آژانس خلاقیت امیدان

دیجیتال مارکتینگ | افزایش فروش | طراحی وب سایت | برنامه نویسی اختصاصی | طراحی اپلیکیشن | ریست مارکتینگ

صفحه اصلی بازاریابی محتوا

با شما کمک می کنیم تا تمامی محتواتون رو مدیریت کنید

خیالتون از بابت آپدیت بودن محتوای مرتبط با کسب و کارتون راحت باشه

بازاریابی محتوا لزوماً به معنی تبلیغ و ترویج محتوا نیست، بلکه یک روش بازاریابی است که هدف آن تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و مداوم به مشتریان بوده تا بدین ترتیب  مشتریان بالقوه را به مشتری هدفمند تبدیل کند

آیا تاکنون چیزی راجع به بازاریابی محتوا شنیده اید؟ بازاریابی محتوا لزوماً به معنی تبلیغ و ترویج محتوا نیست، بلکه یک روش بازاریابی است که هدف آن تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و مداوم به مشتریان بوده تا بدین ترتیب  مشتریان بالقوه را به مشتری هدفمند تبدیل کند. بازاریابی محتوا در قلب هر کمپین بازاریابی آنلاین قرار دارد. در پشت هر برند بزرگ مجموعه ای غنی از محتوای ارزشمند و مرتبط وجود دارد که با مخاطب خود ارتباط برقرار می کند. اما ممکن است هنوز هم بخواهید بدانید چرا بازاریابی محتوا  تا این اندازه از اهمیت برخوردار است. برای درک بهتر این موضوع در این مقاله مزیت های بازاریابی محتوا را بازگو می کنیم تا به درک عمیق تری نسبت به آن دست یابید. سپس به معرفی انواع محتوا می پردازیم تا بدین طریق بتوانید محتوای ارزشمند و متناسب با مخاطب خود را تولید کنید.

بازاریابی محتوایی

مزیت های بازاریابی محتوا

۲- بازاریابی محتوا به نرخ تبدیل مشتریان (conversion rate) کمک می کند.

اگر که هنوز نمی دانید بازاریابی محتوا تا چه اندازه مهم است تنها کافی است نگاهی به آمارهای نرخ تبدیل بیندازید. نرخ تبدیل یعنی نسبت کاربرانی که به سایت وارد می شوند و اقدامی انجام می دهند نسبت به کسانی که وارد سایت شما شده و کاری انجام نمی دهند. بازاریابی محتوا  ۶ برابر دیگر روش های بازاریابی بر نرخ تبدیل اثر گذار است. نظر سنجی بیش از ۷۴ درصد شرکت ها نشان داد که بازاریابی محتوا مشتریان بالقوه آنها را افزایش داده است. بر اساس تحقیقات و نظر سنجی های ۷۲ درصد شرکت ها، محتوای ویدئویی باعث افزایش نرخ تبدیل می شود.

بازاریابی محتوا از طریق برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و مشتریان واقعی و آموزش آنها موجب افزایش نرخ تبدیل می شود. شما نه تنها موجب ایجاد حس اعتماد در بین آنها می شوید بلکه با ارائه اطلاعات مورد نیاز، آنها را تبدیل به مشتریان واقعی وفادار کرده و تصمیم آنها را عملی می سازید. یکی از این روش ها استفاده از دکمه “کال تو اکشن” یا فراخوان عمل است. این روش مشتریان را در هر مرحله راهنمایی و هدایت می کند و اطلاعات خرید و یا تماس شما را در جایی از محتوا که بدان نیاز است در اختیار آنها قرار می دهد. بدین ترتیب می توانید آنها را به مشتریان واقعی خریدار تبدیل کنید.

۱- بازاریابی محتوا از طریق ایجاد اعتماد باعث بهبود شهرت برند می شود.

یکی از مزیت های عمده بازاریابی محتوا  ایجاد اعتماد بین مشتری و برند است. ایجاد اعتماد یکی از ضروریت های هر کسب و کاری به شمار می رود. زمانی که مشتریان محتوایی را می خوانند شروع به ایجاد تصویری از نام برند شما می کنند. اگر این محتوا محتوایی ارزشمند، جذاب و مفید باشد به همین نسبت برند شما را نیز ارزشمند و مفید تلقی می کنند. هر چه ارزش بیشتری تولید کنید اعتماد مشتریان هدف شما بیشتر می شود. علاوه بر این هر زمان که به تولید محتوا اقدام می کنید مشتریان بالقوه بیشتری را به سوی خود جذب کنید تا در نهایت آنها شما را به عنوان رهبر بازار تلقی کنند. تولید محتوا از طریق انتشارات ثالث و یا به اشتراک گذاری آن از طریق افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسرها) از جمله راه های  جهت ایجاد اعتماد بین مشتریان هدف شماست.

