آژانس خلاقیت امیدان

دیجیتال مارکتینگ | افزایش فروش | طراحی وب سایت | برنامه نویسی اختصاصی | طراحی اپلیکیشن | ریست مارکتینگ

صفحه اصلی مشتری مداری

با شما کمک می کنیم تا تمامی محتواتون رو مدیریت کنید

خیالتون از بابت آپدیت بودن محتوای مرتبط با کسب و کارتون راحت باشه

۲٫ مشتریان خود را در سطح بالایی بدانید.

شرکت های پیشرو فراتر از تقسیم بندی های سنتی گذشته وارد بازار شده اند و به مشتری مداری بسیار اهمیت می دهند. آنها در حال تجزیه و تحلیل بسیار پیچیده مشتری هستند که از منابع مختلفی از جمله رفتار مشتری و اطلاعات روانشناسی جمع آوری شده آنلاین و آفلاین، اطلاعات در زمان واقعی جمع آوری شده از سنسورها و سایر مکانیزم های ردیابی و داده های جغرافیایی و نقشه برداری است. رهبران کسب و کار متوجه این تغییرات حیاتی می شوند.

مدیران ما مورد بررسی قرار دادند “بخش مشتری مداری ” به عنوان مهمترین اصل توسعه یک استراتژی که برای توسعه و گرایش بیشتر مشتری ها به سمت انها بسیار مهم است. (اول، “استراتژی مشتری مداری شرکت خود را به هویت کلی خود مرتبط کنید”، به عنوان اصل شماره سه در زیر ذکر شده است.)

۱٫ استاد هنر است کسی که مشتری مداری را بلد است.

از آنجاییکه پیشرفت های تکنولوژیکی اکنون تقریبا در هر صنعت معمول است مشتری مداری نیز در اصل به عنوان یک هنر بیان می شود، مشتریان انتظار دارند که تغییرات بزرگی رخ دهد. شرکت های موفق به ساخت نوآوری هایی می شوند که زندگی را برای مشتریان بهتر می سازد. مشتریان از شرکتهایی که می توانند این کار را به طور موثر انجام دهند، قدردان هستند. این بدان معنا نیست که مشتریان خود را فقط به آن شرکت ها محدود می کنند، آنها می خواهند که  شما به مشتریتان اطلاعاتی را بدهدکه نمی دانند و یا آنها اطلاعاتی درباره نوآوری های جدید می خواهند، و شرکتها همیشه پیش بینی نمی کنند که چه اتفاقی می افتد؟ با یک مشتری مداری خوب می توانند به چیزی که دلشان می خواهد می رسند.

مشتری مداری
مشتری مداری

۳٫ استراتژی مشتری مداری در اصل یک هدف اصلی برای شرکت ها است.

هر شرکت موفق دارای گزاره ای ارزشمند است که آن را از رقبا متمایز می کند. به طور مداوم برای مشتریان خود چیزی ارائه می دهد که هیچ رقیبی نمی تواند با آن مطابقت داشته باشد. برای تحقق این وعده، باید یک گروه از توانایی های متمایز و متقابل را توسعه و به کار ببندید. همه این توانمندی ها مجموعه کامل محصولات و خدمات کار کنند باید برای مشتری شرح داده شود. این ترکیبی از گزاره ارزش، توانایی ها و پیشنهادات، زمانی که همه آنها با یکدیگر هماهنگ می شوند، همان هویتی است که به شرکت داده می شود. تجربه مشتری مداری در شرکتها را می توان به عنوان هویت قابل مشاهده شرکت ها قرار داد: شیوه ای که افراد با آن ارتباط برقرار می کنند و به آن اهمیت می دهند.

۴٫ مشتریان را هدف قرار دهید که به آنها “حق برنده شدن” می دهید.

هنگامی که شرکت شما دارای هویت قوی است، نیازی به رقابت در هر بازار نمی باشد – فقط در دسته هایی که شما به اندازه کافی مطمئن به موفقیت هستید وارد شوید. گزاره ارزش شما به اندازه کافی سازگار خواهد بود تا به یک گروه از مشتریان سود آور روبرو شوید این جایی است که شما حق دارید برنده شوید  یعنی انتظارات معقولی که می توانید به طور موثر در برابر رقبا  داشته و با انها رقابت کنید.

۶٫ استفاده از اکوسیستم خود.

شرکت شما در یک شبکه گسترده ای از روابط است که یک اکوسیستم را تشکیل می دهند. این روابط نه تنها با مشتریان بلکه با تامین کنندگان، توزیع کنندگان، خرده فروشان، انجمن های صنعت، همکاران سازمانی و سازمان های دولتی است. شما می توانید با این اکوسیستم خود ارتباط برقرار کنید تا مشتریان خود را در راه هایی قرار دهید که فراتر از آنچه مربوط به رابطه تجاری خود در گذشته بوده است، روبرو کنید. یک اکوسیستم وسیع می تواند داده ها را در مورد منافع مشتریان خود ارائه دهد، در نتیجه ایده هایی برای ارائه محصولات و خدمات جدید و فرصت های رشد را باز می کند.

۵٫ مشتریان خود را به عنوان دارایی هایی که باعث ارزش افزوده می شوند نگاه کنید

هر شرکت، روابط بلندمدت مشتری را به نحوی سازنده اداره می کند. شرکت های پیشرو این کار را انجام می دهند آنها به طور مداوم دلایل بهتر برای مشتریان خود برای شناسایی با شرکت و محصولات و خدمات آن ایجاد می کنند.

ایجاد روابط با مشتری  یک بازی دراز مدت است. این بر خلاف بسیاری از شیوه های رایج است که بازده کوتاه مدت سرمایه گذاری های خرید را برای مشتری ارائه می دهد است.

مشتری مداری
مشتری مداری

7. اطمینان از یک تجربه خوب برای داشتن مشتری مداری.

همه ما اهمیت تجربه را می دانیم – یک نگاه سازگار و احساس در تمام نقاط لمس مشتری، روابط، چهره به چهره، آنلاین، تلفن صوتی و تلفن همراه که می تواند این ارتباط قوی را ایجاد کند. شرکت های موفق این کانال ها را با استفاده از انتظارات مشتری مورد بررسی قرار داده و تبلیغات مربوطه را درون انها قرار می دهند، موقعیت نام تجاری، ارزش مشتری و هزینه به را توسعه می دهند. آنها هزینه کامل و مجموعهای از مزایای هر کانال را تجزیه و تحلیل میکنند.