند در حال چندجانبه شدن و بدست آوردن رنک فراتر از وب سایت­ها هستند. سئوکاران قوی نیز لازم است کارهای مشابهی انجام دهند.»

 

 

جس اسکولز (Jes Scholz)، مدیر دیجیتال بین المللی Ringier AG نیز گسترش دامنه سئو به جهت تامین قابلیت مشاهده بر روی پلتفرم­های دیگر را تایید می­کند.

«به فراتر از هدایت کاربران به وب سایتتان از طریق بدست آوردن رتبه اول در صفحات نتیجه موتورهای جستجو بیاندیشید»، اسکولز این را گفته و توضیح می­دهد: «چگونه می­توانید قابلیت مشاهده محتوای خود در اسنیپت­های مخصوص (featured snippets) و همین طور اینترفیس­های محاوره ای، بوسیله مقالات میزبانی شده، با جمع کننده­های محتوا و سایر فرصت­های این چنینی، بدست آورید تا اطمینان حاصل کنید که برند شما به مخاطبان مورد هدفتان دست یافته است.»

همچنین به نظر کریستین چچینگر (Kristine Schachinger)، دیجیتال استراتژیست و مشاور سئو در سال ۲۰۱۹ باید حداقل بهینه سازی برای دستگاه­ها را مورد رسیدگی قرار دهید.

به گفته چچینگر

برای کسانی که محصولاتی دارند که می­توانند بفروشند یا برندهایی که می­توانند از در معرض نمایش قرار گرفتن سود ببرند، بهینه شدن برای دستیاران خانگی یا دستگاه­های صرفا صوتی را می­توان نادیده گرفت.

 

مطلب پیشنهادی  ۲۴ اصطلاح پراستفاده در دیجیتال مارکتینگ - بخش اول

طبق نظر کیت گوود (Keith Goode)، استراتژیست سئو، اطلاعات امنیتی ارشد IBM، در نهایت این همه به بهترین محتوا بر روی سریع ترین پلت فرم­های مجهز شده برای مواجهه با کاربران از هر جایی که آنها آمده اند، نیاز دارد.

به گفته او: «تجربه کلی جستجو دامنه خبرگی و کنترل ماست و هدف ما صرفا هدایت ترافیک نیست.»، وی می­افزاید: «این امر برای حصول اطمینان از این است که ما تجربه جستجو را بهینه کرده ایم، چه مبتنی بر وب یا مبتنی بر اپلیکیشن یا مبتنی بر تکنولوژی بزرگ بعدی، به جهت ایجاد کارآمدترین و جذاب­ترین فصل مشترک میان نیازهای کاربر و بسته­های خدمت و محصول محتمل سایت.»

 

۳٫ نشان­گذاری داده های ساخت­یافته امری کلیدی است.

از داده های ساخت­یافته هر زمان که ممکن بود استفاده کنید، این توصیه مارکوس تاندلر، بنیانگذار و مدیرعامل Ryte است.

«از آنجایی که هوش مصنوعی به طور فزاینده­ای برای گوگل مهم می­شود، داده های ساخت­یافته نیز با اهمیت­تر خواهد شد.»، تاندلر ضمن بیان این نکته، توضیح می­دهد: «اگر گوگل بخواهد از جهانی که موبایل در آن اول است به سمت جهانی که هوش مصنوعی در آن جایگاه اول را دارد، حرکت کند، داده های ساخت­یافته کلید اصلی خواهد بود. مهم نیست هوش مصنوعی شما چقدر خوب باشد، اگر زمان زیادی می­برد تا اطلاعات مورد نیاز را خزش (crawl) کند، هیچ گاه بزرگ نخواهد شد. هوش مصنوعی نیازمند پردازش سریع محتواها و ارتباطات آنها با یکدیگر است.»

جی­پی شرمن (JP Sherman)، متخصص جستجوی سازمانی و یافت­پذیری (findability) در Red Hat، معتقد است شما باید شروع کنید به نظاره کردن و ادراک داده های ساخت­یافته، الگو، مشی­های جستجوی فعال و غیرفعال و اینکه چگونه آنها می­توانند به مشی­هایی که بیانگر اهداف هستند، متصل شوند به طوری که مشی جستجو یک تلاش بسیار بزرگتر از یافت­پذیری شود.

به گفته او،

ارتباطات متنی بین موضوعات و مشی­ها که بوسیله نشان­گذاری ساخت­یافته پشتیبانی می­شود، یکی از ترندهای ضروری است که ما باید شروع به درک، آزمایش و پیاده سازی آن و سئو در سال ۲۰۱۹ کنیم»، شرمن ادامه می­دهد: «با استفاده از معماری اطلاعات، تگ ها، متادیتا و اخیرا نشان­گذاری ساخت­یافته، ما این توانایی را پیدا می­کنیم تا به موتورهای جستجو علائمی جهت فهم این ساختار محتوای موضوعی و حمایتی بفرستیم.»

بعلاوه، جَمی آلبریکو (Jamie Alberico)، مالک محصول سئو برای Arrow Electronics نیز می­گوید: «شما باید محتوای موجود خود را بوسیله ترکیب نشان­گذاری داده ساخت­یافته­ی قابل بیان و بررسی واقعی، مورد استفاده قرار دهید. این نشان­گذاری ها پیوندی اساسی میان واقعیت و آینده­ای فاقد صفحه (screenless) هستند.»

و بیل اسلاسکی (Bill Slawski)، مدیر تحقیقات سئو در Go Fish Digital این نکته را می­افزاید که

«واژگان الگویی مناسب در صفحات برای محصولات، پیشنهادات، رویدادها، اطلاعات تماس، مشابه انجمن­های اجتماعی و نهادی، اطلاعات سازمانی، رتبه بندی­ها و محتوای قابل بیان هستند. آنها را بفهمید و بکار بگیرید.»

چانچه نیاز  دارید تا به هفت مورد دیگر دسترسی داشته باشید پیشنهاد می کنم با مشاوران ما تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۷۱۱۳۰۳