بازاریابی محتوایی

۳- محتوای بهینه شده تلاش های سئو شما را نتیجه بخش می سازد.

اهمیت و نقش بازاریابی محتوا زمانی آشکار می شود که بتواند به بهینه سازی موتورهای جستجو کمک کند. سئو نقش مهمی در دیده شدن کسب و کار شما در فضای آنلاین دارد. با این حال اگر می خواهید سئو شما بهبود یابد مهم ترین امر داشتن محتوای بهینه شده است. بر طبق آمارها صفحاتی که دارای محتوای مفید و مدام هستند در حدود ۴۳ درصد بیش از صفحاتی که محتوایی تولید نمی کنند توسط گوگل اندیس می شوند. هرچه محتوای بیشتری تولید کنید صفحات بیشتری از شما اندیس می شوند و در صفحه نتایج گوگل ظاهر می شوند. با این وجود صفحات بیشتر لزوما به معنی ترافیک بیشتر نمی باشد اما به نام برند شما شانس بیشتری برای رتبه بندی با کلمات کلیدی می دهد. به عنوان مثال هرچه با عناوین مختلف محتوای بیشتری تولید کنید رتبه بندی شما برای کلمات کلیدی خاص توسط گوگل بیشتر می شود. از طرف دیگر هر چه محتوای بیشتری تولید کنید بازدیدکنندگان بیشتر تمایل می یابند در سایت شما ماندگار شوند. این به معنی نرخ بالاتر ماندگاری در سایت است که به نوبه خود به سئو سایت کمک می کند. زمانی که گوگل متوجه شود کاربران زمان بیشتری را در سایت شما می گذرانند تصور می کند سایت شما دارای مطالب مفید و ارزشمند بیشتری است و به همین ترتیب رتبه بندی بالاتری به شما اختصاص می دهد و شما را در رتبه های بالاتر صفحه نتایج جستجوی خود قرار می دهد.

۶- آیا می خواهید روابط بلند مدت با مشتریان خود برقرار کنید؟ محتوای عالی تولید کنید.

بازاریابی محتوا باعث به وجود آمدن روابط بلند مدت با مشتریان می شود. پیش از این در مورد اهمیت بازاریابی محتوا در ایجاد اعتماد و تصویر مثبت از برند در اذهان مشتریان صحبت کردیم. به همین نسبت محتوای خوب باعث افزایش مشتریان جدید می شود. اما در مورد خریداران کنونی چطور؟ تکرار خرید برای کسب و کارهای کوچک و نوپا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بر طبق آمارها کسب و کارهای کوچک، ۶۱ درصد درآمد خود را از مشتریان وفادار به دست می آورند. علاوه بر این، ارزش یک مشتری وفادار نسبت به مشتری که تنها یک بار خریده کرده است ۱۰ برابر است. واضح است که مشتری وفادار برای کسب و کار شما یک مزیت است. حال باید راهی بیابید تا این روابط بلند مدت را تقویت کنید. در همینجاست که بازاریابی محتوا ظاهر می شود. تولید محتوای خوب بعد از خرید مشتری متوقف نمی شود. بلکه محتوای خوب با تقویت روابط با مشتریان باعث ایجاد ارزش برای مشتری و افزایش سطح وفاداری او می شود. به این ترتیب مشتری نه تنها دیدگاه مثبتی نسبت به شرکت شما به دست می آورد بلکه نسبت به نام برند شما نیز احساس نزدیکی بیشتری می کنند و به این ترتیب به مشتری وفادار تبدیل می شوند.

۵- محتوای خوب تخصص شما را نشان می دهد.

مشتریان تمایل دارند بدانند با کارشناسانی رو به رو هستند که به خم و چم صنعت آشنا می باشند. بازاریابی محتوا به نام برند شما امکان می دهد  تخصص و دانش خود را در بازار نشان دهد. هر بار که شما محتوا تولید می کنید به مشتریان خود این مطلب را می رسانید که در مورد صنعت و چالش های آن اطلاعات و آگاهی کامل دارید، نیازهای آنان را به خوبی درک کرده اید و برای مشکلات آنان راه حلی اندیشیده اید. به این ترتیب خیال آنان راحت است که با برندی سروکار دارند که دارای دانش و تخصص است و سوالات آنان را به خوبی پاسخ می دهد.

۴- ایجاد محتوای خوب یک روش کاهش هزینه برای جذب مشتریان بالقوه است.

برای همه کسانی که هنوز نمی دانند اهمیت بازاریابی محتوا تا چه اندازه است کافی است نگاهی به روش هایی که مشتریان بالقوه را به مشتریان واقعی تبدیل می کنند بیندازند. جذب مشتری واقعی به خصوص برای کسب و کارهای کوچکی که بر ترافیک بیشتر سایت خود متکی هستند تا نام برند و فروش خود را افزایش دهند، از اهمیت بیشتری برخوردار است. بازاریابی محتوا نه تنها منجر به افزایش مشتری می شود بلکه روشی مقرون به صرفه در جذب مشتری به شمار می رود. هزینه این روش نسبت به روش های بازاریابی سنتی ۶۲ درصد کمتر بوده و در عین حال باعث افزایش سه برابری مشتری می شود. لازم به ذکر است که بازاریابی به این روش و رسیدن به نتیجه دلخواه مستلزم گذشت زمان است، به ویژه اگر با مسئله سئو همراه باشد. بر اساس آمارهای انجام شده ۸۱ درصد بازاریابان اعلام کردند با صرف ۶ ساعت در هفته تولید محتوا از طریق شبکه های اجتماعی شاهد افزایش چشمگیر ترافیک وب سایت خود بودند.

از طرفی دیگر از آنجا که ایجاد محتوای مفید مقرون به صرفه و اثربخش است بازگشت سرمایه آن نیز قابل توجه خواهد بود. در واقع با صرف یک دلار بر روی محتوا می توانید سه برابر مشتری نسبت به زمانی که صرف تبلیغات کلیکی می کنید به سمت خود جذب کنید. کلید کار ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا است. شما نه تنها باید محتوای خوب تولید کنید بلکه باید به در انتخاب عنوان، محصولات، و روش های ترویجی محصول نیز به طور استراتژیک عمل کنید.

بازاریابی محتوایی

۷- مشتریان شما خواهان محتوای عالی هستند.

چرا بازاریابی محتوا اهمیت دارد؟ خوب معلوم است، مشتریان شما به محتوای عالی نیاز دارند. در حقیقت ۲۰ درصد زمانی که کاربران آنلاین در اینترنت می گذارانند، صرف خواندن مطالب می شود. اگر تصور می کنید مشتریان به قصد خواندن محتوای خوب در رابطه با برند شما اقدام نمی کنند پس دوباره فکر کنید. تحقیقات نشان می دهد که ۶۸ درصد افراد می خواهند در مورد نام برند مورد علاقه شان اطلاعات بیشتری به دست آورند. خوب پس چرا نباید چیزی را که مردم به آنها نیاز دارند  در اختیارشان قرار داد. محتوایی تولید کنید که با مشتری خود صحبت کند و نوعی ارزش برای او ایجاد کند. این محتوا چه برای سرگرمی نوشته شده باشد و چه آموزشی باشد می تواند فرصتی برای معرفی برند شما به آنها باشد. کلید کار یافتن محتوایی است که با نیازها، علایق و چالش های آنان در ارتباط باشد. در این خصوص کمی نیز معجون محتوای خود را با شخصیت خودتان درهم آمیزید تا مشتریان نام برند شما را بیشتر بشناسند و شما را برطرف کننده نیازشان تلقی کرده و به این ترتیب شما را از دیگران متمایز تصور کنند.

با این اوصاف کدام نوع محتوا برای کسب و کار شما مناسب تر است. در ادامه به معرفی انواع روش های بازاریابی محتوا می پردازیم تا از آن طریق بتوانید محتوای مفید و مرتبط تولید کرده و باعث افزایش ترافیک وب سایت و در نهایت افزایش مشتری شوید.

انواع بازاریابی محتوا

  • داستان گویی

داستان گویی یکی از بهترین روش های تولید محتوای مفید است. داستان گویی در واقع بیان یک داستان از دید مشتری است که توانسته با کمک محصولات شما نیاز خود را مرتفع سازد. همچنین با این روش می توان خصوصیات ویژه محصول و خدمات را بهتر برجسته ساخت. با این روش مشتریان متوجه اهمیت و ارزش نام برند شما در زندگیشان شوند.

  • اینفوگرافی

اینفوگرافی ها یکی از بهترین روش های بازاریابی محتوا  برای آموزش مخاطب و ارائه اطلاعات مفید به وی است. ارائه اطلاعات در قالب فرمت اینفوگرافی مانند آمارها باعث ارائه دید بصری بهتر به مخاطب شده و اطلاعات را به صورت خلاصه شده به مشتری ارائه می دهد و باعث می شود ارزش محصول در نظر او بیشتر و راحت تر نمایان شود. شما می توانید از اینفوگرافی برای توضیح موضوعات پیچیده کمک بگیرید. به عنوان مثال استفاده از آمارها در این زمینه می تواند به شما کمک کند دیگران ارزش محصولات شما بهتر را درک کنند.

  • ویدئو

اگر به دنبال راهی هستید تا در دنیای آنلاین باقی بمانید باید محتوایی جذاب تولید کنید که به سرعت نظر مشتریان را جلب کند. امروزه مشتریان بیشتر از گذشته محتوای ویدئویی تماشا می کنند. در حقیقت یک سوم کاربران آنلاین را کاربرانی تشکیل می دهد که به دنبال تماشای ویدئو هستند. به این صورت ویدئوها یکی از بهترین روش های بازاریابی محتوا برای جلب نظر مشتریان به شمار می روند. در حقیقت برندهایی که از ویدئوها استفاده می کنند ترافیک ارگانیک آنها به طور متوسط ۱۲۷ درصد افزایش می یابد. همچینین ویدئوها زمان ماندگاری کاربر بر روی سایت را ۱۰۵ برابر افزایش می دهد و شانس اینکه کاربر از سایت چیزی را خریداری کند افزایش می دهند. اینکه چه نوع محتوای ویدئویی تولید کنید تماما بستگی به این دارد که مشتری در کجای سفر خرید خود قرار داشته باشد. مثلا محتوای کوتاه و اطلاع رسان در مرحله آگاهی خریدار نقش اساسی بازی می کنند و محتوای ویدئوی مربوط به توصیفات محصول و طریق استفاده در مرحله خرید به مشتریان کمک می کند.

  • بلاگ نویسی

بلاگ نویسی یکی از مشهورترین انواع بازاریابی محتوا برای بهبود سئو سایت و افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت به شمار می رود. در واقع وب سایت هایی که دارای بلاگ هستند و مرتب به تولید محتوا می پردازند در حدود ۴۳۴ برابر بیشتر از وب سایت هایی که دارای بلاگ نیستند دارای صفحات اندیس شده هستند. این یعنی شانس حضور آنها در صفحه نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل به مراتب بیش از سایرین است. از طرف دیگر کسب و کارهایی که دارای بلاگ هستند نسبت به سایرین ۹۷ درصد بیشتر دارای لینک های داخلی بوده که این خود به بهبود سئو سایت آنها کمک می کند.

  • مصاحبه

مصاحبه با کارشناسان صنعت و یا با مشتریان یکی از بهترین روش های تولید محتوا می باشد. این نوع محتوا باعث ارائه اطلاعات مفید و درک بیشتر مشتریان از محصولات و برند شما می شود. با این روش شرکت شما در زمره شرکت های متخصص و متبحر در صنعت قرار می گیرد. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. شما می توانید از طریق وبینارها و کنفرانس های زنده و یا ضبط محتوا در یوتیوپ و یا ایجاد محتوای متنی از مصاحبه و درج آن در وبلاگ این کار را انجام دهید.

  • داستان گویی

داستان گویی یکی از بهترین روش های تولید محتوای مفید است. داستان گویی در واقع بیان یک داستان از دید مشتری است که توانسته با کمک محصولات شما نیاز خود را مرتفع سازد. همچنین با این روش می توان خصوصیات ویژه محصول و خدمات را بهتر برجسته ساخت. با این روش مشتریان متوجه اهمیت و ارزش نام برند شما در زندگیشان شوند.

بازاریابی محتوایی
  • پست های رسانه های اجتماعی

هیچ تردیدی نیست که رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، توئیتر و … یکی از بهترین روش ها برای تولید محتوا و ارتباط با مشتریان هدفمند است. پست رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند به مشتریان بیشتری دست یابید، اطلاعات بیشتری راجع به محصولات خود به آنان ارائه دهید و آنان را با نام تجاری خود بیشتر آشنا کنید و از طریق آنان ترافیک سایت خود را افزایش دهید. به این ترتیب مشتریان هدفمندی به وب سایت خود هدایت شده و به مشتریان واقعی تبدیل می شوند.

آیا برای بازاریابی محتوا نیاز به مشاوره دارید؟

ما به صورت ۲۴ ساعته منتظر تماس شما هستیم

الان تماس بگیرید ۰۲۱۲۶۷۱۱۳۰۳